Desserts

Lëkundje pranverore me një ëmbëlsirë të veçantë. vakt

Është e vështirë të kalosh gëzimin e një mëngjesi pranveror të kaluar duke festuar me familjen, duke shijuar një paradrekë të shijshme ose duke ngrënë ushqime të ëmbla. Me motin e ngrohtë dhe diellin përvëlues, ka shumë mundësi për të shijuar kuzhinën tuaj të preferuar. Festimi i sezonit me vezë mund t’i bashkojë njerëzit e …

Lëkundje pranverore me një ëmbëlsirë të veçantë. vakt Read More »

Është artikulli ushqimor më popullor që shitet në Instacart, thonë të dhënat e reja – Ha këtë jo atë

Bananet janë padyshim fruti më i dashur në korridorin e prodhimeve. Me më pak se 100 kalori secila, këto ëmbëlsira të verdha rrotulluese janë të mbushura me lëndë ushqyese dhe ëmbëlsues natyralë. Ato mund të ndihmojnë në ndërtimin e muskujve të dobët, të mbështesin tretjen dhe madje të rrisin disponimin tuaj! Ndërsa mund të jetë …

Është artikulli ushqimor më popullor që shitet në Instacart, thonë të dhënat e reja – Ha këtë jo atë Read More »

Receta më e mirë e koprës së boronicës – Si të bëni shtrëngimin e boronicës

Will Dickey Imagjinoni erën e kësaj kopse boronicë të pjekur në furrë. Nëse aroma e ngrohtë e gjalpit, sheqerit kaf, vaniljes dhe vetëm një nuancë kanelle është dehëse tani, mendoni se sa e mirë është gjëja e vërtetë! Kopsa e boronicës është justifikimi i përsosur për të ngrënë tortë për mëngjes, dhe është veçanërisht e …

Receta më e mirë e koprës së boronicës – Si të bëni shtrëngimin e boronicës Read More »

Një vështrim i parë brenda kompanisë së peshkut Longport të Concord

Nga çdo kënd, Concord’s Longport Fish Company ka energji të madhe bregdetare. Është emëruar për lagjen Jersey Shore ku kuzhinieri-pronari Nicolas DiRenzo kalonte verën e tij si fëmijë duke festuar me gaforre. Restoranti i ri është në vendndodhjen e asaj që më parë ishte EMC Seafood & Raw Bar, i cili u mbyll gjatë pandemisë, …

Një vështrim i parë brenda kompanisë së peshkut Longport të Concord Read More »

Kuzhina autentike afrikane për t’u ngrënë si një panterë e zezë me ‘Librin zyrtar të gatimit Wakanda’

Megjithëse Wakanda është një vend mitik në “Black Panther” të Marvel-it, kuzhina afrikane që mund të jetë ngrënë nga personazhet e filmit tani është pjesë e një libri të ri gatimi. “The Official Wakanda Cookbook” nga kuzhinierja malawi-amerikane Nyanika Banda përmban mbi 70 receta të shijshme të frymëzuara nga hitet e arkës. Kopertina e librit …

Kuzhina autentike afrikane për t’u ngrënë si një panterë e zezë me ‘Librin zyrtar të gatimit Wakanda’ Read More »

Darka e provës familjare në tryezën mbretërore të Hirushes: kosto, komente, foto

Familja ime prej 4 anëtarësh hëngri darkë në Tavolinën Mbretërore të Hirushes në Mbretërinë Magjike në Disney World. Restoranti ndodhet brenda pallatit, dhe atmosfera dhe ushqimi janë të paharrueshme. Nuk kishte ushqim me karakter kur shkuam atje, por mendoj se kjo e bëri përvojën më të mirë. Po ngarkohet Diçka po ngarkohet. Si agjent udhëtimesh …

Darka e provës familjare në tryezën mbretërore të Hirushes: kosto, komente, foto Read More »

Pse globi-rrotullues Marc Chacon është një nga furrtarët më të mirë në Phoenix

Megjithëse ai bën pasta për disa nga restorantet më të mira të Phoenix-it, i shet mallrat e tij në tregjet e fermerëve dhe u emërua gjysmëfinalist për pastiçeri më të mirë në vend nga Fondacioni James Beard këtë vit, Marc Chacon gjithmonë mendonte se do të bëhej Do të ishte një profesionist. violinist. Ai luajti …

Pse globi-rrotullues Marc Chacon është një nga furrtarët më të mirë në Phoenix Read More »

Në ëmbëlsirat më të mira të Orlandos që do t’ju lërë mendjen në mbrëmjen e takimit!

E vetmja gjë që mund ta ëmbëlsojë më shumë një hurmë me mjaltin tuaj është ta përfundoni me një ëmbëlsirë të këndshme. Këto opsione përfundimtare të kursit janë aq të shkëlqyera sa mund ta bëjnë edhe datën më të zakonshme të veçantë dhe të jashtëzakonshme. Kënaquni me një nga këto ëmbëlsira të jashtëzakonshme në Orlando …

Në ëmbëlsirat më të mira të Orlandos që do t’ju lërë mendjen në mbrëmjen e takimit! Read More »

Receta e Rachel Roddy për Zuccato – Një krem ​​i lëngshëm dhe puding me sfungjer | vakt

ÇajKëtu, natyrisht, ka legjenda rreth ZuccottoPuding sfungjeri i mbushur me rikota, në formë kube. Njëra është se arkitekti Bernardo Buontalenti, i cili projektoi shtëpitë e akullit për familjen Medici, projektoi gjithashtu një puding gjysmëfredo për ta duke përdorur një helmetë artilerie metalike, ose kungull i njomë, si formë. Një tjetër është se, për shkak të …

Receta e Rachel Roddy për Zuccato – Një krem ​​i lëngshëm dhe puding me sfungjer | vakt Read More »