DIVAT ON A DIME: Mësoni si të gatuani ushqim pa mish. jeta e komunitetit

Ndërsa kostoja e ushqimit vazhdon të rritet, shumica e familjeve po kërkojnë mënyra për të kursyer para në sende ushqimore. Një mënyrë është të zvogëloni sasinë e mishit që blini. Këtu janë disa këshilla për të shërbyer më pak mish (shanset janë që familja juaj nuk do t’i dijë).

Kur bëni vaktin e preferuar jo-vegjetarian të familjes suaj, përdorni më pak mish dhe mbushni pjatat me perime. Mund të shtoni fasule në djegës, kungull i njomë në lasagna dhe selino, qepë dhe karrota në bukë mishi.

Shërbejini pjatat e përqendruara rreth proteinave të njohura jo-mish, të tilla si enchiladas me fasule dhe djathë (receta më poshtë), sanduiçe me djathë të pjekur në skarë me lazanja perimesh, makarona dhe djathë ose supë me domate. Mëngjesi është gjithmonë një hit për darkë.

Kur zvogëloni mishin në tava, supa, salca dhe makarona, sigurohuni që mishi që përdorni të jetë i shijshëm. Artikuj si proshutë, proshutë dhe sallam janë shembuj të shkëlqyeshëm për të ecur pak përpara. Mos harroni, ka salcice të bëra nga gjeldeti, pula dhe perimet.

Planifikoni vaktet rreth perimeve të tyre të preferuara. Familja juaj e pëlqen misrin? Bëj supë misri. A pëlqen brokoli? Shërbejeni mbi tavë me brokoli dhe djathë. Ashtu si patatet? Shërbejini patatet e pjekura me djathë dhe perime.

Mbajeni brumin mënjanë nga brumi. Të gjithëve u pëlqen pica me djathë dhe perime. Mbushni kalzonet me domate, spinaq dhe mocarela. Bëni byrek me tenxhere ose byrek me dorë me mbushje me bazë perimesh.

Përqafoni thjerrëzat. Eksploroni recetat që përdorin garbanzos, fasulet e zeza ose thjerrëzat si burim proteinash. Fasulet nuk duhet të duken si fasule kur bëni falafel ose burgers me fasule.

Nëse një darkë pa mish nuk funksionon për ju, shkoni pa mish për vakte të tjera, të tilla si bollgur për mëngjes ose një supë me bazë perimesh, sallatë, gjalpë kikiriku ose sanduiç djathi për drekë.

Ja një recetë e thjeshtë për një të preferuar të familjes.

Benny Cheesy Enchiladas

Rendimenti: 4 racione Koha: 25 minuta

1 (20 ons) salcë enchilada, ose recetë më poshtë

8 tortilla me miell (me madhësi tako të butë).

1 (16 ons) kanaçe fasule të skuqura

4 gota përzierje meksikane ose djathë çedër, të grirë

1. Ngrohni furrën në 375 F.

2. Lyeni pak me yndyrë një tavë pjekjeje 9 me 13 inç. Përhapni 1/2 filxhan salcë enchilada në fund të tiganit.

Vendosni 3,1/4 filxhan fasule dhe djathë në një tortilla dhe rrotullojeni si burrito. Mbajeni në tigan. Përsëriteni me tortillat e mbetura. Vendosini ato së bashku dhe shtrëngojini së bashku.

4. Hidhni salcën e mbetur me lugë sipër enchiladas. Spërkatni djathin e mbetur sipër. E vendosim në furrë për 15 minuta ose derisa të marrë flluska dhe të shkrihet plotësisht.

Sugjerim servirjeje: Marule, domate, salcë kosi dhe qepë të njoma.

Salca Enchilada e Diva Patti

Kjo recetë e shpejtë dhe e lehtë bën 3 gota salcë për më pak se një dollar.

Rendimenti: 3 gota Koha: 15 minuta

çfarë do t’ju duhet:

1/4 filxhan vaj vegjetal

1/4 filxhan miell

2 lugë spec djegës pluhur

2 gota ujë

1/2 lugë të grirë qimnon

1 (8 ons) kanaçe salcë domatesh

1 1/2 lugë çaji kripë kosher

1/2 lugë hudhër pluhur

Kjo mënyrë:

Matni gjithçka përpara se të filloni, sepse është e shpejtë dhe nuk doni të digjni miellin dhe vajin sapo të filloni.

Në një tenxhere me 2 litra mbi mesatare, ngrohni vajin. Duke e trazuar vazhdimisht dhe fort, shtoni miellin dhe ziejini për 1 minutë. Shtoni pluhur djegës dhe përzieni shpejt për t’u përfshirë. Ngadalë shtoni ujin dhe përzieni. Shtoni përbërësit e mbetur; lëreni të ziejë. Ulni nxehtësinë dhe ziejini për 10 minuta.

Do të përfundoj me këshillën time numër 1 – mos fol për këtë. Thjesht bëni ndryshime dhe shanset janë që ata të hanë me kënaqësi atë që kanë në pjatën e tyre.

Ekspertja e stilit të jetesës, Patti Diamond është zhvilluesi i recetave dhe uebsajti “Divas on a Dime – Where Meats Frugal, Meats Fabulous!” Është krijues i përmbajtjes. në www.divasonadime.com. © 2022 King Features Synd., Inc.

Leave a Comment

Your email address will not be published.