Djathi Mascarpone ka një jetë jashtë Tiramisut

Ju ndoshta e njihni djathin mascarpone si një lojtar kryesor në tiramisu, ëmbëlsirën italiane me çokollatë, të mbushur me ekspres. Por është shumë më tepër se kaq. Përgatitni vezë të fërguara tepër kremoze duke mbështjellë djathin mascarpone në përzierje ose duke e përhapur në një copë tost dhe sipër me salmon të tymosur dhe qiqra.

Por çfarë është saktësisht djathi mascarpone? Dhe si ndryshon nga kosi, krem ​​djathi apo crme frache. , , Apo është ajo? Mascarpone është në thelb një version italian i kremit të djathit, megjithëse me një përmbajtje pak më të lartë yndyre; Mascarpone duhet të përmbajë 40% yndyrë, ndërsa djathi krem ​​duhet të përmbajë vetëm 33% yndyrë. Djathi krem ​​është gjithashtu më i mprehtë se mascarpone, i cili priret drejt anës së pasur të gjërave. Në fakt, mascarpone i ngjan më së shumti crme frache franceze. Të dyja janë thartuar nga kultura laktike, por mascarpone është pak më e ëmbël dhe më e butë. Kjo është arsyeja pse kjo ëmbëlsirë është një element kryesor në ëmbëlsirat; Ndërsa kosi, për shembull, me siguri mund t’i shtojë trup dhe pasuri ëmbëlsirave me djathë, ëmbëlsirave të kafesë dhe ëmbëlsirave me paund, nuk është në të vërtetë një shije që shumica e furrtarëve të shtëpisë vendosin përpara dhe në qendër (përjashtim është akullorja jashtëzakonisht e shijshme me pjeshkë dhe kosi është nga Alice Madrich).

E gjithë kjo për të thënë, mascarpone është shumë më i gjithanshëm sesa ne i japim meritat. Ajo funksionon mirë si në pjatat e ëmbla ashtu edhe në të kripura. Por herë pas here, mund të keni vështirësi të gjeni djathë mascarpone në disa dyqane ushqimore. Në vend që ta braktisni fare anijen, hidhini një sy brenda frigoriferit tuaj. Djathi Mascarpone është çuditërisht i lehtë për t’u bërë, kështu që nuk keni nevojë të shkoni në një dyqan ushqimor të specializuar për të gjetur disa. Me pak fjalë, gjithçka që duhet të bëni është të zieni kremin e rëndë në sobë; Shtoni pak lëng limoni dhe ngroheni për disa minuta të tjera, më pas lëreni të ftohet. Kullojeni në napë dhe mbajeni në frigorifer gjatë natës përpara se ta përdorni.

Ne e dimë se djathi mascarpone mund të zëvendësojë ëmbëlsirat si sherbeti, keku me karrota, byreku me limon, kekët e ëmbëlsirave dhe frutat. Por, ç’të themi për makaronat kremoze, rizoto, supë dhe perime të pjekura? Mascarpone mund të bëjë mrekulli edhe me pjatat e shijshme. Këtu janë shumë mënyra për të përfituar nga kremi ultra i mascarpone për t’i bërë ushqimet tuaja të shijshme çuditërisht të pasura – me shumë pak përpjekje (premtim).

Receta jonë për djathin Mascarpone

1. Lyeni atë

Përdorni mascarpone në një bagel në vend të kremit të djathit për salmonin e tymosur supreme të nivelit tjetër, ose përhapeni në tost thekre për të bërë një sanduiç me fytyrë të hapur. Disa sugjerime kryesore:

  • Troftë e tymosur dhe qepë të kuqe turshi
  • Kastravec, kripë dhe susam
  • Kërpudha të pjekura ose të pjekura (ose ndonjë perime e mbetur e pjekur që keni varur në frigorifer)
  • Shparg i rruar hollë dhe lëng limoni

Kërpudhat e Stuart Brioza në gjalpë turshi-kripur

2. Bëni supë

Shtoni atë në supë me perime të pure me dorë të lirë për pasurim maksimal me punë minimale. Lajmi i mirë: vetëm një lugë çaji këtu do të shkojë shumë. Ose përdorni mascarpone si një garniturë kremoze për të qetësuar nxehtësinë e supës me domate pikante dhe për t’i shtuar një prekje kremoze gazpaços verore. Bonus: Duket bukur kur e rrotulloni me lugë.

Supë me domate pikante të Barbara Lynch

3. Përhapeni atë

Përhapeni atë në pica në vend të salcës së domates, ose lugët në furrë për xhepa kremoz dhe të shkrirë, si pjesa e brendshme e një burrata. A mund t’ju sugjeroj t’i hidhni pak në një margherita për ta bërë atë të mrekullueshme, ose ta përhapni hollë mbi brumë dhe t’i hidhni sipër me kunguj veror të rruar dhe nenexhik?

Mascarpone gjithashtu funksionon shumë mirë si një kore kremoze në tortat e kripura, Posaçërisht Nëse ato torta përfshijnë perime me flluska si patëllxhan dhe kungull i njomë dhe shumë barishte. Ose domate me lëng. Ose futeni atë në një gratin, veçanërisht nëse ai gratin përmban lulelakër ose zarzavate të përzemërta. Mjafton të shpërndani pak mes shtresave të perimeve me një lugë, në të kundërtën e gatuani sipër.

chard gratin

4. Përziej atë

Shtoni mascarpone në vezët tuaja të fërguara. E di që tingëlloj si një rekord i thyer këtu, por kjo do t’i bënte ata tepër të pasur dhe të veçantë, dhe prandaj Shumë më mirë se sa përleshjet tuaja mesatare të mëngjesit të së mërkurës, edhe nëse nuk marrin kohë shtesë. Merrill Stubbs-it i pëlqen të përziejë paraprakisht mascarponen në vezët e saj, por më pëlqen ta shtoj në gjysmë të kohës së gatimit, në mënyrë që të futem midis xhepave të djathit të shkrirë. (Shënim anësor: Melty Cheese Pockets do të bënte një emër të shkëlqyeshëm grupi.) Nëse ndiheni të dashur, mund të përdorni gjithashtu një rrëshqitje me mascarpone si mbushje për një omëletë, veçanërisht nëse tashmë përmban disa bizele dhe një hell. nenexhiku mund të përfshihet.

vezë të buta të skuqura

5. Shkundni atë

Kur përzihet në rizoto dhe makarona pak para se të shërbehet, mascarpone shkrihet në salcën më të mëndafshtë dhe luksoze me një përbërës. Ju gjithashtu mund të përzieni me disa lugë për të përfunduar grilat ose polentën për një prekje shtesë kremoze. Provoni ta shtoni në rizoto me lulelakër arra, duke e përdorur në vend të kremit për makarona jeshile, ose ta shtoni në krijimin tuaj të ardhshëm të petës së pjekur.

Zakonisht më pëlqen t’i mbaj gjërat të thjeshta, duke përzier makaronat tuaja të preferuara me pak vaj ulliri, hudhër dhe barishte në një tigan me pak ujë makaronash, ndoshta disa perime. Pasi të krijohet një salcë me shkëlqim, i përziej disa lugë mascarpone dhe e lë të shkrihet, duke e lyer çdo petë me një salcë kremoze që është pak e ëmbël dhe e shijshme dhe që kërkon më shumë. E mbuluar me një grilë barishtesh dhe parmixhan. Është gjithashtu i shkëlqyeshëm i trazuar në një salcë të thjeshtë domateje dhe do të ziejë dhe përmirësojë një pesto si puna e askujt.

Polenta e çastit

Receta të shijshme me Mascarpone

Kampanele me Asparagus, Lajthi dhe Mascarpone

Asparagus, i trajtuar drejt. Kjo pjatë makarona – çdo kaçurrelë, madhësi e vogël e bën trukun – përmban një kilogram të tërë gjelbërimi. Mascarpone limoni shkrihet në një salcë pa mundim, ndërsa lajthitë e thekura shtohen Problem,

Terloom Mascarpone me domate dhe limon

Si një tortë me fruta të freskëta, por e shijshme. Mbështetur nga një shtrat i harlisur dhe kremoz me maskarpone, domatet me trashëgimi shumëngjyrëshe zënë qendër të vëmendjes këtu. Shërbejeni me vaj borziloku jeshil smeraldi, në mënyrë që të gjithë të mund të derdhin ujë (dhe të derdhin ujë) ndërsa hanë.

Makarona me kërpudha Mascarpone në Fryer Air-Fryer

Një gjë e mrekullueshme për të bërë me fërgesën tuaj me ajër: Kombinoni kërpudhat me qepë, hudhër, krem ​​dhe, sigurisht, mascarpone, më pas lëreni pajisjen të bëjë magjinë e saj. Rezultati është një salcë kremoze, vegane e makaronave për sa herë që keni nevojë për diçka ngushëlluese.

Supë me panxhar të ftohtë dhe mascarpone me balsamik

A ka ndonjë gjë më freskuese se një tas supë në një ditë përvëluese vere? Ne nuk mendojmë kështu Gjithçka ka të bëjë me panxharin – një perime me rrënjë që merr sa më shumë tokë. Mascarpone shton një krem ​​shumë të nevojshëm – kukulla shtesë sipër është opsionale, por, ju e dini, jo në të vërtetë.

Mascarpone Mushroom Marsala me petë

Një tjetër makarona me salcë mascarpone me kërpudha sepse kombinimi është po aq i mirë. Kjo recetë mbështetet në Marsala, një verë e fortë italiane që është gjithmonë e lumtur të ndihmojë në përgatitjen e darkës. Mos ngurroni të rritni majdanoz – shkëlqimi i tij është një psherëtimë lehtësimi nga gjithë pasuria.

Proshuto, Dardhë, Mascarpone dhe Tarta me Qepë të Kuqe

Dardha e ëmbël, proshuta e kripur dhe qepa e kuqe e zjarrtë tingëllojnë më vete A++. Por më pas përzieni në një kore me gjalpë, tortë dhe mascarpone të përzier me Herbs de Provence (një përzierje aromatike erëzash franceze e bërë shpesh me trumzë, borzilok, rozmarinë, borzilok dhe tarragon, në varësi të recetës). Oh po.

Leave a Comment

Your email address will not be published.