Fruta të freskëta dhe pesë minuta? Përgatitni ëmbëlsirën me shërbim të butë këtë verë

Pavarësisht emrit të përmbajtur, pothuajse të dobët, shërbimi i butë më ka magjepsur gjithmonë.

Ndryshe nga kushëriri i tij më i dendur e më kremoz, shërbimi i butë është i ajrosur, zakonisht i rrotulluar dhe ajo që unë dua ta quaj “akullore e lehtë”, e përsosur për çdo rast. Lehtësia e tij do të thotë që unë mund të ha më shumë prej tij dhe të mos ndihem sikur jam bërë vetë bulmetore. Përtej kësaj, nuk mund të mendoj për ndonjë ushqim ku nuk do të ishte i përshtatshëm. Koni i zhytur në çokollatë gjatë shëtitjes? Po. Një kon vanilje nga një zinxhir i fiksuar me makinë në një makinë? Po. në një piknik? Sigurisht! Në restorante si Pizza Palace në Los Anxhelos, ku shërbejnë biskota dhe kardamom të butë pas spagetit tandoori? Patjeter qe po.

Shërbimi i butë po bëhet gjithnjë e më i disponueshëm, por shqetësimi im i vetëm është se më mungon ta shijoj në vendin më të rëndësishëm: në divanin tim. Mirë, unë kam dy grindje: Ndërsa një kon vanilje, qoftë edhe një kon i butë i zhytur në çokollatë, është qëllimisht i shijshëm, shijet më interesante janë të vështira për t’u gjetur. Po shërbimi i butë me shije horchata? Limon? Ose vërtet, çdo shije frutash të stinës, ju lutem. Kushdo që është në krye të bordit të shërbimit të butë është ndoshta vetë pak i zbutur.

Akullore e butë e pjepër-kokosit nga kolumnisti i Bounty, Christian Renoso.

Me mirësjellje Christian Renoso

Pjatat e kësaj jave vijnë tek ju nga dëshpërimi se nuk keni shije më të butë servirjeje për t’i shijuar nga divani im. Më duhet gjithashtu të pranoj, nuk jam ekspert i shërbimit të butë, sepse, mirë, për të bërë një shërbim të vërtetë të butë, të paktën ashtu siç është formuar, keni nevojë për një makinë speciale të kontrolluar nga temperatura e vazhdueshme. gjë që shumica prej nesh nuk e bëjmë. bëj. Për shkak të metodës jokonvencionale në këtë recetë, “servi-ish i butë” mund të jetë një emër më i përshtatshëm për ëmbëlsirat me djegës të kësaj jave. Duke e përdredhur pak emrin do të thotë që nuk keni nevojë për një makinë të zbukuruar. Do t’ju duhet vetëm një blender, megjithëse në mënyrë ideale, një që është pak më i fuqishëm se mesatarja.

Përveç këtij mjeti, procesi im është vërtet i shpejtë dhe i lehtë. Marr fruta të freskëta si pjepër të pjekur, të shijshëm dhe pjerrëta të ëmbla si fruta guri me lëkurë të butë tanike, i pres në copa sa një kafshatë, i ngrij dhe më pas i përziej me një ëmbëlsues, një qumësht dhe kjo ka të bëjë. Efekti është një ëmbëlsirë shumë e shpejtë e ngrirë që është sa shërbehet e lehtë aq edhe e butë, aq edhe e ajrosur në blender.

Thuajse tingëllon shumë e lehtë, apo jo? Epo, një arsye tjetër për të shtuar “ish” është sepse ky shërbim i butë i bërë në shtëpi hahet më së miri brenda disa orësh nga përzierja. Pas kësaj, përzierja ngurtësohet dhe do të nevojitet një dore e fortë për ta hequr atë. Por, siç thashë, këto receta të thjeshta bashkohen për rreth pesë minuta, kështu që shërbejini ato menjëherë dhe shijojini derisa të zbuten.

Christian Renoso është një kuzhinier, zhvillues recetash dhe autor. Me origjinë nga Sonoma, ai jeton në San Francisko. Email: [email protected] @christianreynoso Cicëroj: @xtianrenoso

Leave a Comment

Your email address will not be published.