Disney’s Wish Cruise Food – Ushqimi dhe pijet më të mira në Disney’s Wish Cruise

Nëse Disney World (ose Land…ne nuk luajmë të preferuarat) është “vendi më i lumtur në tokë”, atëherë lundrimi më i fundit i Disney-t, Disney DëshiraThjesht, oqeani mund të jetë vendi më i lumtur.

Skenat e personazheve janë të bollshme në të gjithë anijen, ka prekje magjike me temë Hirushja dhe ka një pishinë pafundësie vetëm për të rritur që është e përkryer për të kaluar ditën larg. Por nëse jemi të sinqertë, ne jemi në këtë për ushqimin (dhe verën). Nuk është sekret që ne e duam një ëmbëlsirë për veshët e minjve – aq shumë sa krijuam një revistë praktikisht kushtuar atyre. dhe hipni në prasad Disney Dëshira Zbatoni gamën: pjata të njohura që do t’i njihni nga parqet, kafshimet e viçit të nivelit të lartë Wagyu, vaflet në formë Mickey dhe vaktet e papara kurrë të shërbyera në vende si “Hyperspace Lounge” me temë “Star Wars” (përfshirë një pije prej 5000 dollarësh) Koktej. , Po, e lexuat mirë).

Kohët e fundit kalova pak kohë në anije dhe kishte mundësi të panumërta ngrënieje. Kam mbledhur pjatat, ëmbëlsirat dhe koktejet më të mira Disney Dëshira Kështu që ju e dini se ku të përqendroheni nëse lundroni.

koktej i kancelares

Nuk mungojnë pijet e çuditshme DëshiraPor nëse preferoni një koktej më shumë pije alkoolike, kjo pije, e shërbyer në Star Wars Hyperspace Lounge – e cila bëhet një pikë e nxehtë vetëm për të rriturit pas orës 21:00 – do t’ju çojë në anën e errët. Koktejet e konjakut dhe Calvados shërbehen me një prekje teatri, me mirësjellje të një pistolete shumë të lezetshme me flluska që shton një sipërme të tymosur.

Xhelato me shpërthim të ëmbëlsirave

brie Schwartz

Në ëmbëlsirat e gëzueshme, nga brenda në jashtë –Dyqan ushqimesh tematike, ju mund të zgjidhni nga mbi 14 shije gelato (plus macarons dhe cupcakes). Ne mendojmë se ngrënia e këtij koni të mbushur me karamele do të bëjë të lumtur edhe më të trishtuarit.

koktej nëna e hapit

Koktej Nightingale Disney Wish Cruise

brie Schwartz

Koktej Disney Wish Cruise

brie Schwartz

Jeta në Nightingale është flluska, Dëshirapiano bar ku a e bukura dhe bisha Serenata vjen me një anë pijesh me temë flluskë. Burboni, xhenxhefili dhe vermuti janë në trend në këtë gllënjkë të shkëlqyer.

Scallops Royal Baked Elsa’s

pasta sfoliat arendelle

brie Schwartz

Mbi në Arendelle (Në fakt, është quajtur i ngrirë– restorant me temë), për të festuar fejesën e Princeshës Anna dhe Kristoff, përveç muzikantëve që ju udhëheqin ju dhe dhëndrin (dhe Olaf!) i ngrirë Sing-a-Long, një nga yjet e vërtetë është një meze e ëmbëlsirash me flakë, e mbushur me biskota karkaleci-tarragon, karrota ylber dhe presh.

Bar çokollatë Rock Family Troll

Ëmbëlsirë Disney Wish Arendelle

brie Schwartz

Asnjë festë e Anës nuk do të ishte e plotë pa një tortë me çokollatë dhe përmban biskota me fëstëkë, thekon ari dhe beze hibiskusi. pothuajse Shumë e bukur për të ngrënë.

pantofla kristali

Koktej kristal pantoflash Disney Wish Nightingales Bar

brie Schwartz

Sa e dashur është kjo anije? Brenda, ka vodka, shampanjë dhe ujë trëndafili. Nëse pini mjaft prej tyre, do të mendoni se jeni Hirushja.

simite bao me avull

Topuzët e darkës së Marvelit

brie Schwartz

Barku i derrit portokalli xhenxhefil, daikon turshi dhe glazura mirin-sojë-mjaltë janë vetëm disa nga përbërësit që përbëjnë këtë meze në këtë darkë të ekspozitës së teknologjisë Avengers me temën e Marvel-it jashtë kësaj bote.

Pimm’s Donut Sunday

darkë e mahnitshme

brie Schwartz

Akullorja Dulce de leche, një brownie me pecan, salca karamel fudge dhe një top për donut e bëjnë këtë ëmbëlsirë dekadente mënyrën e përsosur për t’i dhënë fund një ekskursioni në universin Marvel.

Koktej Golden Forest

koktej hiperhapësirë ​​i luftërave të yjeve

brie Schwartz

Kthehu në një galaktikë… Në Deck 3, një tjetër koktej tymi është një mënyrë jashtëzakonisht e këndshme për t’u zhytur në Star Wars Hyperspace Lounge. Fillon me kubin e shkëlqyeshëm dhe përfundon me ekranin verbues.

modë e vjetër e tymosur

Moda e vjetër në Disney Wish

brie Schwartz

Një tjetër koktej dinamiti që merr trajtimin e tymosur, ky i modës së vjetër shërbehet në një foltore brenda Hook’s Barbery, ku mund të merrni shërbime pastrimi me një lojë uiski.

Fileto derri e pjekur me fërkim të thatë të mbretit Agnar

Fileto derri Disney Wish

brie Schwartz

Mund të haja plotësisht patatet e rrahura që erdhën me këtë pjatë të kënaqshme me mish në Arendelle by Waite.

Trëndafili

Koktej Trëndafili Disney Wish

brie Schwartz

Nëse Crystal Cabur – ai koktej 5000 dollarësh – është paksa shumë i pasur për gjakun tuaj, atëherë kokteji i emrit në The Rose, një bar që bën homazhe e bukura dhe bisha, do t’ju kthejë 50 dollarë. Ka disa përbërës të mrekullueshëm francezë si Grand Mariner Cuvi Louis Alexandre, Perrier-Jouet Belle Epoque Rose, plus Comos Reposado Rosa, dhe interpretimi magjepsës përfshin një kube, një parfum të praruar dhe, po, tym. Bëhet pak më e lehtë.

Temple Twist Mocktail

Disney Wish Joyful Sweets Akullore

brie Schwartz

Nëse jeni të magjepsur nga të gjitha gjërat Baby Yoda, do t’i vlerësoni garniturat e bukura në këtë pije rezistente ndaj zero që përfshin birrën e mollës, nenexhikut, ananasit dhe xhenxhefilit.

por ndoshta gjëja më e mirë për të ngrënë Disney Wish Ka shërbim dhome 24/7. Patatet e skuqura dhe baret e akullores së Mickey-it më mirë goditen në orën 3 të mëngjesit.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Leave a Comment

Your email address will not be published.