Çokollatë të nxehtë meksikane s’mores? 3 Rrotullime të reja në Treatin klasik të zjarrit të kampit

Pak gjëra thërrasin “sezonin e kampeve verore” më shumë sesa pjekja e marshmallows, krijimi i konstruksioneve të çrregullta dhe pyetja nëse do t’ju fshihet ndonjëherë nga duart. Për shumë familje, është një domosdoshmëri—por edhe një që mund të përdorë një përditësim.

Kështu që stafi i Chronicle Food + Wine u mblodh për të testuar krijimet s’mores të ëndrrave tona. Ne u përpoqëm të shtonim luleshtrydhe të pjekura (shumë sfiduese nga ana logjistike), duke ndërruar Hershey’s me filxhanë me gjalpë kikiriku (të shijshme por të rëndë) dhe duke kombinuar krisurat Graham me gjalpë kikiriku dhe pelte (shumë e ëmbël). Ne folëm gjithashtu për s’mores të shijshme (blasfemi?), por vendosëm që marshmallows të thekur nuk janë të negociueshme.

Përfundimisht, arritëm në konvertimin e disa ushqimeve të preferuara në një format s’mores: byrek me patate të ëmbël, byrek me banane (një ëmbëlsirë britanike që kombinon banane dhe karamele karamele) dhe çokollatë të nxehtë meksikane. Megjithatë, mos ngurroni të eksperimentoni me biskotat dhe shtesat tuaja të preferuara. Crackers Graham janë gjithmonë një zgjedhje solide.

Ja se si t’i bëni këto gjëra në udhëtimin tuaj të ardhshëm në kamping (ose në shtëpi, me një pishtar të ndezur):

Kelsey McClellan / Ekskluzive për The Chronicle

Byrek me patate të ëmbël S’more

çfarë do t’ju duhet: një patate e ëmbël, marinella canellitas, marshmallow.

si t’i bëni ato: Së pari, ju duhet të pjekni pataten tuaj të ëmbël. Nëse jeni duke punuar në shtëpi, shponi lëkurën dhe vendoseni në një furrë 425 gradë derisa të jetë e butë, rreth 50 minuta. Nëse jeni në pyll, mbështillni një patate të ëmbël në letër alumini dhe ngjiteni në thëngjijtë e zjarrit tuaj. Kontrolloni për 30 minuta dhe gatuajeni derisa të zbutet.

Nderkohe nxjerrim dy canellita, te cilat jane biskota me shije kanelle.

Kur patatja e ëmbël të jetë ftohur mjaftueshëm për t’u trajtuar, hapeni dhe hiqni një lugë me patate të ëmbël të pjekur. Vendoseni në një biskotë. Vlerësoni nëse dëshironi më shumë – është fëmija juaj.

Skuqni marshmallow tuaj derisa të arrijë gjendjen tuaj ideale të shijes së këndshme. Shpejt, vendosni marshmallows sipër biskotës me majë patate të ëmbël dhe vendosini me një biskotë tjetër. Jini shumë të kënaqur me veten dhe përsërisni.

Kelsey McClellan / Ekskluzive për The Chronicle

Banoffee Pie S’more

çfarë do t’ju duhet: një banane, stroopwafels, marshmallows jumbo.

si t’i bëni ato: Hidheni një banane me një shkop pjekjeje dhe skuqeni mbi zjarrin e kampit derisa të jetë e djegur dhe e butë. (Përndryshe, piqni në furrë 400 gradë për rreth 15 minuta.)

Në një pjatë ose dërrasë prerëse (nëse jeni pas natyrës, më falni për recetat shtesë), prisni hollë bananet. Nxirrni dy stroopwaffle, të cilat janë biskota të holla vaffle të mbushura me karamel. Vendosni një shtresë me banane të prera në një stroopwafel.

Piqni marshmallow tuaj derisa të arrijë gjendjen tuaj të dëshiruar. Vendoseni sipër një bananeje të prerë në feta dhe vendoseni me një tjetër stroopwafel. Ka shumë më tepër që mund të dëshironi të ndani. Ndoshta.

Kelsey McClellan / Ekskluzive për The Chronicle

Çokollatë e nxehtë meksikane S’more

çfarë do t’ju duhet: Bar çokollatë djegës, biskota të holla me xhenxhefil, marshmallow.

si t’i bëni ato: Përgatitni hapësirën tuaj të punës (ndoshta prehrin tuaj) duke e thyer copën e çokollatës me djegës në katrorë. Disa kompani prodhojnë këto çokollata me erëza – Lindt’s është e lehtë për t’u gjetur. Hiqni dy biskota të holla me xhenxhefil. (Ne rekomandojmë Anna’s Swedish Thin.) Vendosni një katror me çokollatë mbi një biskotë.

Skuqini marshmallows tuaj derisa t’ju pëlqejnë. E vendosim mbi çokollatë mes dy biskotave. Paralajmërim: Mund të nxehet, dhe kjo është e mrekullueshme.

Leave a Comment

Your email address will not be published.