Broken Shaker Chicago për të hapur një kafene gjatë gjithë ditës

Ndërsa punonjësit e zyrës kthehen në qendër të Çikagos, Broken Shaker, një bar koktejli i importuar nga Majami në Freehand Chicago në River North, po zgjerohet me një kafene të re në hollin e hotelit, duke shërbyer 571 metra katrorë me menutë e mëngjesit dhe të pasdites. Përfshin kafene.

“Unë kam punuar në këto gjëra për javë të tëra dhe duke qenë një kuzhinier, ajo gjithmonë ndryshon,” thotë shefi ekzekutiv Corey Rice. “Eksitohesh për diçka, dhe pastaj kthehesh në tabelën e vizatimit si një arkitekt dhe filloni nga e para”.

Rice beson se ndryshimet do të ndihmojnë Broken Shaker të konkurrojë kundër shumë restoranteve dhe bareve të tjera të famshme në River North.

“Unë shikoj përreth dhe gjetëm Weber” [Grill]Ne morëm STK, morëm Gordon [Ramsay Burger] Thjesht hapem në lagje”, thotë Rice. “Disa nga ata kuzhinierë dhe pronarë baresh, kanë mbaruar dhe kanë ngrënë ushqimin tonë dhe kanë shijuar pijen tonë. prandaj kujdes. Jemi në lumin e Veriut dhe po vijmë për ju. ne jemi këtu për të qëndruar.”

Shaker i thyer në lavdinë e mëngjesit.

Dy duar me doreza duke përdorur një mikroplan për të grirë xhenxhefilin mbi një gotë me top të lartë me ngjitje rozmarine.

Kafeneja e re do të ketë edhe një menu të pijeve gjatë gjithë ditës.

Një nga pjatat më optimiste të orizit është rrotullimi i saj mbi bukë me avokado, e cila bëhet me bukë fshatare nga Eataly me pjeshkë në bourbon, proshuto, rukola, rikota. Një tjetër riff në klasikun e mëngjesit do të ishte Biskota Gjithçka me Salmon të Tymosur me Biskotë me dhallë.

“Kjo është receta e gjyshes së mamasë sime që po e sjell në shakerin e thyer dhe do të heqim disa çorape me të,” thotë Rice. “Ne bëjmë një krem ​​djathi barishtor në shtëpi si përhapje, sigurisht që kemi kaperi. Ne kemi një salmon të tymosur të mrekullueshëm me të cilin jemi mësuar. Unë thjesht do të përpiqem të bëj disa vrapime në shtëpi.”

Kafeneja do të ketë një banak pastiçerie që do të shërbejë brioshët tradicionalë dhe parfetë e kosit, si dhe pasta të mbushura me presh dhe parmixhan, për të cilat Rice tha se kanë për qëllim t’u japin vegjetarianëve një shije të ngjashme me brioshët me proshutë dhe djathë. Ai do të shërbejë gjithashtu empanadat e mëngjesit të mbushura me chorizo, patate, vezë të fërguara dhe çedër të vjetër ose patate të ëmbla dhe lakër jeshile. Ekziston edhe një kifle boronicë-portokalli për të cilën Rajs është i emocionuar: “Ju mund të shijoni shijen: e ëmbël me e hidhur, me agrume. Gjithçka bashkohet.”

Menuja në Broken Shaker Cafe do të ketë të gjitha dollitë që mund të dëshirojë një Millennial.

Vizitorët mund të shijojnë ende menunë e pjatave të përbashkëta të Broken Shaker Bar gjatë ditës dhe kafeneja do të kalojë në pasdite me opsione të tilla si një sanduiç me mish derri të tërhequr për drekë dhe një sanduiç me djathë të pjekur në skarë me kale të skuqur mbi bukë të thartë. Rice ka testuar receta me dritare kërcyese në Broken Shaker gjatë gjithë vitit dhe planifikon të vazhdojë t’i përdorë ato për të eksperimentuar. Ata fillimisht testuan versionet e empanadave të bëra me pulë xhamajkane ose lakër të skuqur me patate të kuqe dhe habanero në shkurt, ku u shitën shpejt.

Kafeneja do të ketë gjithashtu menunë e saj të koktejit gjatë gjithë ditës, duke shfaqur një përzierje të daiquiris me luleshtrydhe të ngrira dhe pia coladas dhe Express Yourself, vodka, liker kafeje, Averna, koncentrat kafeje të ftohtë dhe orgeat çaji të zbukuruar me kokrra kafeje.

Karbohidratet e mëngjesit janë të rëndësishme.

“Të gjitha menutë tona të pijeve kanë një atmosferë,” thotë Rice. “Mendoj se miksologët tanë vijnë me disa nga pijet më të mira në Çikago. Kur shikon prezantimin, jo vetëm që ka shije dhe të bën të ndihesh mirë, por ka edhe shije të mirë.”

Broken Shaker Cafe, 19 E. Rruga Ohio planifikon të hapet nga 7 e mëngjesit deri në 4 pasdite të javës së së hënës, 25 korrik

Leave a Comment

Your email address will not be published.