Enët, pijet dhe ëmbëlsirat thelbësore për t’u shijuar në Asheville

Asheville – Malet Blue Ridge janë një pikë kulmore në tërheqjen e turistëve dhe banorëve në Asheville. Qyteti është gjithashtu në një pozicion ideal për të përfituar nga fushat, pemishtet, rrugët ujore dhe peizazhi natyror i zonës.

Asheville është në zemër të rajonit për prodhuesit, prodhuesit e artizanatit dhe inovacionet e kuzhinës, dhe kjo është përkthyer në ushqime lokale, duke ofruar diçka të re dhe të ndryshme çdo sezon.

Në një nga destinacionet kryesore të ushqimit të Amerikës, komuniteti i ushqimit dhe pijeve është i sigurt për të ofruar. Nisni një udhëtim shijimi me këto pjata, pije dhe ëmbëlsira.

Asheville: I quajtur Destinacioni nr. 1 i ushqimit në Amerikë

pije artizanale

Mos jini kurrë të etur në qytetin e birrës. Industria artizanale e birrës në Asheville po zhvillohet dhe po prodhon ales, lagers, pilsners, sours dhe IPA të vlerësuara me çmime – mirë, ju e kuptoni pamjen.

Së pari, merrni një litër litër në Highland Brewing Company, e para nga birraritë e Asheville që u hap 30 vjet më parë. Vazhdoni nëpër qytet nga arketipi në Zilicoa në më shumë se 30 dhoma të tjera.

Gjeni kohë për të endur përreth për të mësuar më shumë rreth asaj se çfarë tjetër po lulëzon industria e lulëzuar e pijeve artizanale lokale, duke përfshirë birrën me xhenxhefil, mushtin, livadhin, verën, pijet alkoolike dhe pijet joalkoolike. Bold Rock, Biltmore Winery, Chemist Spirits, Devil’s Foot dhe Ginger Revenge janë vetëm disa nga vendet për të pirë një gllënjkë.

Lajmet e ushqimit: Dyqan i ri biskotash, çaj i ëmbël falas në Asheville, turne shijimi në kopshtin e kuzhinës

ushqime të falsifikuara

Në Asheville, gjithçka nga perimet tek frutat ka të bëjë me marrjen e asaj që është e freskët, lokale dhe në sezon. Pylltarët drejtojnë përpjekjet duke shkuar direkt në burim dhe duke pastruar malet, fushat dhe brigjet e lumenjve për të gjetur lloje të kërpudhave të ngrënshme, rampa dhe pjata të tjera prej balte.

Kuzhinierët festojnë dritaren e shkurtër të pranverës të quajtur sezoni i rampës kur hudhrat dhe zarzavatet e qepës janë të disponueshme rreth prillit dhe majit.

Efekti i inflacionit: Ushqimi javor, pije speciale në Asheville Restaurant & Bar

Restoranti i gështenjës organizon një darkë vjetore bashkëpunimi që fton kuzhinierët vendas të shfaqin mënyrat e shumta se si përbërësi i rrallë rajonal mund të përmirësojë pjatat dhe pijet.

Për kuzhinierët e shtëpisë, vizitoni një treg fermerësh lokal ose regjistrohuni për një vizitë për të grumbulluar kërpudha shtëpiake dhe ushqime të egra pa sheqer.

qiratë nga ferma në tavolinë

Fermat në Karolinën e Veriut perëndimore kanë ushqyes nga toka në lumë.

Industritë bujqësore dhe të kuzhinës punojnë së bashku për të sjellë ofertat më të mira të qëndrueshme në tryezë.

Me shumë mundësi, darkuesit do të shohin një menu ose një listë të prodhuesve dhe furnizuesve partnerë të listuar në faqen e internetit të restorantit. Kuzhinierët e Asheville mund të ndryshojnë menutë çdo javë apo edhe çdo ditë për të pasqyruar përbërës të freskët, por mbani një sy për emrat nga furnitorët vendas, të tillë si Hickory Nut Gap – viçi i ushqyer me bar dhe mish derri i rritur në kullota Një burim popullor për Dhe trofta e ylberit e Sunburst Trout Farm krijon një shfaqje verbuese në çdo pjatë.

thyej burgerin

Asheville po e thyen atë kur bëhet fjalë për burgerët. Merrni një hamburger të shijshëm me mish nga kamionët, baret dhe restorantet lokale me ushqime. Burgerët krokantë të bërë nga e para janë rrafshuar në përsosmëri me mbushje që bien jashtë. Ata bëjnë një vakt të përzemërt për drekë, darkë ose darkë vonë.

Disa vende për t’i kundërshtuar ato janë BurgerWorks dhe Storm Rum Bar dhe kamionët ushqimorë Smashville dhe Foothills.

çokollatë e veçantë

Nuk kërkohen bileta të arta për të eksploruar dyqanet e çokollatës së Asheville.

Linjat tradicionale dhe sezonale të tartufit, axhelatos, çokollatës së nxehtë dhe mokës së Asheville Chocolate janë një domosdoshmëri për ata që kanë një dhëmb të ëmbël.

Bëj një turne në fabrikën e French Broad Chocolate ose ndalo në sallën e pritjes ose në dyqanin e shitjes me pakicë për produkte me burim të qëndrueshëm, të punuar me dorë, që variojnë nga bonbonat tek baret, akullorja e deri te pirja e çokollatës.

Fetish i çokollatës është një fantazi e realizuar me çokollatat dhe tartufin e saj të punuar me dorë. Kënaquni me zgjedhje ekskluzive në koleksionet Ecstasy dhe Ecstasy Elite, të cilat përfshijnë shije të tilla si shampanjë, kadife franceze dhe verë dhe roze.

Shikoni Kilvins Chocolatiers duke nxjerrë çokollatë të butë dhe të këndshme, fudge dhe akullore nga dritarja e qendrës së qytetit, më pas shkoni brenda për të shijuar – dhe për veten tuaj.

Ëmbëlsirat nuk ndalen këtu.

Komuniteti i ëmbëlsirave të Asheville është i mbushur me kokoshka të prodhuara në vend, akullore, pasta, donut dhe më shumë. Shtoni Poppy Popcorn, Vortex Donuts dhe The Hop Ice Cream Parlor në gjuetinë tuaj për pastrues ushqimesh në Asheville.

Tiana Kennel është një reportere e ushqimit dhe ushqimit për Asheville Citizen Times, pjesë e Rrjetit USA Today. Dërgojeni me email në [email protected] ose ndiqni atë në Twitter/Instagram @PrincessOfPage. Ju lutemi ndihmoni në mbështetjen e këtij lloji të gazetarisë duke u abonuar në Citizen Times.

Leave a Comment

Your email address will not be published.