Ëmbëlsirë e ngrirë e frymëzuar nga ëmbëlsirat e zjarrit të kampit | Shije

Shënim i redaktorit: Në tryezën me Gables ka receta dhe këshilla të shijshme nga Vanessa Gabel dhe vajza e saj Caitlyn nga Danville.

Caitlin: Siç e përmenda shumicën e javëve, unë kam një ëmbëlsirë të madhe, dhe ndërsa kjo recetë duket sikur do të ishte kaq e pasur dhe e ëmbël, në fakt ka sasinë e duhur të ëmbëlsisë për ëmbëlsirë.

Nuk ka asgjë më të mirë se një s’more e nxehtë në një natë të ftohtë, por ç’të themi për të ftohtit në një ditë të nxehtë vere? Këto janë ëmbëlsira perfekte për t’u freskuar dhe janë shumë të shijshme.

Ata padyshim janë perfektë për një piknik pasi freskohen pasdite me një ëmbëlsirë që të gjithë do ta shijojnë. Kjo recetë ishte tepër e lehtë për t’u bërë dhe është padyshim e përshtatshme për fëmijët me rregullimin e krisurave në tigan dhe zbutjen e shtresave.

Në vend që të vishni pjesën e sipërme dhe të poshtme me krisur graham, mund të përzieni përzierjen e çokollatës dhe pushit së bashku dhe t’i përdorni ato si zhytje për të zëvendësuar fetat. E di që më pëlqeu padyshim kjo recetë, por e di gjithashtu që do ta pëlqej edhe juve.

Vanessa: Unë e kam parë këtë recetë të ngrirë në të gjithë mediat sociale dhe e dija menjëherë se do të ishte një hit në shtëpinë tonë, ashtu si në tuajën.

Janë kaq të shijshme, të lehta dhe perfekte për verën. Kuptova se mbushja ishte edhe më e trashë, duke dalë nga skajet, kështu që në të ardhmen do të përdorim krisur shtesë graham për ta përhapur edhe më shumë këtë pjatë. Më pak mbushje e bën më të lehtë edhe për fëmijët e vegjël.

Ata janë një trajtim kaq i butë, saqë nuk do të ndiheni fajtorë për të shtuar disa nga përbërësit tuaj të tjerë të preferuar për të përshtatur shijet. Po fetat e luleshtrydheve, mini patate të skuqura çokollatë, apo edhe një shtresë e hollë gjalpë kikiriku ose gota me gjalpë kikiriku brenda? Kjo recetë mund të jetë argëtuese për fëmijët që të përfshihen dhe të bëhen krijues.

S’moret e ngrira janë gjithashtu relativisht të lira në krahasim me ëmbëlsirat e blera në dyqan, dhe janë shumë të lehta për t’u rrahur dhe për t’u mbajtur në dorë kur keni dëshirë për çokollatë. Ju mund të keni tashmë përbërësit. Nuk ka majë të rrahur? Duke përdorur 2 filxhanë krem ​​për rrahje të rëndë, një lugë çaji ekstrakt vanilje dhe 1/4 filxhani sheqer pluhur, përzieni derisa të bëhet maja dhe të jeni gati.

s’more të ngrira

Puding me çokollatë të çastit 5,9 oz

2 1/2 gota qumësht

2 1/2 gota sipërme të rrahura, të shkrira dhe të ndara

12 krisur graham, të thyera dhe të ndara në gjysmë

5 oz. krem djathi, i butë

6 oz. push marshmallow

majë kripë

Rreshtoni një tepsi 9 me 13 inç me letër pergamene, duke e lënë të varur të tepërt, në mënyrë që t’i hiqni lehtësisht nga tava.

Në një tas të mesëm, rrihni përzierjen e pudingut, qumështin dhe 1/2 filxhani majën e rrahur derisa të bëhet e butë dhe kremoze.

Vendosni gjysmën e krisurave graham në mënyrë të barabartë në fund të enës së pjekjes. Përhapeni përzierjen e halwa në një shtresë të barabartë sipër dhe vendoseni në frigorifer.

Në një tas mesatar, rrihni kremin e djathit dhe pushin e marshmallowit së bashku derisa të jenë të lëmuara. Palosni 2 filxhanët e mbetur sipër dhe pak kripë.

Përhapeni masën e djathit krem ​​në mënyrë të barabartë mbi shtresën e çokollatës. Vendosni krisurat e mbetura nga Graham sipër. Mbulojeni dhe ngrini për 6 orë, ose derisa të karbonizohet aq sa të kafshohet.

Ngrini pergamenën e varur për të hequr ushqimin. Vendoseni në një dërrasë prerëse dhe priteni në katrorë. Hiqni çdo tepricë të mbushjes së ngrirë.

Ruani në qese ngrirëse. Lëreni të zbutet në temperaturën e dhomës për 15 minuta përpara se ta shijoni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.