Çojeni skarën e verës në lartësi të reja me një perime të gjithanshme. Lajme, Sporte, Punë

KARAKTERISTIKAT E FAMILJES Foto e fotografuar në një tas me patate të ëmbla e rrethuar nga sallata me lakër ngjyrë vjollce dhe salcë me farat e lulekuqes.

Specialitete familjare – Shija freskuese e ushqimeve të preferuara të ngrohura në skarë i bën gatimet verore një argëtim të çmuar për familjet në të gjithë vendin. Këtë vit, ju mund të krijoni kujtime të reja në ato barbekju në oborrin e shtëpisë, duke pasur parasysh se pjekja në skarë nuk ka të bëjë vetëm me hamburgerët dhe biftekët e zier, perimet e shijshme dhe të pjekura në skarë mund të jenë po aq të këndshme.

Të pasura me lëndë ushqyese dhe të mbushura me antioksidantë, patatet e ëmbla janë një zgjedhje perfekte për pjatat e verës, pasi ato janë të lehta për t’u pjekur në skarë në receta si perime me patate të ëmbla dhe sallatë me lakër të purpurt me salcë lulekuqe. E përzemërt, por e lehtë për një pjatë të shijshme anësore, kjo sallatë është pa mundim e thjeshtë dhe kombinon lakër ngjyrë vjollce krokante, domate të lëngshme, feta prej kadifeje dhe fara lulekuqeje rreth pykave të patates së ëmbël si ylli i shfaqjes.

Me rreth 70% të patateve të ëmbla të vendit të prodhuara në Karolinën e Veriut, shteti është prodhuesi më i madh në vend i perimeve ideale për t’u pjekur në skarë në ato ditë të nxehta vere. Si një superushqim i gjithanshëm, vlerat e tyre të pasura ushqyese dhe lehtësia e përdorimit në një sërë pjatash i bëjnë ata një përbërës ideal në çdo gjë, nga mëngjesi dhe sallatat deri te tasat me proteina, tacos dhe pjata të tjera.

Përveç gatimit në skarë klasike, patatet e ëmbla mund të përgatiten edhe duke përdorur një tigan. Deri më 30 shtator, ju mund të hyni në dhuratat Blazin’ Blackstone të Komisionit të Karolinës së Veriut Sweetpotato për të fituar një nga 14 paketat e çmimeve, duke përfshirë çmimin e madh: XL Culinary Pro 28 inç me paketën Rangetop. bashkohu shok “gridler” Inkurajoni miqtë, familjen dhe ndjekësit në internet të bëjnë të njëjtën gjë duke shpërndarë një foto të recetës suaj të preferuar të patates së ëmbël.

Mësoni se si të hyni në dhuratë dhe mësoni më shumë në ncsweetpotatoes.com.

Sallatë me gozhdë me patate të ëmbël dhe lakër vjollcë

salcë lulekuqe

Receta është dhënë nga Komisioni i patates së ëmbël të Karolinës së Veriut

Serbimet: 4

2 patate të ëmbla të Karolinës së Veriut

1/2 kokë lakër vjollcë

1 luge vaj ulliri

kripë për shije

piper i zi, për shije

6 lugë gjelle salcë fara lulekuqe, të ndara

1 lugë majdanoz i grirë

2 gota domate rrushi, të përgjysmuara

3 lugë djathë feta, të grimcuar

Udhëzimet: Ngrohni grilën në 400 F.

Pastroni dhe lani pataten e ëmbël. Pritini secilën në gjashtë pjesë. (Nëse patatet e ëmbla janë të gjata, pritini copat në gjysmë.) Ziejini patatet e ëmbla për 5 minuta, kullojini dhe ftohuni për 5 minuta.

Pritini lakrën në feta të holla.

Hidhni patatet e ëmbla me vaj ulliri dhe kripë e piper për shije.

Vendosini pykat e patateve të ëmbla drejt në skarë për t’i grirë mbi nxehtësinë e drejtpërdrejtë; Piqni në skarë rreth 3 minuta nga secila anë, ose derisa të jenë të buta përgjatë shenjave të skarës në secilën anë. Hiqeni nga grila dhe lërini mënjanë.

Në qese me zinxhir ose në një tas të madh, hidhni lakrën me 4 lugë gjelle salcë fara lulekuqe derisa të mbulohen. Shtoni majdanoz dhe domate; hedh

Për t’i shërbyer, vendosni copa patate të ëmbël në një shtrat me lakër dhe spërkatni me salcën e mbetur të farës së lulekuqes dhe më pas spërkatni me djathë.

Shërbejeni të nxehtë ose të ftohtë.

Lajmet e fundit të ditës së sotme dhe më shumë në inbox

Leave a Comment

Your email address will not be published.