Desserts

Receta më e mirë e biskotave me mollë me karamel

Caitlin Bensel Një fetë nga këto biskota me mollë karamel dhe ju nuk mund të ktheheni kurrë në fruta në një shkop. Shija e mollëve përmirësohet falë mollëve të sapo grira dhe copave të thata të mollës në brumë. Qendrat e karamele karamele janë plotësisht të tulëzuara ndërsa biskotat piqen. Heroi sekret i kësaj recete? …

Receta më e mirë e biskotave me mollë me karamel Read More »

Nga petullat me proteina me çokollatë te granola me lajthi: Tetë recetat tona më të mira vegjetariane të ditës!

Gati, Set, Recetë! Këtu janë recetat tona të publikuara së fundmi, të freskëta në një vend të përshtatshëm! Këto janë pjatat më të mira vegjetariane të ditës, dhe tashmë pjesë e mijëra recetave që kemi aplikacioni i përbindëshit të ushqimit, Recetat tona të fundit përfshijnë latte dhe petulla, kështu që nëse po kërkoni diçka të …

Nga petullat me proteina me çokollatë te granola me lajthi: Tetë recetat tona më të mira vegjetariane të ditës! Read More »

Madhësia e pritshme e tregut global të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit

NJU JORK, 18 gusht 2022 (Globe Newswire) — Reportlinker.com njoftoi publikimin e raportit “Analiza e tendencave të madhësisë, pjesës dhe industrisë së tregut global të ëmbëlsirave të ngrira jo-qumështore sipas llojit të raportit, kanalit të shpërndarjes, sipas rajonit Outlook dhe Parashikimi, 2022 – 2028” – https://www.reportlinker.com/p06315034/?utm_source=GNW Gjatë periudhës së lançimit, tendencat e socializimit, ndërgjegjja më …

Madhësia e pritshme e tregut global të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit Read More »

Madhësia globale e tregut të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit pritet të arrijë në 8.7 miliardë dollarë deri në vitin 2028, duke u rritur me një rritje tregu prej 8.5% CAGR gjatë periudhës së parashikimit.

lidhës i raportit Kërkesa për produkte po nxitet nga kalimi progresiv i konsumatorëve nga produktet e qumështit të ngrira në alternativat jo-bulmetore. Për shkak se dietat me bazë bimore janë të larta në proteina, të ulëta në kalori dhe mbështesin nivele të shëndetshme të kolesterolit, konsumatorët po i miratojnë ato në një numër më të …

Madhësia globale e tregut të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit pritet të arrijë në 8.7 miliardë dollarë deri në vitin 2028, duke u rritur me një rritje tregu prej 8.5% CAGR gjatë periudhës së parashikimit. Read More »

Shefi francez shijon kafen me një shije të Shangait

Njerëzit shijojnë kafenë në Shangai gjatë Javës së Kulturës së Kafes në Shangai. Foto: IC Njerëzit shijojnë kafenë në Shangai gjatë Javës së Kulturës së Kafes në Shangai. Foto: IC Gjatë Javës së Kulturës së Kafes në Shangai, të mbyllur së fundmi, një kuzhinier francez nga Shangai, Corentin Delcroix, kënaq të varurit nga kafeina të …

Shefi francez shijon kafen me një shije të Shangait Read More »

Ëmbëlsira për fëmijë Flake i bën tartat pop-të të mira përsëri

Duke parë bizneset lokale të ushqimit që vizitova në vitin 2022, ai që kam parë më shpesh nuk është një restorant me tulla dhe llaç. Nuk është as një kamion ushqimor. Është në fakt vetëm një rrugë me makinë në lagjen Park Hill të North Little Rock, të cilën shpesh e gjej veten duke e …

Ëmbëlsira për fëmijë Flake i bën tartat pop-të të mira përsëri Read More »

Ndaloni snacking dhe humbni peshë duke ngrënë vakte të mëdha me proteina: Dietolog

Një grua 40-vjeçare ka dorëzuar një ditë mesatare të të ngrënit në Klinikën Insider Nutrition për shqyrtim. Ajo tha se qëllimi i saj është të humbasë 15 kilogramë, por ha shumë ushqime të ëmbla. Hani vakte të mëdha me proteina për të nxitur ngopjen dhe për të reduktuar dëshirat për sheqer, thotë një dietolog. Nëse …

Ndaloni snacking dhe humbni peshë duke ngrënë vakte të mëdha me proteina: Dietolog Read More »

Një ëmbëlsirë kremoze dhe e shijshme që duhet ta provoni

Ndër shumëllojshmërinë e pjatave të ëmbla indiane, Rasmalai ka një vend krenar. Ëmbëlsirat bëhen nga peda në Rabri. Është lëng, kremoz dhe i butë, dhe jo shumë i ëmbël. Rasmalai përgatitet duke zier qumështin dhe duke shtuar uthull të bardhë në mënyrë që qumështi të shkumëzojë. Qumështi i gjizë kalohet në një sitë dhe mbështillet …

Një ëmbëlsirë kremoze dhe e shijshme që duhet ta provoni Read More »

7 Mallrat më të Mirë të Pjekjes në Tregtar Joe’s për t’i shtuar në Shportë Tani

Një nga kënaqësitë e mëdha të blerjeve në Trader Joe’s është të marrësh të gjitha artikujt e furrës. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një bagel për mëngjes ose gjëra të ëmbla, duket se ka gjithmonë diçka të re për blerësit për të zbuluar. Ndryshe nga Costco, e cila ka një seksion të dedikuar furre …

7 Mallrat më të Mirë të Pjekjes në Tregtar Joe’s për t’i shtuar në Shportë Tani Read More »