Festoni stinën e kastravecit me një sallatë të shijshme dhe të shijshme – InForum

Fargo – Sezoni i kastravecit ka ardhur, dhe kjo sallatë me kastravec me lime cilantro është një mënyrë e shijshme dhe e shijshme për të treguar këtë perime freskuese verore. E lehtë dhe freskuese, kjo është një recetë e lehtë që është çuditërisht plot shije.

Kastravecat angleze janë ideale për këtë recetë, dhe lëkura e tyre e hollë dhe delikate do të thotë që ju mund ta lini lëkurën për një strukturë dhe ngjyrë të shtuar. Një mandolinë e ngrënshme është mjeti i përsosur për t’u siguruar që ato të jenë prerë hollë dhe në mënyrë të barabartë, dhe ato janë të lehta për t’u gjetur si në nivel lokal ashtu edhe në internet për rreth 10 dollarë.

Një mandolinë e ngrënshme është mjeti ideal i kuzhinës për të bërë feta ultra të holla kastraveci.

Sarah Nasello / Forum

Nëse nuk keni mandolinë, do të funksionojë edhe një thikë e mprehtë—trangujt duhet të jenë aq të hollë sa të palosen në gjysmë pa u këputur.

Kastraveci i prerë hollë mund të bëhet i butë nëse nuk tregoheni të kujdesshëm, kështu që për t’i mbajtur fetat e kastravecit të freskëta dhe të freskëta, i vendos në një kullesë dhe i hedh kripë kosher. Kripa punon për të nxjerrë ujin e tepërt nga kastravecat, në mënyrë që ata të kenë ende një kërcitje të lehtë kur shtohen në sallata.

2 (63).jpg

Vaji i ullirit ekstra i virgjër, kosi dhe lëngu i freskët i limonit përbëjnë bazën e aromës së kësaj sallate, e cila përfshin gjithashtu kastravecin, qepën e kuqe, jalapeo dhe cilantro.

Sarah Nasello / Forum

E vendos kullesën në një pjatë për të kapur lëngun dhe i lë kastravecat të qëndrojnë në temperaturën e dhomës për rreth 20 deri në 30 minuta. Një herë e kam bërë këtë sallatë pa i kripur kastravecat dhe nuk do ta bëj më atë gabim.

Ndërsa kastravecat dalin, unë përgatis përbërësit e tjerë, duke përfshirë jalapeno, hudhër, salcë kosi, vaj ulliri ekstra të virgjër, lëng limoni të freskët dhe cilantro. Nëse planifikoj ta shërbej këtë sallatë me tacos ose carnita, do të përdor një jalapeno të plotë dhe madje do të shtoj disa thekë speci të kuq të grimcuar për ta shijuar, por përndryshe është kastravec i butë. Është një sallatë.

Për të mbledhur sallatën, i përziej të gjithë përbërësit përveç kastravecit dhe cilantros në një tas me madhësi mesatare. Pasi të jenë bashkuar, shtoj fetat e kastravecit të kulluar dhe me majë për t’i hedhur butësisht derisa të jenë të veshura në mënyrë të barabartë. Më pas, shtoj një sasi bujare cilantro të grirë hollë, e cila sjell një shije të këndshme të shijes së freskët dhe të gjelbër në sallatë. Sallatën mund ta shërbeni menjëherë ose ta ruani për ta marinuar në frigorifer deri në katër orë përpara se ta shërbeni.

4 (65).jpg

Sara e vendos kastravecin e prerë në një kullesë me një spërkatje me kripë kosher për të hequr ujin e tepërt nga fetat dhe për t’i mbajtur ato të freskëta dhe të freskëta.

Sarah Nasello / Forum

Kur të jetë gati për t’u shërbyer, e transferoj sallatën me kastravec në një pjatë servirjeje, duke lënë sa më shumë lëngje në enën e përzierjes. Por mos e hidhni – lëngu shtesë shton shije të mrekullueshme dhe e ruaj për ta përdorur si salcë për sallata të tjera.

Kjo sallatë me kastravec limoni është një recetë e thjeshtë që mund të dyfishohet ose trefishohet lehtësisht sipas nevojës dhe është pjata e përsosur anësore për t’u kombinuar me pjatat e pjekura me pulë, mish qengji ose peshk. Shkon shkëlqyeshëm me tortën time të shijshme me salmon, dhe së fundmi e shërbeva si një mbushje me Carnitat e mia të derrit me gatim të ngadaltë, për komente të mira. kënaquni!

5 (58).jpg

Salca shtesë nga Sallata me Kastravec me Limon Cilantro mund të ruhet dhe përdoret në sallata të tjera deri në një javë.

Sarah Nasello / Forum

Sallatë me kastravec me limon

Print: Klikoni këtu për versionin e përshtatshëm për printer të kësaj recete

Shërben: 4 deri në 6

materiali:
1 kastravec i madh anglez i lare dhe i prere shume holle
kripë kosher
1/2 deri në 1 jalapeno, me fara dhe të grira hollë (filloni me 1/2 dhe shtoni më shumë sipas dëshirës)
2 thelpinj hudhre, te grira
lugë piper i zi i sapo bluar
1 lugë salcë kosi
1 lugë gjelle vaj ulliri ekstra të virgjër
2 lugë gjelle lëng limoni të freskët
filxhan koriandër të freskët, të grirë hollë
lugë e vogël piper i kuq i bluar (opsionale)

drejtimi:
Vendosni një kullesë të madhe mbi një pjatë ose fletë pjekjeje. Shtoni feta kastraveci dhe spërkatni me 1 lugë çaji kripë kosher; Hidheni për t’u kombinuar. Lëreni në temperaturën e dhomës për 30 minuta për t’i ndihmuar ata të lëshojnë pak nga uji i tyre.

Ndërkohë, në një tas mesatar, përdorni një lugë druri ose shpatull gome për të kombinuar jalapeno, hudhrën, piperin, kosin, vajin e ullirit dhe lëngun e limonit. Pasi të jenë tharë kastravecat, thajini me peshqir letre dhe shtojini në sallatë. Përdorni darë për t’i hedhur butësisht derisa të mbulohen në mënyrë të barabartë.

Shtoni cilantro të freskët dhe thekon piper të kuq të grimcuar (nëse përdorni) dhe hidhni butësisht përsëri. Shijoni dhe shtoni kripë dhe piper për shije. Shërbejeni menjëherë ose marinojini në frigorifer deri në 4 orë.

Këtë javë…

Recetat mund të gjenden së bashku me artikullin në InForum.com.

Leave a Comment

Your email address will not be published.