Gatim pa gatim: Mënyra të thjeshta për të luftuar ankesat për lodhjen e sallatave vakt

Vera është një sezon i ndritshëm dhe marramendës për kuzhinierët që nuk gatuajnë, të cilët i duan perimet. Koha e pakët e shpenzuar për prerje shpërblehet me aromën e freskët të kopshtit dhe mundësi të pafundme për ushqime dhe vakte të lehta. Thjeshtësia e mbushjes së tasave të sallatave ose perimeve turshi që lëvizin nga një frigorifer në tjetrin, liron kohë për të kaluar not, çiklizëm, softball ose kënaqësi të tjera sezonale.

Ardhja e mesit të korrikut, megjithatë, sjell një kujtesë për të vendosur shkathtësinë dhe shumëllojshmërinë në qendër të të gjithë përgatitjes së ushqimit pa bujë. Ka një shans të mirë që ta dini se sallata po vuan nga lodhja tani, dhe ka po aq mënyra për ta parandaluar atë sa ka hyrje të freskëta në seksionin e produkteve.

Njerëzit që thonë se janë “të sëmurë nga marule” shpesh janë të lodhur nga kombinimi i zakonshëm i salcës së marules, domateve dhe salcës në shishe. Gjethet e mëdha, të thata, të forta të mbushura me domate rikota dhe veshje të mërzitshme nuk do të tërheqin askënd—dhe nëse ky është lloji i pjatës së çalë që mendoni kur dëgjoni fjalën “sallatë”, ju i jepni një kthesë të re më vete për të dhënë fletën. Zgjidhja për të gjetur mënyra të reja për të shërbyer pasurinë e prodhimeve të verës duke e mbajtur të lehtë ngarkesën e punës në kuzhinë mund të jetë gjithçka që ju nevojitet për të filluar nga e para.

Njerëzit po lexojnë…

Nëse urtësi juaj i sallatës nuk do të vërejë as një tas me zarzavate, merrni disa sugjerime nga pjatat tuaja të preferuara mesdhetare dhe shërbejeni një nën sanduiç të mbushur me perime. Pritini disa kunguj të njomë dhe kastravec në dërrasa drejtkëndëshe të trasha me një mandolinë, vendosini në një qese plastike me madhësi gallon me një vulë të butë, shtoni pak salcë italiane ose Cezar pa yndyrë dhe marinojini për të paktën një orë. Lëreni të marinohet. Nëse dëshironi, do të thekni një rrotull me disa feta djathi, ose kaloni atë hap për ta mbajtur të gjithë sanduiçin të freskët dhe të lehtë.

Alternoni pllakat tuaja të kastravecit dhe kungujve në nën-roll. Mbajeni mandolinën pranë dhe grijini disa speca të freskëta, rrepka, qepë, domate – çfarëdo që dëshironi – dhe vendosini ato. Në vend që të shtoni zarzavate me kërcell të fortë, përdorni një mandolinë për të copëtuar pak marule dhe lakër. Një pluhurim i shpejtë i kripës, piperit dhe djathit të grirë parmixhano ose romano është gjithçka që ju nevojitet.

Shumë perime me perime gjithashtu udhëtojnë mirë për pikniqe dhe dreka të mbushura. Provojini ato në mbështjellje ose gjysma pita me një përhapje të shpejtë të humusit ose mustardës Dijon.

Perimet e marinuara mund të bëhen zakon në këtë periudhë të vitit, ndaj vendosni disa enë me kapak të shtrënguar në mënyrë që t’i mbani gjithmonë në frigorifer. Mbani copat në madhësinë e një kafshimi dhe marinadën e thjeshtë. Nëse po e bëni vetë, nuk mund të gaboni me një bazë vaj ulliri, uthull balsamike, kripë dhe piper; Është kënaqësi të eksperimentosh me barishte të freskëta. Vetëm mos harroni se shija do të intensifikohet me kalimin e kohës, kështu që filloni me një prekje të lehtë. Mbani në dorë një shishe me salcë Caesar pa yndyrë ose italiane për netët e javës kur thjesht nuk keni dëshirë të copëtoni dhe përzieni.

Nëse vetëm një sallatë jeshile tradicionale është e mirë, marulja dhe gjethet e verës janë të buta dhe të shijshme tani, kështu që nuk ka asnjë justifikim për të mos shërbyer një tas me kërcell të përtypur. Vazhdoni të copëtoni lakrën dhe marulen tuaj për një bazë sallate të butë, por mos u ndalni me kaq. Shtoni disa zarzavate të freskëta, të tilla si chard, zarzavate panxhar, zarzavate rrepkë dhe zarzavate mustardë dhe mbajini copat të vogla dhe të buta.

Nëse preferoni të piqni feta më të trasha ose copa lakre, provoni të piqni pak rukolë në skarë për pak më shumë. Shumë perime verore zbulojnë shije të reja komplekse pas disa minutash mbi zjarr, ndërsa sheqernat natyrale fillojnë të karamelizohen, kështu që kurseni disa patëllxhanë dhe kunguj për skarë. Lyejini perimet me vaj ulliri dhe shijoni ato shenja të grilit. Perimet e freskëta nga flakët bëjnë një sallatë të shijshme në pickim me pulë të pjekur në skarë ose rotisserie, vezë të ziera fort, ullinj, kaperi dhe speca.

Për një drekë të shpejtë, sipër marule të grira, lakër dhe zarzavate me disa nga shijet e freskëta të tonit të përgatitur. Kërkoni zarfe për ton dhe salmon që nuk kërkojnë kullim për ta mbajtur të lehtë pastrimin; Ata vijnë në një larmi shijesh nga djegësi në fermë deri te piper limoni.

Keni nevojë për disa ide të reja për të luftuar lodhjen e një anëtari të familjes nga sallata – apo tuajat? Mos harroni të gjitha burimet e lagjes me këshilla dhe madje edhe receta për të ndarë. Shitësit në tregun e fermerëve që ju kanë shitur kunguj dhe qepe, ndoshta mund t’ju sugjerojnë disa mënyra të shijshme për t’i përgatitur ato, ndaj mos hezitoni të pyesni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.