Sallatat

Biskota të skuqura në ajër dhe latte me sheqer kafe: Provova 3 receta ‘të lehta’ TikTok për rostiçeri pasdite – Mothership.SG

Më pëlqen ushqimi, sidomos ëmbëlsirat, por nuk di të piqem e as të gatuaj. Përvojat e mia në kuzhinë janë kryesisht të kufizuara në copëtimin e perimeve të papërpunuara dhe zierjen e tofus në avull për sallata. Asgjë e komplikuar. A e dini se çfarë tjetër nuk duhet të jetë e ndërlikuar? recetë tiktok. Me …

Biskota të skuqura në ajër dhe latte me sheqer kafe: Provova 3 receta ‘të lehta’ TikTok për rostiçeri pasdite – Mothership.SG Read More »

5 recetat më të mira të verës pa gatuar të Ina Garten që janë perfekte kur është shumë nxehtë për t’u gatuar

Ina Garten përmbledh recetat e saj të preferuara verore që nuk kërkojnë fare gatim. Kur nuk doni ta ndizni furrën sepse është shumë nxehtë, Contessa zbathur Ylli i ka mbuluar të gjitha me recetat e saj të shijshme. Ina Garten | Mike Smith/NBC/NBCU Foto Bank Ina Garten bën receta të lehta verore që përfshijnë një …

5 recetat më të mira të verës pa gatuar të Ina Garten që janë perfekte kur është shumë nxehtë për t’u gatuar Read More »

Pjata persiane të shpejta dhe të lehta që maksimizojnë shijen me përpjekje minimale

ÇajËshtë një recetë kaq e thjeshtë, saqë do ta pranoj se e kam bërë prej vitesh dhe nuk kam menduar kurrë ta vendos në ndonjë nga librat e mi”, thotë Sabrina Ghaur. “Është kaq e lehtë dhe e gjithanshme, pasi mund të pritet në feta dhe të mbushet në bukë pita ose mbështjellje për kuti …

Pjata persiane të shpejta dhe të lehta që maksimizojnë shijen me përpjekje minimale Read More »

Sallatë me misër të freskët | Lajme, Sporte, Punë

Me misër të ëmbël në sezonin e freskët, po pyesja veten nëse dikush tjetër përveç meje zakonisht gatuan misër të mjaftueshëm për një ushtri dhe gjithmonë ka mbeturina. Fatmirësisht, ka shumë mënyra për të përdorur atë misër të gatuar. Një nga të preferuarat e mia është sallata me misër, më vete ose si shoqëruese e …

Sallatë me misër të freskët | Lajme, Sporte, Punë Read More »

Mos i injoroni Tomatillos për sallata, zierje dhe Salsa Verde

Një nga perimet tona më pak të përdorura është domatillo. Vërtetë, është një përbërës bazë në salsa verde dhe chile verde, por acidi i tij mund të shkëlqejë pjatat në të gjithë spektrin e kuzhinës, jo vetëm kuzhinën meksikane. Disa feta të holla si brisk i japin shije të mprehtë sallatës. Kur është e gjelbër, …

Mos i injoroni Tomatillos për sallata, zierje dhe Salsa Verde Read More »

Recetat më të mira të veshjes së Cezarit – Si të bëni veshjen e Cezarit

Bërja e veshjes suaj të Cezarit nuk mund të ishte më e lehtë. Mund të tingëllojë si një detyrë e frikshme, por na besoni, pasi të keni përgatitur këtë salcë të thjeshtë sallate, nuk do të blini më kurrë një shishe me përbërës të blerë në dyqan. Kjo recetë klasike e të gjitha kohërave vlen …

Recetat më të mira të veshjes së Cezarit – Si të bëni veshjen e Cezarit Read More »

25 receta të shëndetshme sallate me mish pule

Nga frutat dhe perimet e freskëta deri tek të preferuarat e BBQ-së, të gjithë do t’i pëlqejnë këto të shijshme Receta e sallatës me mish pule, Ata janë të shndritshëm, të shëndetshëm dhe të parezistueshëm. Plus, ata shpesh janë aq të përzemërt sa nuk keni nevojë as për asgjë! Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani …

25 receta të shëndetshme sallate me mish pule Read More »