Enë për sallatë: Esenciale për të bërë sallatën perfekte pranverore nga tasat më të mira të sallatës, rrotulluesit, serverët dhe më shumëSharnaaz ShahidNjë nga gjërat tona të preferuara për pranverën është mundësia për të shtuar më shumë fruta dhe perime të freskëta në pjatat tona, dhe nuk ka mënyrë më të mirë për t’i shërbyer të gjitha ato produkte shumëngjyrëshe sesa me kryeveprën më të madhe – tas sallate,

Më shumë: 5 receta të shijshme sallate për t’i provuar këtë javë

Këtu Përshëndetje!Epo, ne kemi grumbulluar veglat më të mira të sallatës për të krijuar fotografitë më të denja për Insta-në për ushqimin tuaj të drekës. Nga tasat shumëngjyrëshe të sallatave te lugët prej druri dhe tjerrësit e maruleve, hidhini një sy këtyre zgjedhjeve të shkëlqyera për kuzhinën tuaj këtë pranverë.

tasat më të mira të sallatës

M&S Sallatë me lakër të bardhë


mish-sallatë-tas

Ky tas sallatë gresi M&S është bërë nga një dizajn gjethe lakre të derdhur për të sjellë një prekje të stilit të çuditshëm në enët tuaja të tavolinës.

Tas me sallatë me lakër të bardhë, 17,50 £, M&S

blej tani

MË SHUMË: Kjo shtypje e hudhrës ka mbi 24 mijë vlerësime pozitive në Amazon dhe ka 47% ulje në shitje

Sallatë H&M


hm-sallatë-tas

Ne e duam këtë tas sallatë druri nga H&M, i përsosur për të ngrënë në kopsht me miqtë dhe familjen këtë pranverë.

Sallatë me dru mango, 19,99 £, H&M

blej tani

tas sallatë amazon


amazon-sallatë-tas

Ne kemi nevojë për këtë tas sallatë Amazon! Janë madhësia perfekte për të shërbyer sallata për dy ose tre persona. Ka shumë ngjyra dhe modele për të zgjedhur.

Dowan Salad Bowl, 30,59 £, Amazon

blej tani

Tas sallate kuzhinieri me salcë


lakër-sallatë-tas

Shërbejeni sallatën tuaj verore në këtë tas gjigant sallatë me gjethe lakre për një qendër mbresëlënëse. Tasi është i lyer me dorë për një përfundim realist. Përdoreni gjithashtu për të servirur sallata të mëdha me makarona ose përdorni si tas frutash. Një risi po shihet në trendin e enëve me lakër. Një komplet komplet enësh takëm Lakra ishte mishërimi i një shtëpie të shoqërisë së lartë në vitet 1960. Shumë nga pjesët ishin shumë të koleksionueshme, duke përfshirë serinë ikonë të lakrës së Bordalo Pinheiro. Tani këto pjata, tasa dhe pjata prej balte të pikturuara me dorë janë rikthyer dhe po pushtojnë botën.

Sallatë me lakër, 69 £, Sous Chef

blej tani

tas sallate kalinko


biskota-sallatë-tas

Bukuria e këtij tasi të madh sallate prej druri është se është bërë me dorë nga një copë druri e vetme nga pema Lebec. Patina e mrekullueshme e errët dhe bukuria e lezetshme e këtij tasi do t’i kthejnë edhe mishngrënësit më të zjarrtë në ngrënës të sallatës.

Sallatë me biskota, 75 £, Kalinko’s

blej tani

Sallatë e Habitatit


shtëpi-sallatë-tas

Ky tas i mrekullueshëm sallate nona ka skaje të ngritura dalluese dhe një lustër reaktive gjysmë mat që i shton thellësi ngjyrës së saj. Ekskluzivisht për Habitat-in, ky tas i qëndrueshëm prej guri kombinon linja të forta dhe të pastra me një sipërfaqe prekëse – është i përsosur për ngrënie familjare dhe argëtim.

Sallatë Tas Nona Stoneware, £ 30, Habitat

blej tani

Spinerët më të mirë të sallatave dhe veglat e tjera

server sallate


vjehrra-dhe-lugë druri

Këtu për të inkurajuar një kuzhinë pa mbeturina me stil të qëndrueshëm, këta serverë sallatë bambu me madhësi të dorës kthehen në bazat me një dizajn minimalist. Duke bashkuar një material jashtëzakonisht të ripërdorshëm, miqësor ndaj planetit për kënaqësinë e vaktit për tryezën e ngrënies.

Serveri i sallatës së duarve me bambu, 5 £, Sass & Belle

blej tani

Bërxollat ​​e tërheqjes së sallatës


prerja e urës

Përshëndetni ndihmësin tuaj të vogël të kuzhinës për të copëtuar shpejt dhe me lehtësi çdo gjë nga qepët dhe hudhrat deri te arrat ose vezët e ziera fort! Kuhn Rikon Pull Chop është një përpunues ushqimor i dobishëm manual që copëton barishte, perime, fruta dhe më shumë me një litar të vetëm.

Kuhn Rikon Pull Chop, 21,98 £, QVC

blej tani

shaker sallate sallate


mini-fustan-shaker

Kjo shishe mini salcë dhe derdhëse është ideale për ata që përdorin shumë salcë sallate. Shishja hapet në pikën më të gjerë për të bërë një dredhë për ta mbushur me salcën tuaj të preferuar të Cezarit ose salcë sallatë të lehtë. Gota e shkallëzuar e bën të lehtë sigurimin e raportit të saktë dhe vula është e papërshkueshme nga uji, kështu që nuk do të ketë rrjedhje, pavarësisht sa fort tundeni.

Shaker sallate OXO Good Grips, 14,99 £, Lakeland

blej tani

tjerrëse sallate e kuzhinës


tjerrëse sallate

Kompletizoni përgatitjen e sallatës për vakte të mëdha familjare dhe darka me këtë rrotullues sallate plastike me cilësi të lartë. Thjesht vendoseni marulen e larë në tas, rrotulloni dorezën që rrotullohet lehtë që të thahet, shtoni veshjen tuaj të preferuar përmes hapjes dhe rrotullojeni përsëri për të veshur gjethet. Ja ku e keni, një sallatë të veshur me shije, në madhësi familjare në sekonda!

Kitchencraft Salad Spinner, 22,99 £, Enjoy Cook Serve

blej tani

tjerrëse sallatë xhami


qelqi-sallatë-tjerrëse

OXO e çon dizajnin e saj klasik të rrotullës së sallatave një hap më tej me një rrotullues të ri sallate xhami. Me një trup qelqi borosilikat të qëndrueshëm, është projektuar për t’ju ndihmuar të shpëlani dhe thani gjethet e sallatës në sekonda, ndërkohë që funksionon edhe si një tas mahnitës qelqi për servirje dhe një kullesë, në mënyrë që të mund të shpëlani lehtësisht marulen dhe të tjera.

Glass Salad Spinner, 75 £, Amazon

blej tani

kursimtar limoni


ruajtja e limonit

Me një bazë të fortë plastike dhe majë silikoni, ky ruajtës i mrekullueshëm i limonit është krijuar me një vulë të ngushtë për t’ju ndihmuar të mbani limonët tuaj të mbetur sa më të freskët dhe një kapak të tejdukshëm për t’ju ndihmuar të monitoroni përmbajtjen e tij.

Kursim limoni, 5 £, Dunlum

blej tani

Përshëndetje! Përzgjedhja është editoriale dhe zgjidhet në mënyrë të pavarur – ne shfaqim vetëm artikuj që redaktorët tanë i pëlqejnë dhe i miratojnë. Përshëndetje! mund të mbledhë një pjesë të shitjes ose kompensim tjetër nga lidhjet në këtë faqe. Për të ditur më shumë na vizitoni Faqe FAQ.

Leave a Comment

Your email address will not be published.