Ëmbëlsirat Potluck të katërt korrikut që mund të bëni në një pjatë pjekjeje

Lugët prej druri të gdhendura me dorë dhe tiganët rozë mijëvjeçarë për të gjitha përdorimet mund të tërheqin gjithë vëmendjen në Instagram, por heroi i vërtetë i pakënduar i kuzhinës është pjata e pjekjes 9 me 13. Ato janë të lira, të lehta për t’u transportuar (thjesht mbuloni pjesën e sipërme me letër alumini) dhe mund t’i shërbeni direkt nga pjata, pavarësisht nëse jeni ulur rreth një tavoline ose mbi një batanije pikniku. Ato janë veçanërisht të mira për ëmbëlsirat që i shërbehen turmës, të tilla si ëmbëlsira me fletë, këpucarë, brownies dhe bare. Në kohën e gatimit veror, këtu janë 13 nga ëmbëlsirat tona më të mira 9 me 13.

Kushdo që është aq i mençur sa të shoqërojë ndonjëherë një ëmbëlsirë Rice Krispie me gjalpë kikiriku, çokollatë dhe patate të skuqura gjalpë dhe të shohë: Scotchero lindi. Ky version nga Samantha Seneviratne kërkon çokollatë të hidhur dhe një spërkatje me kripë për të balancuar ëmbëlsinë.

Imagjinoni të zbuloni këtë tortë rozë me çamçakëz për t’u shijuar në piknikun tuaj të ardhshëm. Keira Wright-Ruiz e përshtati atë nga “Aloha Kitchen: Recipes from Hawaii” të Alana Kissar, një libër gatimi mbi kuzhinën tradicionale Havai. Koncentrati rozë i guavas mund të jetë i vështirë për t’u gjetur jashtë Hawaiit dhe Kalifornisë, por mund të përdorni gjithashtu koncentrat të bardhë guava ose lëng 100 për qind guava.

recetë: Tortë Havai Guava

I njohur gjithashtu si Bari i ëndrrave të kokosit dhe Hello Dolly Bar, këto ëmbëlsira nga Samantha Seneviratne janë të mbushura me çokollatë, kokos, arra dhe krisur graham. Duke mbajtur të gjithë përbërësit së bashku, një shtresë qumështi i kondensuar i ëmbëlsuar karamelizohet, kështu që ju mund t’i shijoni këto bare pa dorë.

Torta e famshme e Christopher Thee në Instagram, e bërë me krem ​​bajamesh, pjepër të pjekur dhe krem ​​me aromë trëndafili dhe e mbuluar me luleshtrydhe, frymëzoi këtë ëmbëlsirë të shijshme dhe të shijshme nga Tejal Rao. Versioni i saj është sigurisht më pak i zhurmshëm, por jo më pak mbresëlënës.

Kjo tortë e drejtë me fletë limoni nga Yossy Arefi është një sfond perfekt i tortës për manaferrat e ëmbla të verës. Receta bën krem ​​të mjaftueshëm për një shtresë të hollë, por dyfishoni atë nëse ju pëlqejnë swoops me gëzof.

recetë: Tortë me fletë limoni me krem ​​me krem

Këpucari i gjalpit të marshmallow-y është një ëmbëlsirë perfekte, sepse pjesa e sipërme e saj e plasaritur dhe e plasaritur nuk kërkon zbukurime. (Gjithmonë mund të shtoni Ombre Passion Fruit Glaze për më shumë shkëlqim.) Ky version nga Genevieve Co kërkon qumësht kokosi për më shumë pasurim, por në vend të tij mund të përdorni qumësht të zakonshëm ose qumësht të avulluar.

recetë: këpucar gjalpi

Ashtu si një shkumë çokollate e zbukuruar që udhëton mirë, këto bare pa pjekje(!) nga Samantha Seneviratne janë të lehta dhe të ajrosura, por të pasura dhe me çokollatë. Mos harroni të sillni një kanaçe me krem ​​pana për ta rrotulluar mbi racionet individuale.

Djathi krem ​​dhe pak lëng limoni në brumë do të thotë që këto bare të gëzuara të lyera me krem ​​gjalpi, të cilat Margaux Lasky i përshtati nga “American Girl Cookies”, nuk janë shumë të ëmbla, por thjesht perfekte. Ngjyrosni kremin dhe eksperimentoni me spërkatje sipas disponimit dhe festës suaj.

recetë: Bare ëmbëlsirash me sheqer

Ky këpucar jashtëzakonisht i thjeshtë në stilin e ëmbëlsirave jugore nga Alex Ward mund të bëhet me pjeshkë të freskëta ose të ngrira dhe nuk keni nevojë për ndonjë pajisje të veçantë; Mjafton një tas, një tenxhere, një tavë pjekjeje dhe një lugë. Një paralajmërim: Brumi nuk do të mbulojë plotësisht pjesën e poshtme të tiganit, por do të ngrihet lart në anët e tiganit dhe përmes pjeshkës, duke siguruar një pamje të jashtme të pastër dhe të brendshme të butë. Nëse dëshironi më shumë kek për pjeshkët tuaja, dyfishoni brumin, por rrisni kohën e gatimit në përputhje me rrethanat.

recetë: Këpucër pjeshke

Me kremoze dhe e butë, kjo tortë Tres Leches nga Samantha Seneviratne do t’i lërë mysafirët tuaj të magjepsur. Është krejtësisht e mrekullueshme më vete, por mund ta zbukuroni edhe me disa fruta të freskëta verore.

recetë: Torta Tres Leches

Kur ditët dembele dhe të nxehta të verës janë në lulëzim të plotë, gjithçka ka të bëjë me mbledhjen, jo me gatimin. Ali Slag bën pikërisht këtë në këtë tortë përrallore me akullore që kërkon shtresa Oreos, akullore të blera në dyqan dhe sanduiçe akulloreje, më pas e mbush atë me një shishe me guaskë Magjike të ngjashme me Pollock.

Këtu ka Më shumë Talent No-Bake nga Samantha Seneviratne! Shumica e ëmbëlsirave me djathë përmbajnë vezë, por kjo është pa vezë dhe përdor një kombinim të djathit krem, krem ​​pana dhe kosit grek, që do të thotë se është më i lehtë dhe më i ajrosur se djathi tradicional.

recetë: Bare qumështore pa pjekje

Për ata prej nesh që nuk mund të vendosin mes brownies ose biskotave me çokollatë, ka brookies. Po, ju duhet të bëni dy brume të ndryshme për këtë përzierje nga Samantha Seneviratne, por ato bashkohen në një tenxhere të vetme pa ndonjë pajisje speciale. Një lexues shtoi gjalpë kikiriku midis shtresave dhe ne e duam atë për të.

recetë: Gruaja

Leave a Comment

Your email address will not be published.