Çfarë hanin amerikanët për ëmbëlsirë 200 vjet më parë: Shihni rikrijimet e recetave origjinale

Shumë prej nesh shmangin ndezjen e furrës gjatë valës së të nxehtit, por si ndihemi kur bëjmë biskota në një furrë holandeze me thëngjij të ndezur?

Justin Dorn, bashkëkrijues me Ron Reyfield të kanalit të hershëm amerikan në YouTube, përpiqet të rikrijojë ëmbëlsirat e shekullit të 18-të dhe fillimit të shekullit të 19-të në një mënyrë autentike, dhe nëse kjo do të thotë të kesh vezë në një dhomë 100 gradë. Whitewash duhet të jetë fshikulluar me dorë, kështu qoftë.

“Ndoshta më hot”, ka shkruar ajo në një postim të fundit në Instagram, duke shtuar:

Është punë e vështirë, por prapë e dua atë që bëj. Shpresoj që të gjithë të mund të përjetojnë ndjenjën se ku jeni dhe të bëni atë që e dini se keni lindur për të bërë. Ndoshta jo të gjithë do ta kuptojnë arsyetimin tuaj, por nëse jeni të kënaqur dhe të lumtur duke bërë atë që bëni, atëherë vazhdoni.

Veprat e tij historike kanë një cilësi epike, por recetat e librave të vjetër të gatimit rrallëherë janë të ndërlikuara.

Biskota me çokollatë pa gluten nga edicioni 1800 ëmbëltore komplete Ka vetëm tre përbërës – çokollatë e grirë, sheqer pluhur dhe të bardhat e vezëve të sipërpërmendura – të gatuara ngadalë dhe ngadalë në pergamenë, për të krijuar një qendër të zbrazët dhe një pamje të freskët, si makarona.

Ndryshe nga shumë shefa të kuzhinës në YouTube, Dorne nuk i përkthen matjet për një audiencë moderne ose nuk i shtyn gjërat së bashku me redaktim të zënë dhe komente të ndritshme.

Qasja e saj e heshtur, me nëntituj të lehtë shtron pretendimin për një cep të paeksploruar më parë të përgjigjes së meridianit ndijor autonom – Gatimi Historik ASMR.

Zhurmat e kërcitjes së sobës, kërcitja e vezëve në një tas, prushi i nxehtë që gërvishtet me një lopatë metalike, të gjitha bëhen gjëra bindëse.

Kështu ishin biskotat e referuara si “pufkë me çokollatë” në recetën origjinale.

Dorn dhe Rayfield kanë një kanal dytësor, Parrot Frontier, mbi të cilin ata i lejojnë vetes të përgjigjen verbalisht, në gjuhën popullore të shekullit të 21-të, edhe pse ata mbeten të veshur me kostumet e Misurit të vitit 1820.

“Unë do ta paguaja një djalë 20 dollarë për të ngrënë gjithë këtë pjatë me biskota, sepse këto janë biskotat më të ëmbla që kam pasur ndonjëherë në jetën time,” i tha Dorn Rayfield më poshtë në një episod Frontier Parrot Chat and Chew. “Ato kanë vetëm tre përbërës, por nëse hani më shumë se një do të ndiheni sikur po shkoni në koma – një koma me sheqer!”

Ai pretendon se dy janë kufiri i tij dhe gjithashtu se ato “tingëllojnë si xhami e fortë” kur trokasin në tavolinë.

Amerikanët e hershëm do të kishin dalluar në kënaqësinë e shfaqur më sipër, në të cilën Dorne përgatit jo një, por tre receta tortash në hapësirën e një episodi.

Tortë me kumbulla nga udhëzimet e kujdestares së shtëpisëR (1791) Frosted me një krem ​​që Rayfield e identifikon si 2 gota sheqer në një papagall të vetëm Frontier të rrahur me një të bardhë veze.

“Ne po vuajmë për këtë pjesë,” zbuloi Dorne në një postim në Instagram. “Viktima. Ju nuk do ta njihni dhimbjen e vërtetë derisa të bëni krem ​​me dorë duke përdorur vetëm të bardhat e vezëve dhe sheqerin.”

Tortë e sheshtë me paund të vogël e 1796 gatime amerikane Kërkoni që gjalpi të fërkohet me ujë trëndafili.

E krijuar në parimet e ekonomisë për përdorim në familje private, keku i mjaltit (1871) nga American Domestic Cookery merr një ngritje nga hiri i perlave ose “potasi”, një agjent gjerman i tharmit i bërë pothuajse i vjetëruar nga pluhuri për pjekje.

Ata që insistojnë t’i mbajnë furrat e tyre të fikur gjatë verës, duhet të lënë që titulli i episodit më poshtë të zhytet:

Bërja e akullores është e keqe në vitet 1820. ,

Kjo pjatë nuk kërkon gjak, djersë dhe lot, “shkruan Dorn për përvojën para-viktoriane, pa fiksime, “por gjithsesi do të shtojmë diçka.”

Gjeni këtu një listë dëgjimi të rindërtimeve të hershme të ëmbëlsirave amerikane të Dorne, duke përfshirë një byrek të mrekullueshëm me mjedër dhe një tortë të lirë me fara.

Përmbajtje të ngjashme

Çfarë hëngrën amerikanët për mëngjes dhe darkë 200 vjet më parë: Shihni rikrijimet e recetave origjinale

Receta e akullores me vanilje e shkruar me dorë e Thomas Jefferson

Receta e tortës së kokosit të shkruar me dorë nga Emily Dickinson tregon se si pjekja shfaqet në procesin e saj krijues

Receta ëmbëlsirash nga Mendimtarët ikonë: Torta e kokosit e Emily Dickinson, Pudingu i Krishtlindjeve i George Orwell, Alice B. Hashish Fudge i Toklas dhe më shumë

, festë ayun është kryeprimatologu i East Village Incyo Zine dhe autor, së fundmi, i Kreativ, jo i famshëm: Manifesti i patates së vogël, Ndiqe ate @AyunHalliday,

Leave a Comment

Your email address will not be published.