Dhjetë nga librat më të mirë të gatimit të vitit 2022 të të gjitha kohërave

Nëse gjysma e parë e vitit është ndonjë tregues, viti 2022 do të jetë një vit flamuri për librat e gatimit.

Stafi dhe kritikët e NPR përmbledhën leximet e tyre të preferuara për edicionin e parë veror të Books We Love. Së bashku me leximet më të mira në plazh dhe librat për t’ju çuar në vende të tjera, ne kemi përmbledhur librat më të mirë të gatimit nga viti 2022 deri më sot. Pra, nëse jeni duke kërkuar për receta emocionuese për t’i shërbyer në gatimet verore, ose diçka tjetër për t’ju ndihmuar të dilni nga një problem gatimi, ne kemi rekomandime për ju.

Arti i gatimit në qilar: Ushqimi për familjen dhe miqtë nga Ronda Carmen

Nëse qilarja juaj e kuzhinës është bërë e panjohur gjatë pandemisë, nuk jeni vetëm. Është koha për t’u përballur me ato grumbuj të papërdorur me zemra angjinare dhe quinoa që shkaktojnë faj, dhe Ronda Carmen është këtu për të ndihmuar. I rregulluar në mënyrë alfabetike nga bajame në za’atar, ky libër gatimi është një përmbledhje ndërkombëtare me 35 kallaj dhe sende thelbësore në shishe.

– T. Susan Chang, shkrimtare e ushqimit

Kolu Cooks: Ushqime të Lehta Fantazi nga Colu Henry

Nëse jeni si unë, keni dëshiruar që miqtë të mblidhen për darkë edhe një herë. Por kur i kthejmë të dashurit në tavolinat tona, mund të jetë e vështirë të dimë se çfarë të bëjmë. Për fat të mirë, libri i gatimit të Colu Henry është i ngrohtë dhe tërheqës dhe do të frymëzojë kuzhinieren e kalitur mirë (provoni “Crispy Fish with Quick Tomatillo and Jalapeo Confit”) dhe gjithashtu neofitin në kuzhinë (nga hiti i saj viral “My Cec”). “shih ).

—Jessica Goldstein, Drejtoreshë e Lartë dhe Producente Ekzekutive, NPR Events dhe Programim Eksperiencial

Më rregullo një pjatë: Receta tradicionale dhe të reja të ushqimit të shpirtit shkollor nga Scotty Scott nga Cook Drunk Eats nga Scotty Scott

Libri i parë i gatimit i kuzhinierit personal dhe blogerit të ushqimit në Fort Worth, Scotty Scott është një shkrirje e recetave tradicionale familjare me ushqimet kryesore të ushqimit shpirtëror, të përziera… Scott na lejon të shqyrtojmë historitë pas ushqimit dhe u bën nder paraardhësve të tij. është ajo që ai vendos në pjatë. Ky është ushqim për t’u ndjerë mirë.

– Debbie Elliot, korrespondente, Tavolina Kombëtare

Gatim në shtëpi Gula Gichi: Recetë nga Matriarku i ishullit Edisto nga Emili Maggett

Nëse nuk keni dëgjuar kurrë për ishullin Edisto, mësimi i librit të gatimit të Emily Meigt është një vend i mrekullueshëm për të filluar. Meget është thelbi i ishullit, shtëpia e shumë njerëzve Gula Gechi dhe ushqimi që ata kanë bërë gjatë brezave.

–Wynne Davis, asistente editoriale, të gjitha gjërat e konsideruara

Unë jam nga këtu: Tregime dhe receta nga një kuzhinier jugor nga Vishvesh Bhatt

India Perëndimore dhe Amerika e Jugut kanë më shumë ngjashmëri në kuzhinë sesa mund të mendoni, nga varietetet e orizit dhe farat e susamit deri te bamjet, karkalecat dhe domatet e freskëta. Këtu, këta përbërës shpërthejnë në aferën e zjarrtë të shkrirjes së gëzuar, një kabineti me erëza dhe një qilar të pajisur mirë.

– T. Susan Chang

Korean Amerikan: Ushqimi që ka shije në shtëpi nga Eric Kim

Qoftë nëna e saj Jean’s Napa Cabbage Kimchi ose buka e qumështit të bërë në shtëpi, çdo recetë është e mbushur me histori nga fëmijëria e Kim-it në Atlanta dhe të dashurit që formësuan jetën dhe ushqimin e saj. E mbushur me foto mahnitëse të shkrepura nga Jenny Huang, është një lexim i këndshëm dhe i ngrohtë – jo vetëm si një libër gatimi, por si një kujtim për të shoqëruar ushqimin.

– Janet W. Lee, Asistent Producent, ka kaluar një minutë

Mi Cocina: Kuzhina dhe emocionet nga Kuzhina ime në Meksikë nga Rick Martinez

Me shtatë seksione të fokusuara në rajone të ndryshme anembanë vendit, Martinez ju udhëzon nëpër disa receta thelbësore për secilën. Recetat janë të gjalla, por ajo që më pëlqen më shumë janë historitë që shoqërojnë secilën. Ushqimi është thellësisht personal dhe shoqërues Mi KokinaMartinez po ndan jetën e tij në ushqim dhe po ju fton të vini.

– Wayne Davis

Milk Street: Bota në një tigan nga Christopher Kimball

Nëse ju, si unë, jeni një receta e zakonshme për të bërë sëpatë që përdorni shumë një tigan për një natë jave, ky libër është një dhuratë nga perëndia. Gatuani makaronat pikërisht aty, së bashku me pancetën, chardën dhe fasulet. Harrojeni shtrimin e filos, thjesht shtypeni sipër për një “spanakopita me tigan”. Me fjalë të tjera, Christopher Kimball thyen me gëzim rregullat në emër të thjeshtimit.

– T. Susan Chang

Turqia dhe Ujku: Shije Trippin’ në New Orleans Nga Mason Hereford me JJ Good

Shefi i kuzhinës Mason Hereford ka hedhur në letër disa nga magjitë që magjepsin vendasit dhe turistët në dyqanin e tij të njohur të sanduiçëve në New Orleans, Turkey & Wolf. Libri i gatimit është plot nostalgji të aksesueshme për kuzhinierët e shtëpisë. Ja marrja e çuditshme e Hereford për një sanduiç bolonjë të skuqur, të mbushur me patate të skuqura shtëpiake, mustardë pikante dhe “srattas” (po, kjo është vetëm marule e grirë). Kjo na lejon të shërbejmë havjar në McDonald’s hash browns. Një kthesë jugore në Reuben – Collard Melt mund të jetë i preferuari im.

– Debbie Elliot, korrespondente, Tavolina Kombëtare

Wok: Receta dhe teknika J. nga Kenji Lopez-Alto

VokoApeli i inovacionit nuk është; Në shumë menu restorantesh kineze mund të gjeni pjata të tilla si karkaleca kung pao dhe qengji qimnoni. Por tani nuk keni pse të dilni nga shtëpia juaj. Për sa më përket mua, ia vlen çmimi i ngjitëses për të mësuar një teknikë marinimi – një mënyrë për ta mbajtur mishin të butë gjatë zierjes – që në fakt funksionon. Ky është vetëm një nga gurët e çmuar brenda këtyre faqeve.

– T. Susan Chang

E drejta e autorit 2022 NPR. Për të parë më shumë, vizitoni https://www.npr.org.

Leave a Comment

Your email address will not be published.