Cupcakes-kafshë të pjekura të kalimit të lojtarëve duken absolutisht të shijshme

Një adhurues i Animal Crossing ka gatuar cupcakes bazuar në ëmbëlsirat në lojë, secila me një krijim të mbushur me fruta, një kopje e përsosur e imazhit origjinal.

Një kryq kafshësh Ka kek me fruta të pjekura me tifozë që duken po aq të shijshëm sa loja. kryq kafshësh Ka mijëra artikuj që lojtarët mund të përdorin për të dekoruar shtëpinë e tyre në lojë, duke përfshirë ushqimin. Kjo, përveç komoditetit të shtuar të gatimit në Kalimi i kafshëve: Horizontet e reja dhe madje a me temë kryqëzimi të kafshëve Shija e akullores në Cold Stone Creamery ka krijuar një lidhje të fortë midis kryq kafshësh Dhe ushqim me pamje të bukur.

Ushqimi fantazi, veçanërisht nga video-lojërat dhe animacionet, ka një zakon që t’i bëjë audiencën veçanërisht të këndshme. Për shkak të kësaj, kur një lojtar është në gjendje të sjellë në jetë ushqimet dekadente, zakonisht merr shumë emocione nga fansat e uritur. Recetat e ushqimeve me fantazi janë rritur me kalimin e viteve, me kanale në YouTube si Bingeing with Babbish, libra plot me receta të bazuara në lojëra dhe libra të ngjashëm me anime. FANTAZIA FINAL XV Dhe nje pjesedhe temat dhe postimet në sajte si Twitter dhe Reddit.

ScreenRant Video e ditës

LIDHUR: Arti i tifozëve të kryqëzimit të kafshëve me ngjyra kap dashurinë e Blathers për fosilet

tifoz dhe kuzhinier i kryqëzimit të kafshëve elven_sprout Një treshe ëmbëlsirash frutash me pamje të shijshme janë pjekur në bazën e kekëve të vegjël që gjenden në kryq kafshësh, Duke përdorur një recetë torte vegane me vanilje (të ndarë në temën e postimit origjinal) dhe duke i mbushur me krem ​​dhe copa frutash të freskëta, ato duken si kek me kek në lojë. Elven_sprout bën versione vegjetariane të ushqimit të parë në një shumëllojshmëri videolojërash, nga kalamari në lugina e yllitOriz i skuqur me ushqim deti frymë e egërdhe ramen i përzemërt kryq kafshësh, Ajo ndan recetat e saj me foto dhe i krahason vaktet e saj me pjatat aktuale në lojë. Këto cupcakes janë krijimi i saj më i fundit, të cilin ajo e ka shpërndarë në Twitter dhe në TikTok.


Snack-et e kryqëzimit të kafshëve janë të gjitha shumë të mira për t’u ngrënë

Secili prej krijimeve të Elven_sprout duket super i shijshëm dhe si bonus, të gjitha recetat që postojnë janë të përshtatshme për vegjetarianët. Kjo do të thotë që fansat vegjetarianë të cilët janë gjithashtu të magjepsur nga ushqimi i lojërave video, me siguri do të shijojnë disa receta, si këto të adhurueshme kafshë kryq-Cupcake me fruta të frymëzuara. Ajo ia doli të kapte aranzhimin e frutave sipër dhe kremin rozë të derdhur mbi kekët e qershisë pikërisht në atë imazh frymëzues, duke i bërë ato një kryevepër të vërtetë.

Kushdo që dëshiron të provojë të bëjë këto kek të thjeshtë dhe të ëmbël, mund ta gjejë recetën brenda postimit të elven_sprout, së bashku me opsione të tjera të shijshme. Pjatat e thjeshta për t’u përgatitur janë një shtesë e shkëlqyer për të dyja. kryq kafshësh Festa ose ngjarje në shtëpi dhe në jetën reale. Faleminderit për recetën e përbashkët, cupcakes me siguri do të kënaqin këdo. kryq kafshësh Tifozët.

Tjetra: Cilat receta DIY të kryqëzimit të kafshëve janë më të mira për fillestarët (dhe pse)

Burimi: elven_sprout/twitter

Logo e shiut të dendur me mace endacake

Maverick mod zëvendëson Mew me meme me shi të dendur


Rreth Autorit

Leave a Comment

Your email address will not be published.