Enët me makarona

11 petët më të mira me pak karbohidrate për të blerë në 2022

limpido Gjyshet italiane mund të mos jenë dakord, por shpesh petë nuk është gjithmonë pjesa më e rëndësishme e një pjate makaronash. Shumë herë roli i petëve nuk është gjë tjetër veçse një kanal për një salcë të mirë, ndaj pse të mos zgjidhni një opsion më të shëndetshëm? Ndërsa ka përfitime të pafundme për …

11 petët më të mira me pak karbohidrate për të blerë në 2022 Read More »

Ferry-Morse e mban kopshtin të rritet me rikthimin e linjës popullore Fall Plantings™. Biznesi

Norton, Mass.–(BUSINESS WIRE)–18 gusht 2022– Portofoli i Kompanisë Central Garden & Pet (NASDAQ:CENT) (NASDAQ:CENTA) dhe Ferry-Morse, kompania më e madhe në Amerikë e paketave të farave të kopshtarisë shtëpiake, po mirëpresin njësoj fillestarët dhe kopshtarët ekspertë që do të bashkohen. Sezoni i zgjatur i kopshtarisë me oferta të reja në koleksionin tuaj Fall Plantlings™. Me …

Ferry-Morse e mban kopshtin të rritet me rikthimin e linjës popullore Fall Plantings™. Biznesi Read More »

Provova Home Bistro, Një shërbim ushqimor me pretendime për cilësinë e restorantit

Kur unë për herë të parë. mësuar rreth bistro në shtëpi Disa vite më parë, shërbimi gustator ishte më i shtrenjti ndonjëherë shërbimi i dërgesës së ushqimit të gatshëm Me një vakt të vetëm për rreth 25 dollarë secili. Më erdhi rasti të provoja ushqimin dhe ishte vërtet i shijshëm, por siç prisja, me të …

Provova Home Bistro, Një shërbim ushqimor me pretendime për cilësinë e restorantit Read More »

Këshilla bonus dhe riffe të reja mbi recetat e tyre më të njohura

Katër nga recetat më të njohura të Adam Liaw për motin e ftohtë u bënë edhe më të mira (plus një pjekje e nënvlerësuar që ai mendon se duhet të ishte në përzierje). Frekuenca e pulës Kjo recetë ka qenë një sukses i madh me ju gjatë gjithë këtij sezoni, dhe një poçar i thjeshtë …

Këshilla bonus dhe riffe të reja mbi recetat e tyre më të njohura Read More »

Libri i ri i gatimit të Delicious Ella do t’ju bindë të përdorni ushqime bimore

lirimin e Si të shkoni në bazë të bimëve Në mënyrë të shijshme 10 vjet pas Ella Woodward, kur ajo ishte, ajo adoptoi një mënyrë jetese me bazë bimore për ta ndihmuar të shërohej nga sindroma e takikardisë posturale, një gjendje e sistemit nervor që e la atë në shtëpi vetëm në moshën 21-vjeçare. Ajo …

Libri i ri i gatimit të Delicious Ella do t’ju bindë të përdorni ushqime bimore Read More »

10 sekretet e gatimit që i dinë vetëm shefat e kuzhinës italiane – hani këtë

Nëse keni ngrënë ndonjëherë në një tas të shijshëm me makarona në një restorant italian dhe keni pyetur veten Unë kurrë nuk mund ta bëj atëEpo, mendoni përsëri. Shumë kuzhinierë italianë i drejtohen të njëjtave sekrete kur gatuajnë ushqimet e tyre – dhe ato janë të lehta për t’u përsëritur në shtëpi. “Ushqimi i mrekullueshëm …

10 sekretet e gatimit që i dinë vetëm shefat e kuzhinës italiane – hani këtë Read More »

27 receta të thjeshta makaronash të mbushura për t’u provuar

Harrojeni zitin e gatuar dhe vendosini ato fletët e lazanjave sepse ato Receta e makaronave të mbushura janë të detyrueshme. Midis makaronave, mbushjes dhe salcës së shijshme, këto receta janë të përzemërta, të shijshme dhe kaq të këndshme. Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt …

27 receta të thjeshta makaronash të mbushura për t’u provuar Read More »

5 receta për sallatë verore për t’u provuar

Si të piqni fruta dhe perime në skarë për sallata Një skarë nuk është vetëm për mish. Grijini perimet dhe frutat në skarë për shije më të thellë. problemi i zgjidhur, i rishikuar Makaronat, patatet, frutat dhe manaferrat bëjnë disa sallata të mrekullueshme verore. Ato sjellin ngjyra në tryezë dhe i bëjnë mysafirët të buzëqeshin. …

5 receta për sallatë verore për t’u provuar Read More »

Pulë e përgatitur për ushqim (pulë portokalli)

Si thua për kafshimet e lëngshme dhe të buta të pulës, të gatuara në një salcë të shijshme teriyaki me hudhër portokalli? Nga pula e përgatitur me këtë vakt të thjeshtë, ju mund të hani drekën tuaj në mënyra të ndryshme. Bashkojeni këtë pulë portokalli me oriz ose petë me një shumëllojshmëri perimesh dhe jeni …

Pulë e përgatitur për ushqim (pulë portokalli) Read More »