Desserts

AZ Big Media Këto 7 receta të byrekut veror janë për Arizonën

Është ende shumë nxehtë në Arizona dhe ende shumë nxehtë. Dhe, ndërsa byreku mund të mos jetë i pari ëmbëlsirë Shumica e njerëzve shoqërohen me diellin përvëlues, ka shumë variacione të kësaj ëmbëlsire që mund të jenë tepër freskuese. Në përpjekjen time për të gjetur recetat më të përditësuara të byrekut veror, u drejtova kuzhinierëve, …

AZ Big Media Këto 7 receta të byrekut veror janë për Arizonën Read More »

Gjetjet më të mira të ëmbëlsirave vegane të tregtarit Joe

Tregtari Joe’s po ndryshon vazhdimisht lojën me kthesa të reja vegjetariane në ushqimin klasik. Akulloret me bazë bimore, këpucarët, biskotat dhe të tjera po kënaqin dhëmbët tanë të ëmbël dhe e bëjnë portofolin tonë të lumtur, me çmime buxhetore. Këtu në TJ’s janë 18 ëmbëlsirat pa të cilat nuk mund të jetojmë. 1 Kupa me …

Gjetjet më të mira të ëmbëlsirave vegane të tregtarit Joe Read More »

Gatim me Kristin: Recetat e gjyshes janë një thesar për sythat e shijes Lajme

Javën e kaluar mbërriti një kuti e madhe me emrin tim. Isha kurioz se çfarë mund të kishte në të pasi nuk kishte shiritin e zakonshëm të etiketës Amazon rreth tij pasi gjej shumicën e paketave. E hapa shpejt dhe mbi një pako të mbështjellë me flluskë ishte një shënim nga tezja ime Suzi. Në …

Gatim me Kristin: Recetat e gjyshes janë një thesar për sythat e shijes Lajme Read More »

A është i shëndetshëm gjalpi i arrave? Këtu janë opsionet më të mira vegjetariane

Gjalpi i arrave do të jetë përgjithmonë një element kryesor në qilarin tonë. Një lugë gjalpë bajamesh është marrja e përsosur kur ndihemi pak topolakë, dhe hurmat e mbushura me tahini janë një nga ushqimet tona para stërvitjes. Sanduiçi i thjeshtë me gjalpë kikiriku dhe pelte është diçka nga e cila nuk do të lodhemi …

A është i shëndetshëm gjalpi i arrave? Këtu janë opsionet më të mira vegjetariane Read More »

Episodi 8: Receta e Madhe Amerikane | Receta e Madhe Amerikane | sesioni 1

Është koha për finalen e sezonit ndërsa tre kuzhinierët e mbetur përballen për të fituar “Recetën e Madhe Amerikane”. Ata do të kenë disa surpriza në shansin e tyre të fundit për të joshur gjyqtarët me një darkë shumë të veçantë. Në raundin e parë, kuzhinierët kanë 60 minuta në kuzhinë për të përgatitur një …

Episodi 8: Receta e Madhe Amerikane | Receta e Madhe Amerikane | sesioni 1 Read More »

8 sekretet e pjekjes që ju mësuan vetëm në shkollën e pastiçerisë

Edhe nëse nuk jeni një bukëpjekës profesionist, prapë mund të gatuani biskota me çokollatë të shkrirë, të shkrirë, të shkrirë në gojë – ose ëmbëlsira, byrekë ose pasta – pikërisht në shtëpi. Ka diçka magjike për të qenë i mirë në pjekje. Ata që studiojnë artin e pjekjes ose bërjes së ëmbëlsirave në shkollë mësojnë …

8 sekretet e pjekjes që ju mësuan vetëm në shkollën e pastiçerisë Read More »

Recetë për petët e çajit jeshil që e mban kuzhinën të freskët

petë çaji të ftohtë Koha aktive:15 minuta koha totale:30 minuta plus koha e ftohjes Shërbimet:2 Koha aktive:15 minuta koha totale:30 minuta plus koha e ftohjes Shërbimet:2 Vendmbajtësit kur ngarkohen veprimet e tekstit Kjo recetë vjen nga ha me qejf Gazete. regjistrohu këtu Për të marrë një recetë për darkën e natës së javës, këshilla zëvendësimi, …

Recetë për petët e çajit jeshil që e mban kuzhinën të freskët Read More »

Tregu i ëmbëlsirave të qumështit do të rritet me 4.27% deri në vitin 2029. Trendet dhe mundësitë e biznesit

Tregu global i ëmbëlsirave të qumështit Lajmet e industrisë: Raporti i parashikimit të madhësisë së tregut të ëmbëlsirave të qumështit 2029 thekson tendencat e fundit dhe rritjen e ardhshme PUNE, Maharashtra, Indi, 11 gusht 2022 /EINPresswire.com/ — Data Bridge Research Market njofton publikimin e raportit të saj mbi “Tregun e ëmbëlsirave të qumështit”. Raporti përfshin …

Tregu i ëmbëlsirave të qumështit do të rritet me 4.27% deri në vitin 2029. Trendet dhe mundësitë e biznesit Read More »

Nga kundërkultura në kulturën e popit, si u bë mbret i Pot Brownie si “OG ngrënshëm”

Pijet në Wake-N-Bakery të Çikagos mund të përgatiten në katër stile: “Keep It Basic”, “F**k It”, “Hell Yes” dhe “Double F**k It”. Çdo përzgjedhje përfaqëson një dozë THC që rrjedh nga kanabisi, e cila varion nga 30 në 120 mg. Nga latte Pink Crush Kush deri te lugët e brumit të ngrënshëm të biskotave, kjo …

Nga kundërkultura në kulturën e popit, si u bë mbret i Pot Brownie si “OG ngrënshëm” Read More »