Chickpeas: Miku më i mirë i Vegjetarianit – The Cavalier Daily

Dy vjet e gjysmë më parë, vendosa të bëhesha vegjetarian. Ndonëse në fillim ishte pak e vështirë, rezultoi se ishte një ndryshim për të cilin jam vërtet krenar. Më afroi më shumë me motrën time, më frymëzoi të gatuaj më shumë dhe është bërë diçka që mund ta lidh me miq të rinj që janë gjithashtu vegjetarianë.

Ky ndryshim në stilin e jetesës ndodhi gjatë pikut të pandemisë, kur të gjithë ishim të bllokuar në karantinë dhe u vumë nën ndikimin e motrës sime më të madhe. Të dy u kthyem në shtëpi nga kolegji në muajt e parë të pandemisë COVID-19. Ne e kalonim shumicën e kohës së bashku, pasi nuk mund të shihnim askënd jashtë shtëpisë sonë. Ajo – e cila u bë vegjetariane një ose dy vjet më parë – kaloi shumë kohë duke gatuar për vete, pasi ishte e vetmja në familjen tonë që kishte kufizime dietike. Meqenëse nuk kisha shumë jashtë shkollës virtuale, u kënaqa në kuzhinë si një mënyrë për të mbajtur veten të zënë.

Në fillim ndihmoja vetëm në prerjen e perimeve ose përgatitjen e pjesëve të gjellës. Isha mirë me këtë sepse nuk e gjeja atë që po gatuante – si tofu apo tempeh – veçanërisht tërheqëse. Megjithatë, sa më shumë e ndihmoja të gatuante, aq më shumë e gjeja veten duke u përpjekur të haja atë që ajo hante.

Një nga pjatat e para që provova ishte sallata me quinoa që bëmë së bashku. Nuk mendoj se ishte ndonjë gjë e veçantë, por mbaj mend që u befasova këndshëm nga sa më pëlqeu. Kjo më bëri të kuptoj se dietat vegjetariane nuk ishin aq të këqija sa mendoja se do të ishin. Pas kësaj, fillova të ha më shumë se sa po bënim dhe brenda pak javësh po ha pothuajse të gjitha pjatat.

Përpara se ta kuptoja, kishin kaluar disa muaj që kur kisha ngrënë për herë të fundit diçka me mish në të. Kur e kuptova këtë, mendova se mund të isha vegjetarian. Shpejt përpara sot, dhe unë jam ende i fortë si vegjetarian.

Nëse do të jem i sinqertë, do të dalë shumë më e lehtë nga sa e kisha menduar. Kanë qenë vetëm disa raste kur më ka ardhur dëshira të ha diçka me mish dhe ende nuk i jam nënshtruar. Mendoj se pjesa më e vështirë e gjithçkaje është të gjesh receta të reja. Në atë luftë, një përbërës ka ardhur në shpëtim – qiqrat.

Qiqrat — ose fasulet garbanzo — janë bërë një element kryesor në dietën time. janë një burim i shkëlqyer i proteina me bazë bimore Dhe për ata që nuk hanë mish, është tepër e rëndësishme të gjejnë proteina në burime të tjera ushqimore. së bashku me atë që janë të larta në fibra Si dhe vitamina dhe minerale si hekuri.

Jo vetëm që janë një burim i shkëlqyer i proteinave, por janë gjithashtu kaq të gjithanshëm dhe mund të gatuhen në mënyra të ndryshme. Shpesh i drejtohem Pinterestit për ide dhe ka qindra opsione recetash që përfshijnë qiqrat. Disa nga mënyrat e mia të preferuara për t’i përfshirë ato në vakte përfshijnë skuqini ato Për t’i hedhur në tas me drithëra, hani ato si humus dhe falafel, ose edhe përdorni ato sallatë,

Unë në fakt sapo bëra recetën time duke përfshirë qiqrat – është një sallatë me qiqra me kungull i njomë. Thjesht përzieja një kanaçe qiqrash me domate, kunguj të njomë, qepë lejla, vaj ulliri dhe një shumëllojshmëri erëzash. Kjo është një recetë kaq e thjeshtë për t’u bërë për drekë dhe unë po e ha me disa patatina! Jam i sigurt se ka shumë mënyra të tjera për të bërë vetë një recetë të re që përfshijnë qiqrat – ato janë vërtet të gjithanshme!

Me këtë u tha, qiqrat janë të lira – ato kushtojnë vetëm rreth një dollar për një kanaçe 15 ons. Kjo është shumë e dobishme kur blini me një buxhet, pasi jam i sigurt se shumë prej nesh janë studentë universiteti. Ju gjithashtu mund të gjeni kanaçe prej tyre në pothuajse çdo dyqan ushqimor që është shumë i përshtatshëm.

Përveç të gjithë ushqimit të drejtpërdrejtë, qiqrat – së bashku me të qenit vegjetarian në përgjithësi – më kanë mësuar të ndërmarr më shumë rreziqe dhe të provoj gjëra të reja. Si dikush që nuk ishte rrezikuesi më i madh, kjo ka qenë një pikë e madhe rritjeje për mua dhe unë jam vërtet krenar.

Krahas kësaj, qiqrat më kanë dhënë gëzimin e gatimit dhe është diçka që nuk e kisha menduar kurrë se do ta thoja. Unë gjithmonë e kam cilësuar veten si një rrezik në kuzhinë dhe e urrej gatimin për veten time. Pasi mësova të gjitha recetat e ndryshme dhe të lehta që mund të bëj me qiqra, zbulova se dua shumë të gatuaj dhe të shijoj gatimin! Ndjehet kaq pak si një punë e përditshme tani dhe më pas ka vërtet një ndikim kur jeni përgjegjës për gatimin e të gjitha vakteve tuaja.

Sa shumë qiqra janë të pranishme në jetën time nëpërmjet dietës sime, mund të thuash se janë bërë si miku im më i mirë. Është pak pa kuptim t’i referohesh në këtë mënyrë. Megjithatë, ata janë bërë një prani e besueshme, e besueshme dhe frymëzuese në jetën time – njësoj si një mik më i mirë.

Pavarësisht nëse jeni vegjetarian apo jo, shpresoj që kjo t’ju frymëzojë të provoni diçka të re herën tjetër që kërkoni diçka për të gatuar. Në fakt mund të bësh shumë me diçka kaq të thjeshtë si një kuti qiqrash – mendoj se është shumë e veçantë. Është e qartë se unë jam një fans i madh i tij dhe kush e di, ndoshta do të jeni edhe ju!

Zoya Zahid është një kolumniste e jetës për The Cavalier Daily. Ai mund të kontaktohet në [email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published.