Hapet Furra dhe Piceri Boca Argentina në Capitol Hill të Seattle

Kur restoranti i Seattle, Marco Cas Beaux, po rritej në Mar del Plata, Argjentinë, çdo mëngjes fillonte me një kafene dhe një media luna – një pastë e ngjashme me brioshin, por më e vogël dhe më e ëmbël. Pasditeve, ai nganjëherë hante sanduiçe me çaj anglez ose biskota, dhe pica argjentinase me kore të trashë ishte një element kryesor i darkës.

“Argjentina është i vetmi vend në Amerikën Latine që ka rreth 90% prejardhje evropiane”, thotë Cass Beaux. “Të gjithë sollën me vete stilin e tyre të ëmbëlsirës dhe ne patëm fatin që mundëm të shijonim gjithçka”.

Casas Beaux, familja e të cilit emigroi nga Italia në Argjentinë, u transferua në Seattle dhe filloi disa restorante të suksesshme, duke përfshirë Boca Restobar & Grill dhe zinxhirin mini Cactus. Por ai humbi takimin e tij mediatik në mëngjes. “Duhet ta kem”, thotë ai.

Medialuna në furrën dhe Picerinë e Boca Argentina.
Suzy Pratt/Eater Seattle

Kjo dëshirë u shndërrua në një biznes, Boca Argentina Bakery and Pizzeria, e cila u hap së fundmi në Capitol Hill pranë cepit të Broadway dhe Rrugës Republikane. Në mëngjes, Casas Beaux po shërben pasta argjentinase, ekspres, lëngje të shtrydhura fllad dhe mate (pija kryesore me kafeinë në Argjentinë). Picat napolitane dhe argjentinase fillojnë të dalin nga furra në orën 11:00. Dhe në mbrëmje, fokusi zhvendoset në tapas spanjolle, të cilat shërbehen me verë, birrë dhe kokteje (edhe pse Casas ka disa lidhje kulturore me Spanjën, ai thotë se ka udhëtuar shumë në vend dhe është bërë pjesë e tapas-ave) “hardcore”).

Hapësira e ajrosur me mure të bardha ka rreth 100 ulëse të brendshme dhe dyer të mëdha franceze të hapura në një oborr spanjol trotuari me një ombrellë të bardhë dhe bimë të varura. Raftet plot me bukë me kore varen mbi një banak shërbimi që ndan makinën e ekspresit La Marzocco dhe furrën me tulla të zeza me shkëlqim nga klientët që janë në radhë.

Një banak shërbimi i bardhë me copa buke me kore në raftet e varura sipër.

Banak shërbimi në Boca Argentina Bakery & Pizzeria.
Suzy Pratt/Eater Seattle

Përtej medialunas, brumërat përfshijnë churros, alfajoras (të ngjashme me makaronat), bolas (donuts të mbushur me dulce-de-leche) dhe fosforitos (sanduiçe ëmbëlsirash me proshutë, djathë dhe rukola). Casas Beaux punësoi pastiçieren argjentinase Molly Harrison për të drejtuar programin e saj të ëmbëlsirave.

Picat përfshijnë byrekë napolitane të mbushura me përbërës klasikë italianë si mocarela, borzilok dhe sallam me kalaber. Por Casas Beaux po ofron gjithashtu pica me kore të trasha, e cila u rrit në Argjentinë, një pjatë e quajtur fugazza ose fugazzetta, të cilën e përshkruan si diçka midis picës napolitane dhe picës së thellë të Çikagos.

“Pica në Argjentinë është e mrekullueshme”, thotë Casas Bex. “Ne kemi disa kokrra të mëdha në pampas. Uji është i pacenuar.”

Ndërsa drithi dhe uji në Uashington janë të ndryshëm nga në Argjentinë, Casas Beaux rregullon recetat e brumit për ta bërë atë të shijojë si shtëpia, duke përdorur një fillestar brumë thartë për fermentim dhe një furrë që përdor gaz dhe dru për pjekje. Ai shërben të gjitha llojet e ekspresit, birrës dhe verës gjatë gjithë ditës, por bari do t’i përmbahet pijeve klasike italiane si Negronis, Fernet dhe Vermouth.

Pica Margherita në një grilë picash prej druri përpara një furre me dru.

Pica Margherita në Boca Argentina Bakery & Pizzeria.
Suzy Pratt/Eater Seattle

Një picë me salcë të bardhë të mbuluar me djathë në një pjatë të bardhë.

Fugazzetta (Pica Argentina) në Bukë dhe Piceri Boca Argentina.
Suzy Pratt/Eater Seattle

Menuja e mbrëmjes në Bakery and Pizzeria Boca Argentina është e mbushur me tapas nga e gjithë Spanja – mendoni tortilla espaola (tortilje spanjolle), oktapod të stilit Galician dhe chorizo ​​të gatuar me musht molle të fortë, një specialitet i Spanjës veriore.

Ndërsa Boca Argentina Bakery & Pizzeria është ndoshta furra më e shquar argjentinase që nuk është hapur ende në Seattle, Sitango Argentina Bakery and Cafe (i diplomuar në programin e inkubatorit në Spice Bridge) ka shërbyer alfajor dhe empanadas në Lake City që nga qershori 2021, dhe Sur Argentine Bakery ka shërbyer pica dhe pepas argjentinase (biskota të mbushura me pastë krokante) në Lakewood që nga viti 2019. Kur Cass Beaux filloi të drejtonte restorantin në Seattle 30 vjet më parë, ai thotë se njerëzit nuk ishin të rinj në mrekullitë gastronomike të vendit të tij. Disa dekada – dhe shumë restorante të Argjentinës – më vonë, ai thotë se është i emocionuar që kuzhina e vendit të tij e denjë për mburrje po fiton njohje.

Disa dhjetra churros në një shportë.

Churros në furrën dhe piceri argjentinase.
Suzy Pratt/Eater Seattle

Një donut i rrumbullakët në ngjyrë kafe të artë i prerë në gjysmë dhe i mbushur me krem ​​të bardhë.

Bola (donuts argjentinas të mbushura me dulce de leche) në Argjentina Bakery and Piceria.
Suzy Pratt/Eater Seattle

Leave a Comment

Your email address will not be published.