‘Del në mënyrë perfekte çdo herë’

tl; Mjeku:

  • Receta e sallatës Waldorf të Ina Garten është këndvështrimi i saj për klasikun Contessa të Zbathur.
  • Autorja e librit të gatimit paraqet një recetë për pulën që përdor “më së shumti” për sallata.
  • Ai përfshin pjekjen e pulës në furrë me kripë, piper dhe vaj ulliri.
  • Garten pastaj e shërben pulën në një sallatë me vezë të ziera të buta, mollë, proshutë dhe një vinegrette të bërë vetë.

Sallata Ina Garten Waldorf është një ndryshim në klasiken që vjen me një sërë mënyrash gatimi. Kjo përfshin një mënyrë të thjeshtë për të pjekur pulën që ajo e përdor shpesh në recetat e sallatave. Nuk kërkon shumë përpjekje ose shumë përbërës. Ndoshta më e mira nga të gjitha, sipas Garten-it, ajo “del në mënyrë perfekte çdo herë”.

Leave a Comment

Your email address will not be published.