Çfarë është Calamari? A është vërtet një kallamar?

Pavarësisht nëse e dini se çfarë është një kalamari apo jo, ju jeni më të njohur me një pjatë të zakonshme kallamari, kalamari i skuqur. Ndoshta e kam porositur sepse në fillim dukej e bukur, por sapo të dini se çfarë është kalamari, mund të bëhet meze për ushqim deti.

Në fund të fundit, kalamari është një nga mezetë më të njohura që shërbehet në restorante në mbarë botën, por çfarë është kalamari? Kinezët dhe italianët zakonisht shkojnë për kalamari të skuqur, në Greqi dhe Turqi gjellët me kalamarë mbushen me djathë, perime ose shërbehen me oriz dhe barishte, ndërsa japonezët kryesisht shkojnë për përgatitjet e kalamarit të papërpunuar si sushi. Megjithatë, kalamari ka mbetur një meze e preferuar pavarësisht nga pjata dhe mënyra e gatimit dhe në fakt hidhet bujarisht me petë dhe pjata të tjera. Ndërsa ju me siguri e keni ngrënë këtë pjatë shumë herë pa e ditur saktësisht se çfarë është, është e rëndësishme të dini se çfarë po hani. Çfarë është Calamari, cila është vlera e tij ushqyese, si ruhet, dini gjithçka për Calamarin?

Përcaktoni Calamari: Çfarë është Calamari?

Calamari është një nga mezetë më të preferuara të detit, i cili shpesh shërbehet i skuqur. Është një lloj ushqimi deti me mish të hollë por të fortë. Kur gatuhet siç duhet, kthehet në mish të shijshëm të butë. Më saktësisht, calamari në italisht do të thotë satirë. Megjithatë, kur përdoret në anglisht calamari është një term i përgjithshëm kulinar për mishin e kallamarit. Pra, kur pyesni se çfarë është kalamari, kur thonë, meze kalamari i skuqur në restorantet italo-amerikane, në thelb, nënkuptojnë mish kallamari të skuqur.

Nga vjen kalamari?

kallamar të papërpunuar në shkopinj_barbekju.  - Nga vjen piperi i zi?

Që kur kemi vendosur kuptimin e Kalmarit. Po mishi i kallamarit, duket qartë se është marrë nga kallamari. Kallamarët janë cefalopodë që kanë një fizik të zgjatur dhe të butë. Ato karakterizohen nga krahët dhe rrjetat e tyre të gjata që janë të lehta për t’u prerë. Pasi janë therur ata lënë pas një masë të hollë cilindrike mishi që pritet lehtësisht në rrathë ose mbushet. Me një shumëllojshmëri të gjerë të llojeve të kallamarëve, ato zakonisht gjenden në çdo det dhe oqean. Fakt argëtues: Gjysma e konsumit global të kallamarëve/kalamarit ndodh në Japoni ku njihet si ika.

kallamar vs oktapod

Close_up_shot_of_squid_at_the_market - Squid vs. Octopus

Njerëzit zakonisht ngatërrohen mes kallamarëve dhe oktapodit kur bëhet fjalë për origjinën e kalamarit. Konfuzioni ndodh sepse cefalopodët kanë tentakula, dhe kryesisht sepse të dy gjenden në oqean. Megjithatë, të dyja janë të ndryshme dhe shije të ndryshme kur gatuhen. Pra, sa për të pastruar konfuzionin, kalamari është mish kallamari dhe jo mish oktapodi. Krahasuar me mishin e oktapodit, mishi i kallamarit është më i fortë, më i butë dhe më absorbues. Mishi i oktapodit ka një aromë të butë që është disi e ngjashme me atë të pulës ose derrit. Mishi i kallamarit nga ana tjetër është pak i përtypur dhe pak i ëmbël.

Çfarë shije ka kalamari?

supë_kallamar

Pyesni veten se çfarë është kalamari dhe si ka shije? Kur krahasohet me oktapodin ose sepjet me mish më të trashë dhe më të shijshëm, kallamari ka mish më të hollë dhe më të lehtë. Mishi i kallamarit të papërpunuar është zakonisht i lëmuar, por i fortë. Megjithatë, kur gatuhet, kalamari ka vetitë e të qenit të butë dhe të thithë bujarisht shijen. Zakonisht ka shije si erëzat në të cilat gatuhet sepse është super absorbues.

Calamari – Informacion mbi të ushqyerit

kallamar i pjekur në skarë

Në përgjithësi, kalamari konsiderohet një ushqim shumë i shëndetshëm. Kryesisht sepse është me pak kalori dhe pa ndonjë yndyrë të ngopur. Në të njëjtën kohë, mishi i kalamarit ose kallamarit përmban të gjitha acidet yndyrore të dobishme omega-3. Këto acide yndyrore dihet se përmirësojnë ndjeshëm shëndetin e përgjithshëm duke reduktuar çdo rrezik të sëmundjeve të zemrës. Gjithashtu, kur bëhet fjalë për tentakulat e kallamarëve, ato janë relativisht më pak ushqyese se trupi. Megjithatë, të dyja janë të pasura me proteina dhe vitaminë B12. Është e mençur që mishi i kallamarit të konsumohet me moderim, pasi ai është i ngarkuar me kolesterol, megjithatë, kjo mund të kontrollohet me metodën e gatimit. Për të ruajtur plotësisht vlerën e tij ushqyese dhe përfitimet shëndetësore, mishi i kallamarit duhet të piqet në skarë ose në avull. Skuqja do të shtojë vetëm kalori ose do të heqë shumicën e vitaminave dhe mineraleve.

Si të blini Calamari?

Mund të gjeni lehtësisht kalamarë të freskët në çdo treg të ushqimeve të detit dhe në disa dyqane ushqimore të zgjedhura gjithëpërfshirëse. Megjithatë, nëse nuk mund të gjeni kalamari të freskët në shtëpinë tuaj, kallamari i ngrirë funksionon po aq mirë. Mishi i kallamarit ose kalamari mund të pritet paraprakisht ose të blihet i plotë, në varësi të nevojave tuaja. Këshillë profesionale: Kur blini kalamarë, përpiquni të blini mish kallamari të pastruar dhe gatuar paraprakisht, gjë që e bën përgatitjen mjaft të shpejtë dhe pa rrëmujë.

Si është bërë Calamari?

Si është bërë Calamari?

Kur bëhet fjalë për ushqim deti si kalamari, ai mund të gatuhet në mënyra të ndryshme. Njerëzit zakonisht pëlqejnë ta presin trupin e tyre të kallamarit në unaza të holla të madhësisë së kafshimit. Mënyra se si ta gatuani varet kryesisht nga preferenca juaj dhe lloji i pjatës së kalamarit që po shkoni. Pasi pastrohet dhe pritet përgatitet shumë lehtë. Mund të piqet në skarë, të zihet dhe të skuqet thellë.

Nëse jeni duke punuar me mish kallamari për herë të parë, është e rëndësishme të kuptoni se kalamari juaj ka shije më të mirë; duhet ta gatuani vetëm për një kohë të shkurtër ose ta gatuani në zjarr mjaft të ulët për një kohë të gjatë. Çdo gjë në mes mund të çojë në një strukturë të padëshirueshme të përtypur. Këtu është një listë me 9 receta të njohura të kalamarit që mund t’i porosisni vetë ose t’i bëni në shtëpi.

5 pjatat me kalamari me te porositura

Nëse tashmë ju pëlqen kalamari dhe jeni të entuziazmuar ta porosisni herën tjetër që do të dilni për drekë me vajzat tuaja, këtu është një listë me 5 recetat e njohura të kalamarit ku mund të mbështeteni gjithmonë.

1. Kalamari i skuqur thellë: Nëse e dini se çfarë është kalamari, është një nga përgatitjet më të zakonshme të kalamarit në mbarë botën. Zakonisht shërbehet në formë unazash, kalamari i skuqur është një nga pjatat më të porositura në restorantet italo-amerikane. Është mjaft e drejtpërdrejtë dhe e lehtë për t’u bërë. Zgjidhni unazat e kalamarit të prerë paraprakisht nëse dëshironi t’i bëni në pak minuta. I lyejmë rrathët me miell, i rregullojmë me kripë dhe piper dhe i skuqim. Mund të shërbehet me copa limoni me një dip sipas dëshirës tuaj, zakonisht marinara.

Calamari i skuqur thellë me pykë limoni dhe marinara

2. Kallamar me kripë dhe piper: Një tjetër pjatë e njohur me kalamari është kallamari me kripë dhe piper. Përsëri një recetë shumë e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë. Mishi mbulohet me niseshte misri dhe skuqet deri sa të bëhet i freskët. Shtoni erëza sipas dëshirës tuaj së bashku me kripë dhe piper për të përmirësuar shijen. Në mënyrë tipike, kjo përfshin qepë jeshile, hudhër dhe xhenxhefil. Njerëzit gjithashtu shtojnë verë për të përmirësuar shijen.

3. Spageti me bojë kallamar: Nëse e doni kuzhinën italiane, mund të shkoni për spageti me bojë kallamar të njohur edhe si Spageti Al Niro Di Sepia. Kjo pjatë zakonisht përgatitet duke hedhur bojë kallamari në çdo pjatë makarona tradicionale të bërë me hudhër dhe verë të bardhë dhe të zbukuruar me majdanoz.

spageti me kallamar

4. Paella spanjolle: Një tjetër përgatitje shumë e zakonshme e kalamarit është paella spanjolle. Në këtë recetë, kalamari gatuhet dhe shërbehet mbi oriz me bazë hudhër dhe shafran. Pjata përfshin gjithashtu pulë dhe ushqime të tjera deti sipas preferencës.

spanjisht_pala_me_kallamar

5. Ceviche: Një tjetër pjatë e zakonshme me ushqim deti është ceviche. Zakonisht gatuhet sipas preferencës, rajonalitetit dhe disponueshmërisë. Së bashku me mishin e kallamarit ose kalamarin, njerëzit përziejnë edhe karkaleca deti dhe ushqime të tjera deti.

Pjata të tjera të njohura me kalamari janë:

thai_borzilok_kallamar
  • Kalamari me salcë hudhër-limoni
  • kallamar borzilok tajlandez
  • Kallamar i mbushur i pjekur në skarë
  • rizoto me bojë kallamar
  • Tacos kallamar

Në këtë artikull, ne kuptojmë se çfarë është kalamari, vlerat e tij ushqyese, si ndryshon nga oktapodi, si të blini kallamari, si ta gatuani atë dhe disa receta të zakonshme kallamari. Ndërsa kalamari është një meze mjaft i shëndetshëm i ushqimeve të detit, është i lartë në nivele të kolesterolit. Ju patjetër që mund të përdorni pjata me bazë kallamari, përveç nëse jeni alergjik ndaj alergjive të butakut. Nëse keni simptoma të tilla si skuqje të lëkurës, vjellje ose vështirësi në frymëmarrje pas konsumimit të kalamarit, me siguri keni një alergji.

Lexoni gjithashtu: Receta të thjeshta për të bërë zierje të thjeshtë me ushqim deti me përbërës të shëndetshëm

A jeni një adhurues i ushqimeve të detit? Shikoni përfitimet e salmonit, vëmë bast se nuk i keni ditur

‘Squid Game’ bëhet zyrtarisht seriali më i madh i Netflix me 111 milionë shikues në 25 ditë

Leave a Comment

Your email address will not be published.