Mishi dhe shpendët

Si të gatuajmë pulë me zierje kafe xhamajkane

Dëshironi pjatën kryesore të përsosur për çdo ditë? Dëshironi një pjatë të mbushur me shije xhamajkane? atëherë ju duhet të provoni Xhamajka Pulë me zier kafe, Kur u rritëm, kishim Pulë xhamajkane me zierje Rregullisht. Receta e pulës me zierje kafe Tani një nga pjatat e mia të preferuara. Ndryshe nga shumica e recetave tradicionale …

Si të gatuajmë pulë me zierje kafe xhamajkane Read More »

Receta Fajita Bowl që mund t’i bëni lehtësisht në shtëpi

Duket se të gjithë në Tiktok janë të çmendur pas Fajita Balls. Aq sa ‘Fajita Bowl Recipe’ ka mbledhur deri tani mbi 19.6 milionë shikime në platformë. Sepse ne jemi një popull kaq i mirë, po biem në dashuri dhe po ju japim gjithçka lexuesit Katër receta të shijshme për tas Fajita, kështu që bëni …

Receta Fajita Bowl që mund t’i bëni lehtësisht në shtëpi Read More »

Receta më e mirë e pulës në Kiev – Si të bëni pulën në Kiev

Foto; Andrew Bui; stili i ushqimit; Françeska Zani Nëse pula e skuqur e mbushur me gjalpë barishtore të lëngshme nuk ju bën të lumtur… epo, kjo recetë është ajo lloj gjëje që është e vjetër, por që gjithsesi na jep gjallëri pule me gjalpë. Pjesa më e mirë e kësaj recete është se salca qëndron …

Receta më e mirë e pulës në Kiev – Si të bëni pulën në Kiev Read More »

Dita e Pavarësisë 2022: Këto 7 ushqime të shpejta dhe të lehta do t’ju bëjnë ditën

Të gjithë po përgatiten të festojnë në mënyrën e tyre Ditën e Pavarësisë. Është një ditë e rëndësishme për ne pasi na kujton të kaluarën e lavdishme dhe sakrificat e trimave që luftuan për liri. Njerëzit marrin pjesë në ngjarje të ndryshme dhe ndajnë mesazhet e Ditës së Pavarësisë në mediat sociale. Disa planifikojnë një …

Dita e Pavarësisë 2022: Këto 7 ushqime të shpejta dhe të lehta do t’ju bëjnë ditën Read More »

Organizoni festën në shtëpi me këto receta të thjeshta por të shijshme pule!

A po planifikoni të organizoni një festë në shtëpi? Shtoni në menynë tuaj disa pjata pule të shijshme. Mishi i pulës është ushqyes për shëndetin pasi është i pasur me proteina. Nëse mysafirët tuaj duan disa pjata të shijshme me pulë, atëherë duhet t’i shërbeni me recetën e përmendur më poshtë. Gjithashtu, nëse jeni dikush …

Organizoni festën në shtëpi me këto receta të thjeshta por të shijshme pule! Read More »

7 ide për drekë të shëndetshme për ditën e punës, siç rekomandohet nga një nutricionist – Forbes Health

Prioriteti i një dreke të shëndetshme (dhe të shijshme) mund të ndihmojë në ushqimin e trupit tuaj dhe ruajtjen e trurit tuaj, thotë Mackenzie Burgess, një dietologe e regjistruar, zhvillues recetash dhe pronare e Cheerful Choice në Denver, Kolorado. Nëse jeni duke kërkuar për disa ide të lehta dhe të shëndetshme për drekën për t’i …

7 ide për drekë të shëndetshme për ditën e punës, siç rekomandohet nga një nutricionist – Forbes Health Read More »

Receta e pulës së tymosur pa duhan | sevur

Kur u rrita, shumë nga gatimet nuk i binin babait tim, por nënkuptonin vetëm gjërat që ai bënte. bëri Bën karakteristikat e tij – dhe janë ende! Ai është mjeshtri ynë i brendshëm i topave matzo, bukëpjekësi ekspert hamantaschen për Purim, dhe më e rëndësishmja, specialist i pjekjes familjare. Edhe pse ne kishim gjithmonë një …

Receta e pulës së tymosur pa duhan | sevur Read More »

Sanduiçi me pulë me gatim të ngadaltë të Martha Stewart-it është një surprizë e shijshme fundjave

Vera po mbyllet dhe për disa, kjo do të thotë se e ardhmja e kifleve Costco Pumpkin Streusel dhe Leaf-Peeping Trips është në horizont; për të tjerët, kjo do të thotë tashmë sezoni i rikthimit në shkollë që shkakton panik. Është këtu. Është mjaft e vështirë për t’u përgatitur për ditën, por futini fëmijët në …

Sanduiçi me pulë me gatim të ngadaltë të Martha Stewart-it është një surprizë e shijshme fundjave Read More »

Receta më e mirë e tavës së pulës – Parada: Argëtim, Receta, Shëndeti, Jeta, Festat

Të gjithëve u pëlqen ushqimi i rehatshëm. Ata janë ata që pothuajse nuk marrin asnjë ankesë, ndaj ne shkojmë tek ata vazhdimisht. Nga një pulë e bukur e pjekur, te një rosto viçi e gatuar ngadalë, këto janë disa nga darkat tona të preferuara. Por kur mendoni për një ushqim të shkëlqyeshëm komod, a nuk …

Receta më e mirë e tavës së pulës – Parada: Argëtim, Receta, Shëndeti, Jeta, Festat Read More »