Ëmbëlsirat e ftohta verore! – Chesterton Tribune

Ashtu si shumica e njerëzve që u rritën në vitet 1960, një trajtim i freskët veror nënkuptonte akullore ose, nëse kishit fat, një kon sheqeri të mbushur me sherbet ylberi. Kjo e fundit, pothuajse me siguri, pikon poshtë konit dhe më pas në krahun tuaj, duke ju lënë një rrëmujë ngjitëse, por kjo është ajo që kanë të bëjnë verërat e fëmijërisë.

Sot, ka kaq shumë receta të ftohta për të zgjedhur që mjaftojnë për t’ju dridhur në tru! Mos më keqkuptoni, unë e dua shumëllojshmërinë, por një gjë që më bën përshtypje për shumë nga këto ëmbëlsira interesante është se lista e tyre e përbërësve është e gjatë.

Personalisht, më pëlqejnë përbërësit minimalë në ushqimet e mia të përgatitura, dhe ka gjëra që i njoh gjithashtu, kështu që bëra disa kërkime.

Sipas një kërkimi në internet, që një produkt të etiketohet si “akullore” duhet të bëhet nga krem, sheqer dhe aromatizues ose variacione të afërta të tyre.

Rregulli më i mirë që duhet ndjekur kur bëhet fjalë për akulloren e vërtetë është “sa më pak përbërës, aq më mirë!”

Nuk ka kohë më të mirë për ta kthyer aromën e freskët të verës në një ëmbëlsirë të ftohtë!  Laura Kurella / Foto

Nuk ka kohë më të mirë për ta kthyer aromën e freskët të verës në një ëmbëlsirë të ftohtë! Laura Kurella / Foto

Një version italian i akullores është gelato, i cili është një opsion më i mirë sepse është bërë duke përdorur më pak sheqer dhe yndyrë.

Ka edhe kos të ngrirë, por duhet të keni kujdes pasi mund të jetë ose jo vetëm kos. Madje, ndonjëherë nuk përmban fare kos!

Një nga të preferuarat e mia është sherbeti francez, i cili bëhet me lëng frutash ose frutash, sheqer dhe aromatizues të tjerë dhe mund të përfshijë një prekje kremi. Megjithatë, për shkak të sasisë së ulët të qumështit ose mungesës së tij, sherbeti është më i ulët në yndyrë se çdo ushqim tjetër i ngrirë, përveç akullit italian.

E fundit, por jo më pak e rëndësishme është e preferuara ime e të gjitha kohërave: sherbeti.

Duke kombinuar shijet e frutave që gjenden në sherbet me mirësinë kremoze që gjendet në një akullore të punuar mirë, për mua ky është parajsa mbi tokë!

Çuditërisht, sherbeti ka gjithashtu 10% ose më shumë nga yndyra mesatare prej 1% deri në 2% që do të gjeni në një akullore mesatare, kështu që nëse doni të shkurtoni kaloritë, është e lehtë, por kremoze dhe e shijshme për ne. Ofron shumë. alternativë.

Pavarësisht se çfarë preferoni, sigurohuni që të trajtoni disa njerëz sot!

Këtu janë disa mënyra të thjeshta për të krijuar një ëmbëlsirë të lezetshme për t’ju ndihmuar të mposhtni nxehtësinë e verës. kënaquni!

Laura Kurella është një kolumniste e vlerësuar me çmime ushqimore dhe zhvilluese e recetave që i pëlqen të ndajë recetat e saj nga kuzhina e saj Midwest Great Lakes. Ajo mirëpret komentet tuaja në [email protected]

Kos i mrekullueshëm i ngrirë me luleshtrydhe-mjedër

• 1 filxhan luleshtrydhe të ngrira
• 1 filxhan mjedra të ngrira
• 2 lugë mjaltë
• 1/4 filxhani kos grek
• 1/2 lugë gjelle lëng limoni të freskët

Në një përpunues ushqimi ose në tasin e një blenderi, kombinoni luleshtrydhet e ngrira, mjaltin, kosin dhe lëngun e limonit. Përpunoni/përzieni derisa të bëhet krem, rreth 2 deri në 3 minuta. Fërkoni anët e enës dhe përpunoni/përzieni sërish për t’u siguruar që gjithçka të jetë kremoze. Hidheni në një enë frigoriferike hermetike dhe ngrijeni për 6 orë ose gjatë natës. Shërbim i vlerësuar për recetë: 4.

Sherbeti i mrekullueshëm me çokollatë-mente

• 4 banane, të prera në feta dhe të ngrira
• 1/2 filxhan kakao të errët
• 1/4 filxhan qumësht ose krem
• 1 lugë çaji ekstrakt i pastër vanilje
• 2 pika vaj menteje të pastër
• 1/2 filxhan mini copëza çokollate (opsionale)

Vendosni bananet e ngrira, kakaon, qumështin dhe vaniljen në një procesor ushqimi dhe përziejini derisa të përzihen plotësisht. Fikni makinën dhe shtoni vaj menteje dhe përzieni mirë. Ndaloni makinën dhe shtoni patate të skuqura, nëse përdorni, dhe më pas pulsoni për ta shpërndarë. Hiqeni sherbetin në një enë të sigurt në ngrirje dhe ngrijeni derisa të arrijë fortësinë e dëshiruar — rreth 2 deri në 4 orë — më pas shërbejeni. Porcionet e vlerësuara për recetë: 6.

Sherbeti i mrekullueshëm i limonit

• 6 limonë, të plotë, të ftohtë
• 2 gota kube akulli
• 1 filxhan qumësht i kondensuar i ëmbëlsuar, i ftohur pothuajse në ngrirje
• 1 lugë gjelle vodka, e ngrirë
• 1/2 lugë kripë deti të imët

Përgatitni lëvozhgat e limonit duke i larë fillimisht me sapun dhe më pas i lani mirë. Më pas thajini me një mikroplan ose zester, lërini dy limonët, duke e rezervuar lëkurën në një pjatë. Qëroni të gjithë limonët dhe hiqni lëvozhgën dhe thelbin. Pritini në copa dhe vendoseni në një qese ngrirëse dhe vendoseni në frigorifer për ftohje të shpejtë. Në tasin e një përpunuesi ushqimi ose blenderi, kombinoni kubat e akullit, qumështin, vodkën, kripën, lëkurën dhe limonin e përgatitur. Përpunoni/përzieni me shpejtësi të lartë derisa masa të bëhet e lëmuar dhe kremoze. Menjëherë transferojeni në një enë hermetike dhe vendoseni në frigorifer derisa të forcohet – rreth 2 deri në 3 orë. Porcionet e vlerësuara për recetë: 8.

Leave a Comment

Your email address will not be published.