Supat

Njerëzit po zbulojnë përbërësin e “armës sekrete” që përdorin për t’i bërë gatimet e njohura të shijojnë edhe më mirë

A keni provuar ndonjëherë të gatuani me vetëm një përbërës për të zbuluar se gjithçka revolucionarizoi gatimin tuaj në shtëpi? Epo, Redditor u/PhilipLynott pyeti: “Cili është i vetmi përbërës që ndryshoi plotësisht mënyrën e gatimit dhe tani e përdorni atë gjatë gjithë kohës?” Ja si reaguan njerëzit. 1. “Paprika e tymosur. Spërkatni disa vezë mbi …

Njerëzit po zbulojnë përbërësin e “armës sekrete” që përdorin për t’i bërë gatimet e njohura të shijojnë edhe më mirë Read More »

13 Receta për drekë për punë të lehta dhe të shëndetshme nga ndikuesit e ushqimit

Është koha e ndryshimit të sanduiçit. Si ju duket dreka e preferuar këto ditë? Nëse ju vijnë në mendje sallatat pa shije, të njëjtat sanduiçe dhe mbetjet me kore, ne kemi disa frymëzime kryesore për t’ju ndihmuar të rregulloni pjatën tuaj të drekës. Të gjithë jemi shumë të zënë. Por vetëm për shkak se jeni …

13 Receta për drekë për punë të lehta dhe të shëndetshme nga ndikuesit e ushqimit Read More »

Receta të lehta për t’u gëlltitur për njerëzit me dhimbje goje – The Denver Post

Le të themi se jeni shumë i sëmurë, aq sa ushqimi juaj hyn në trupin tuaj nëpërmjet një shpimi ose instrumenti të dhimbshëm – një gjilpërë dhe një solucioni, për shembull, ose një tub ushqimi. Ti e duron dhimbjen sepse i thua vetes se duhet të hash, sigurisht, por edhe të ecësh përpara. Megjithatë, le …

Receta të lehta për t’u gëlltitur për njerëzit me dhimbje goje – The Denver Post Read More »

Zgjedhje e shëndetshme dhe e shëndetshme e pjatave

Ushqimi i shëndetshëm mund të jetë i vështirë, veçanërisht kur nuk ushqeheni vetëm. Recetat janë vërtet të dobishme për të gjetur vaktet që i përshtaten shijeve të të gjithëve dhe ndihmojnë për të ushqyer familjen tuaj me diçka ndryshe. Një nga gjërat më të mira rreth informacionit sot është se është mjaft e lehtë për …

Zgjedhje e shëndetshme dhe e shëndetshme e pjatave Read More »

6 receta anti-inflamatore të cilantros që nxisin jetëgjatësinë

JayAshtu si gjalpi i kikirikut nuk mund të jetojë pa pelte, guacamole shijon *aq* shumë më mirë me një grumbull të mbushur me cilantro të copëtuar. Diçka në lidhje me kombinimin e avokados kremoze të shoqëruar me barishte të freskëta të copëtuara gjithmonë bie në sy. juusto Në rregull, qoftë çdo rast. Megjithatë, do të …

6 receta anti-inflamatore të cilantros që nxisin jetëgjatësinë Read More »

16 receta të thjeshta për erëza dhe salca të bëra në shtëpi

Së pari, një kujtesë: Erëzat më të mira për t’u mbajtur në dorë janë ato që përdorni rregullisht. Nuk ka kuptim t’i shtojmë varrezat në pjesën e pasme të frigoriferit (po shikojmë ty, salcën e shtrenjtë të barbekju-it gustator që askush nuk e do, por nuk mund ta hedhim veten për shkak të shpenzimeve të …

16 receta të thjeshta për erëza dhe salca të bëra në shtëpi Read More »