Çfarë ka përtej mishit? Një udhëzues me bazë bimore për dashnorët e mishit (Plus 5 receta)

Jo shumë kohë më parë, kushdo që dëshironte të kënaqte dëshirat e tij për mish me një alternativë me bazë bimore duhej të kënaqej me opsionet e bëra me përbërës si soja, thjerrëzat ose fasulet. Rezultatet shpesh varionin nga të buta në të tolerueshme, dhe adhuruesit e mishit që përpiqeshin të reduktonin konsumin e tyre pa sakrifikuar shijen zakonisht ishin të zhgënjyer. Kjo filloi të ndryshojë në vitin 2012, kur Beyond Meat, një prodhues me bazë në Kaliforni të mishit vegjetarian, lançoi shirita pa pulë, duke imituar shijen dhe strukturën e homologut të tyre me bazë kafshësh. Menjëherë pas kësaj erdhi produkti i firmës së kompanisë: një hamburger që “rrjedh gjak”, i cili fitoi vlerësimin e mishngrënësve dhe e vendosi Beyond Meat në rrugën e tij për t’u bërë lider i tregut në hapësirën e proteinave me bazë bimore.

Fillimisht e financuar nga kapitalistët sipërmarrës, Beyond Meat doli në publik në 2019 me një IPO jashtëzakonisht të suksesshme, duke u bërë zëvendësuesi i parë vegjetarian i mishit që tregtohet në bursën e SHBA. Aksionet e Beyond Meat vazhdojnë të kenë performancë më të mirë se tregu dhe kjo e ndihmon kompaninë të ofrojë një gamë të gjerë produktesh me bazë bimore, duke përfshirë sallamin, mishin e bluar të viçit, petët e pulës, thërrimet, qoftet dhe petët e saj gjithnjë të njohura me burger. E kuptova. . Këto mund të gjenden në mbi 122,000 pika të shitjes me pakicë në 80 vende.

përtej mishit

Arritja në kaq shumë vende nuk ishte e lehtë, por Beyond Meat ka dy gjëra: një produkt unik dhe fjalë miqësore. Kjo e bëri më të lehtë kur themeluesi i kompanisë, Ethan Brown, nuk pranoi të punonte me dyqanet nëse nuk pranonin të shfaqnin produktet e markës në korridorin e mishit, një lëvizje që ai e konsideronte të rëndësishme. “E ardhmja është ku rasti i mishit quhet rasti i proteinave dhe konsumatorët do të jenë në gjendje të blejnë proteina me bazë bimore dhe shtazore krah për krah,” tha ai. Washington Post në vitin 2016.

Nga se përbëhet Beyond Meat?

Produktet Beyond Meat shijojnë aq shumë si produkte me bazë shtazore, saqë është e vështirë të besohet se ato janë bërë tërësisht nga përbërës bimorë. Çdo produkt është i ndryshëm, megjithëse përbërësit kryesorë janë uji, proteina bizele, vajra dhe erëza të ndryshme. Përveç kësaj, burgerët përmbajnë proteina orizi, proteina maja, gjalpë kakao, metilcelulozë, niseshte patate, ekstrakt molle, lecitinë luledielli dhe lëng panxhari të kuq, pas së cilës duket se rrjedh gjak.

Duke u shpjeguar investitorëve përbërësit Beyond Meat në vitin 2019, Brown tha: “Kur mendojmë për mishin, ne e përcaktojmë atë për sa i përket përbërjes së tij. Dhe siç rezulton, mishi është, në nivele të larta, një kombinim i aminoacideve, lipideve, mineraleve dhe vitaminave dhe ujit. Ne kemi zhvilluar një kuptim shkencor dhe teknologjik, si dhe infrastrukturën gjatë dekadave të fundit për të mbledhur këto pjesë thelbësore në arkitekturën e mishit, duke u mbështetur drejtpërdrejt nga burime me bazë bimore.

VegNews.Ethan Brown Beyond the Fleshpërtej mishit

Ajo që i bën produktet Beyond Meat më shumë si mish kafshësh është procesi i vendosjes së përbërësve përmes një makinerie ekstruderi, një tenxhere gjigante me presion që u jep proteinave bimore një strukturë fibroze të ngjashme me indin muskulor. Ndihmon gjithashtu që kompania t’i mbushë produktet e saj me vaj kokosi, i cili i jep një ndjenjë goje si yndyra shtazore.

Asnjë përbërës i modifikuar gjenetikisht nuk përdoret në Beyond Meat.

A është i shëndetshëm përtej mishit?

Ndërsa përtej të qenit një “ushqim i shëndetshëm”, produktet e mishit janë burime të mira të proteinave, vitaminave dhe mineraleve. Beyond Burger tani përfshin B-12, për shembull, një lëndë ushqyese thelbësore që gjendet në mishrat me bazë shtazore (dhe shumë pak ushqime vegjetariane). Ai përmban 35 për qind më pak yndyrë totale dhe të ngopur, më pak kalori dhe pa kolesterol se 80/20 mish viçi i grirë – të gjitha ofrojnë të njëjtat 20 gram proteina që gjenden në një hamburger tradicional.

Shqetësimi më i madh shëndetësor me Beyond Meat është se ai është një ushqim i përpunuar. Por nutricionistët kanë përcaktuar se Beyond Meat është një opsion mjaft i shëndetshëm, me kusht që të hahet në moderim. Ndërkohë, ky studim zbuloi gjithashtu se produktet Beyond Meat reduktojnë disa faktorë rreziku kardiovaskular në krahasim me mishin e kuq.

Një shqetësim tjetër është lista e përbërësve të lavanderisë që shkojnë përtej produkteve të mishit. Metilceluloza, të cilën Beyond Meat e kategorizon si një karbohidrate me origjinë bimore, është veçanërisht kurioze, pasi me sa duket nuk gjendet natyrshëm dhe prodhohet në mënyrë sintetike. (Ajo gjendet në shumë ushqime të tjera, si akullorja, buka dhe ëmbëlsira.) Fusha gjithnjë e më e mbushur me proteina miqësore me kafshët po evoluon vazhdimisht dhe ekipi i Kërkimit dhe Zhvillimit të Beyond Meat-i cili përfshin kërkime biomjekësore dhe të kancerit Ekspertë me përvojë në , shkenca e ushqimit dhe kimia—vazhdon të përsosë produktet e saj për t’i bërë ato më të shëndetshme dhe më të shijshme.

A është Beyond Meat më mirë për planetin?

Faqja e internetit Beyond Meat publikoi një analizë të ciklit jetësor të vitit 2018, duke treguar se prodhimi i Beyond Burger-it të tij lëshon 90 për qind më pak emetime të gazit serrë (GHG) sesa mishi i zakonshëm i viçit. Një studim i rishikuar nga kolegët i kryer nga Beyond Meat dhe Universiteti i Miçiganit krahasoi ndikimin mjedisor të Beyond Burger me një hamburger viçi prej një çerek kilogramësh dhe zbuloi se Beyond Burger përdor gjithashtu 99 për qind më pak ujë, 93 për qind më pak tokë. , dhe 46 për qind më pak energji në prodhimin e tij.

Por disa grupe mjedisore kanë refuzuar të zbulojnë publikisht sasinë e emetimeve të GS nga operacionet e saj, zinxhirët e furnizimit apo mbetjet e konsumatorit dhe të mos bëjnë të ditur efektet e funksionimit të tij në pyje apo sasinë e ujit që përdor. Kritikohet për Beyond Meat. Pretendimet miqësore janë të vështira për t’u verifikuar. Marco Springman, një studiues i lartë mjedisor në Universitetin e Oksfordit, pajtohet se kalimi në një dietë me bazë bimore është më mirë për planetin dhe kompanitë si Beyond Meat po përdorin një lëvizje të rëndësishme ushqimore. “Megjithatë, ndërsa produktet e tyre të përpunuara kanë rreth gjysmën e gjurmës së karbonit që ka pula, ato kanë një gjurmë pesë herë më të madhe se ajo e një bizele fasule.”

Edhe pse Beyond Meat mbështetet në praktikat e industrializuara bujqësore për prodhimin e produkteve të saj dhe nuk ka zbuluar shtrirjen e plotë të ndikimeve të tij mjedisore, vite kërkimore kanë treguar se mishrat me bazë bimore përmbajnë më pak karbon se shumica e produkteve shtazore.Ka një gjurmë. Me bujqësinë e kafshëve që kontribuon me 14.5 për qind të emetimeve të GHG në botë – dhe kërkesës globale në rritje për mish – është e qartë se largimi nga konsumimi i kafshëve është më i sjellshëm dhe më i qëndrueshëm.

përtej produkteve të mishit

Kompania aktualisht ofron shtatë produkte miqësore me kafshët që imitojnë shijen dhe strukturën e mishit:

VegNews.VeganMeatSales.BeyondBurgerpërtej mishit

përtej burgerit Ndjen erë, shije dhe ngop si një petë viçi, duke ofruar përvojën e shijimit të burgerëve pa egërsi.

VegNews Përtej viçitpërtej mishit

përtej mishit të viçit Mund të përdoret në rrëshqitës, salca mishi, djegës, enchiladas dhe tavë – çdo recetë që kërkon mish viçi.

VegNews Përtej SausageShitjes me pakicëpërtej mishit

përtej suxhukit E disponueshme në tre shije: Origjinale, Hot Italian ose Sweet Italian Brats. Ato mund të gatuhen në një tigan, tigan ose në skarë dhe janë gjithashtu perfekte për pica ose makarona.

VegNews.  përtej qoftevepërtej mishit

përtej qofteve janë me shije autentike dhe të gjithanshme, qofshin të mbytura në salcë spageti, të skuqura për një substancë, të pjekura si hors d’oeuvre ose të ziera në supë.

VegNews Sherben mengjesipërtej mishit

përtej suxhukit të mëngjesit Është një petë e lehtë për t’u përgatitur që mund të shoqërohet me një petulla, të skuqet për një frittata ose të futet në një kifle angleze për një sanduiç të shijshëm mëngjesi.

VegNews Përtej Beef Crumblepërtej mishit

Beyond Beef Crumbles Një përbërës i përshtatshëm për nachos, salcë spageti, tacos, joes të lëmuara dhe më shumë.

Përtej VegNews.VeganChicken5përtej mishit

përtej tenderave të pulës Mund të piqet dhe të përdoret në mbështjellje, sanduiçe, sallata, taco ose ndonjë recetë që kërkon pulë të pjekur.

Si të përdorni Beyond Meat

Produktet Beyond Meat vijnë me udhëzime gatimi dhe përgatiten në të njëjtën mënyrë si mishi me bazë shtazore. Ato shiten gati për t’u gatuar – nuk kërkohet përgatitje e mëtejshme. Beyond Meat Crumbles janë gatuar paraprakisht dhe gati për t’u ngrohur për përdorim në ushqim. Kontrolloni datën e shitjes, pasi produktet duhet të përdoren menjëherë. Nëse blihet i ngrirë, sigurohuni që ta shkrini produktin përtej mishit përpara se ta gatuani.

Ku të gjeni përtej mishit

Përtej produktit kryesor të Meat, Beyond Burger mund të gjendet në më shumë se 30,000 dyqane ushqimore, shkolla dhe zinxhirë restorantesh si A&W, Carl’s Jr. dhe Denny’s. (Kompania zhvilloi një version tjetër të ëmbëlsirës së saj për McDonald’s.) Ndërkohë, do të gjeni gjithashtu produkte Beyond Meat që përdoren në Del Taco, Kentucky Fried Chicken, Peet’s Coffee, Subway dhe Veggie Grill, mes shumë restoranteve të tjera. Shikoni gjetësin e dyqaneve të kompanisë këtu për të gjetur produktet Beyond Meat pranë jush.

përtej recetave të mishit

Më poshtë janë pesë receta vegjetariane Beyond Meat për të kënaqur adhuruesit e mishit.

VegNews.OnePotBeyond Beyond Beef Mish djegëspërtej mishit

1 Një tenxhere përtej specit djegës viçi

Kjo recetë e thjeshtë është e mbushur me perime të shijshme, fasule dhe proteina me bazë bimore të përgatitura në tenxhere të ngadaltë.
merrni recetën këtu

VegNews.Beyond Meatloaf.TheVeganAtlasAtlas vegjetarian

2 Beyond Meat Peatloaf klasik vegjetarian i mishit

Meatloaf është një ushqim komod i shkollës së vjetër që është rinovuar disa herë duke përdorur përbërës të ndryshëm me bazë bimore, si thjerrëzat, qiqrat dhe fasulet—asnjëra prej të cilave nuk e përmirëson strukturën dhe shijen e kësaj pjate tradicionale në të njëjtën mënyrë. përsëriteni si Përtej Mishit dhe kjo recetë bën.
merrni recetën këtu

VegNews.Beyond Shepherd's PieJoNutritiousjo ushqyese

3 Beyond Beef Shepherd’s Pie

Fillimisht një pjatë irlandeze, kjo tavë e përzemërt është e njohur për mishin e saj të gatuar në lëng mishi, karota, selino dhe qepë dhe të mbushur me një shtresë pure patatesh. Ky version vegjetarian është një turmë e këndshme që shërben gjashtë.
merrni recetën këtu

VegNews.Stil ToskanPërtej SausageMakaronaPërtej Mishitpërtej mishit

4 Përtej Sausage Pasta-Stil Toskan

Kuzhina toskane. fokusohet në konceptin italian të Kusina Povra Ose “të gatuash keq”, duke kërkuar përbërës të thjeshtë dhe të lehtë për t’u gjetur. Kjo recetë përdor linguine, të prera në feta Beyond Sausage brats, domate, fasule cannellini, spinaq për fëmijë dhe erëza për të krijuar një vakt të shijshëm.
merrni recetën këtu

VegNews.BeyondBeefMidwestSloppyJoesBeyond Meatpërtej mishit

5 Midwest Beef Beyond Sloppy Joes

Sloppy Joes – një variant i hamburgerit – mund të bëhet në mënyra të panumërta, por pak janë aq të përzemërt dhe të shëndetshëm për zemrën sa ky version.
merrni recetën këtu

Për më shumë informacion mbi Beyond Meat, lexoni në:
Pse PepsiCo po bën baste më të mëdha përtej mishit vegjetarian
A do të zëvendësojë mishi vegjetarian mishin e kafshëve? Kjo është ajo që thotë CEO i Beyond Meat
Përtej dosjeve të mishit për 100 marka tregtare

Merrni receta falas vegjetariane në kutinë tuaj hyrëse duke u regjistruar në Klubin tonë të Recetave VegNews të vlerësuar me çmime.

Regjistrohu

Leave a Comment

Your email address will not be published.