Hani këtë dhe pëlqeni: Ëmbëlsirë për darkë? Po të lutem hani atë dhe pëlqeni atë Savannah News, Ngjarje, Restorante, Muzikë

Mos shikoni tani, por gushti—dhe si rrjedhim kthimi në shkollë për shumicën e fëmijëve në zonën tonë—është vetëm dy javë larg.

Mos u thuaj, por vera e tyre sapo ka mbaruar. Për ne të tjerët? Si rregull i përgjithshëm, konsideroni fundjavën e Ditës së Punës si fundin jozyrtar të sezonit tonë veror. Temperaturat e jashtme janë përvëluese, por rutina kthehet nga këtu. Ju e dini, futbolli dhe gjithçka.

Edhe nëse nuk ju intereson futbolli, zakonisht shtatorin mund ta llogarisni si rikthimin e tubimeve shoqërore në zonën tonë.

Megjithatë, për ushqimin? Nuk duhet të prisni më kaq gjatë. Midis tani dhe Ditës së Punës, ka shumë ngjarje zbavitëse që po ndodhin për të argëtuar qiellzën tuaj.

Kliko per te zmadhuar

Emporium Kitchen & Wine Market ka lançuar një seri prej tre “darkash ëmbëlsire” të udhëhequra nga pastiçeri shumë i talentuar Meredith Sowell.

E para u mbajt javën e kaluar dhe shfaqi “Ëmbëlsirat e jugut”. Po, kishte disa kurse ëmbëlsirash gjatë gjithë darkës. Njëra prej të cilave përfshin tortën me bukë misri me pjeshkë.

img-8278.jpg

Këtë javë më 15 korrik, ata do të organizojnë darkën e tyre të dytë. “Ëmbëlsirat tuaja të fëmijërisë.”

Nuk e di se çfarë ka në meny, por a ka pasur ndonjë ëmbëlsirë që ka qenë pjesë e fëmijërisë suaj që nuk ju ka pëlqyer? Darka e tij e fundit këtë muaj do të shfaqë Desserts of Molecular Gastronomy. Kjo do të ishte më 22 korrik. Mund të mësoni më shumë në faqen e Emporiumit në Facebook ose të gjeni bileta përmes Eventbrite.com.

Për të mos u zgjatur, Rocks on the River në Hotelin bohem Savannah Riverfront ka lançuar zyrtarisht një seri të re muzikore emocionuese në mëngjes. Zinxhiri përmban muzikë live çdo të shtunë dhe të dielë deri më 26 shtator, si dhe kokteje të bëra me vodka Ketel One.

Menuja e mëngjesit të mëngjesit në Rocks on the River përmban pjata klasike të mëngjesit, si dhe sallata të freskëta dhe më shumë. Muzikantët do të luajnë nga ora 10:00 deri në 13:00.

Rocks on the River do të presë gjithashtu një darkë Don Julio Tequila më 18 gusht në orën 19:00. Biletat për këtë mund të gjenden gjithashtu në Eventbrite.com

Ata e shijojnë mëngjesin e tyre mujor të ungjillit në lokalin “District Live” të Plant Riverside, disa blloqe më tutje. E përmenda në këtë hapësirë ​​përpara raundit të tyre të parë muajin e kaluar, por raundi i dytë i tyre do të vijë së shpejti më 24 korrik.

Disa lajme dhe shënime të tjera për Ditën e Qenit:

tifozët e Le Café GourmeÇaj Montgomery pranë Broughton Street duhet të ketë vënë re se lokacioni është mbyllur për rinovim.

Pronarët origjinalë që erdhën këtu nga Franca për të hapur shfaqjen dhe patën një sukses të jashtëzakonshëm, ia shitën vendin një çifti tjetër, i cili fillimisht planifikoi ta mbante konceptin të njëjtë, por po i jepnin një pamje të jashtme. Kërkoni që të rihapet së shpejti.

Kliko per te zmadhuar
img-8277.jpg

e Kyle Jakovino Piceri Vittoria Starland Yards më në fund zyrtarizoi zgjerimin e tij, pak nga pak. Ata kanë planifikuar të shtojnë një furrë të dytë në vendndodhjen e tyre të njohur prej disa kohësh, por puna me të vërtetë ka filluar.

Nëse jeni njohur me Starland Yards, “kontejneri i hyrjes” tani do të bëhet pjesë e Vittoria, së bashku me furrën e dytë. Ka një lajm të mirë për njerëzit që e presin fundjavën prej kohësh. Kyle më tha se zgjerimi tani do të përfshijë një dritare për ushqim në DeSoto Avenue, në mënyrë që të mos keni nevojë të hyni në Starland Yards për të rrëmbyer picën më të mirë të Savannah.

Ai projekt do të përfundojë në 6-8 javë. Pikërisht në kohën e futbollit.

Leave a Comment

Your email address will not be published.