Biblioteka Publike Livingston: Librat më të mirë të recetave të gojëmjaltëve

Njoftim për shtyp nga Biblioteka Publike Livingston:

3 gusht 2022

Gjatë verës së nxehtë, a nuk do të ishte mirë të hani një smoothie të ftohtë? Ka kombinime të pafundme frutash dhe perimesh për të zgjedhur për pijen tuaj freskuese perfekte. Këtu janë disa libra për të gjetur receta smoothie.

Zbuloni se çfarë po ndodh në LivingstonMe përditësime falas në kohë reale nga arnimet.

Smoothies të shëndetshëm: Mënyra të shijshme të freskëta për të pirë për shëndetin tuaj

Me 100 receta—duke përfshirë një milkshake me gjalpë kikiriku-banane, shake bajame-tahini dhe smoothie me pjeshkë pasioni—ky udhëzues tregon se sa e lehtë është të përfshini më shumë fruta, perime dhe drithëra në dietën tuaj dhe përfshin edhe receta për veganët. përfshirë. I ndjeshëm ndaj qumështit, glutenit dhe përbërësve të tjerë.

Zbuloni se çfarë po ndodh në LivingstonMe përditësime falas në kohë reale nga arnimet.

Smoothies super jeshile: Receta të bazuara në perime për të rritur shëndetin dhe mirëqenien tuaj nga Danielle Omare

Nëse po kërkoni të optimizoni shëndetin tuaj, nuk bëhet shumë më e thjeshtë apo më e shijshme sesa të pini një smoothie jeshile me bazë perimesh. Smoothie Super Green është e mbushur me informacione mbi përfitimet e të ngrënit jeshil, plus 80 receta të shijshme që janë të pasura me lëndë ushqyese, me pak sheqer dhe plot shije. Nuk kërkohen mjete të ndërlikuara apo materiale speciale!

Përzierja sekrete: Mbushni shëndetin tuaj me 100 receta që shfrytëzojnë fuqinë e puresë nga Missy Chase Lapin

Duke filluar me pesëmbëdhjetë përzierje bazë të veçanta, të tilla si Butternut Squash-Apple, Black Bean-Blueberry-Baby Kale, dhe Carrot-Sweet Patate, Missy ju tregon se si këto përzierje të mbushura me lëndë ushqyese mund të nisin një stil jetese të shëndetshëm. Kur këto përzierje shtohen në pjatat tuaja të preferuara ose në një nga pjatat e shijshme të Missy, si p.sh. Pasta Piccata me kungull i njomë, Smoothie Bowl me çaj Chai, Sufle Cheesy Kale-Basil, Bolognese me kërpudha me mish ose byrek me kungull me 45 kalori, ato janë të menjëhershme. bëheni të shëndetshëm. Është ushqim i shëndetshëm pa mungesë!

Energjia e papërpunuar: 124 receta të ushqimit të papërpunuar për bare energjetike, gojëmjaltë dhe ushqime të tjera për të mbingarkuar trupin tuaj Stephanie L. nga Tourless

Ushqimet e papërpunuara janë ushqimi i shpejtë origjinal i natyrës – i lehtë për t’u përgatitur, i shijshëm dhe i mbushur me përbërësit që ju nevojiten për të qëndruar të shëndetshëm dhe plot energji edhe në ditët më të ngarkuara. Stephanie Turrells ofron 125 receta të thjeshta për përzierje të shijshme gjurmësh, smoothie, bare energjie, përzierje lëngjesh, patate të skuqura perimesh, biskota dhe më shumë. Të prodhuara nga ushqime të plota të papërpunuara si arrat, frutat, perimet dhe drithërat, secila prej këtyre ushqimeve përmban më pak se 250 kalori dhe janë të mbushura me vitamina, minerale, fibra dhe enzima.

Crazy Sexy Juice: Mbi njëqind receta të thjeshta me lëngje, smoothie dhe qumësht arra për të përmirësuar shëndetin tuaj nga Chris Carr

Chris Carr’s Crazy Sexy Juice është një udhëzues krejtësisht origjinal, i përditësuar dhe plot ngjyra (sigurisht!) për botën e mrekullueshme të nektarëve të frutave dhe perimeve. Mbi 100 recetat krejtësisht të reja të zhvilluara posaçërisht për këtë libër përfshijnë përforcuesit e imunitetit, luftëtarët kundër inflamacionit, ndihmësit e lumturisë, liderët e jetëgjatësisë, rregulluesit e humorit dhe superfuqitë që përmirësojnë plaçkën. Të gjithë tonikët e gjelbër të shëndetit dhe pijet me fruta dhe freskuese organizohen me ceremoni, duke përfshirë The Cleansers, The Healers, The Boosters dhe The Beautifiers.

Smoothie kundër kancerit të gjirit: 100 receta të shijshme, të bazuara në kërkime për parandalim dhe shërim nga Daniela Chase

Në librin e saj të ri të lezetshëm, Daniela zbërthen temën komplekse të të ushqyerit onkologjik dhe nevojat specifike dietike që krijon kanceri i gjirit, në rekomandime të thjeshta për krijimin e smoothies të shijshme që mbështesin shërimin dhe një mënyrë jetese të shëndetshme. Çfarë i bën të veçantë 100 Smoothies për Kancerin e Gjirit? Një grup i gjerë kërkimesh, i cili ofron shumë nga përgjigjet tona të kërkuara prej kohësh për shkakun e kancerit të gjirit, është përkthyer në receta të thjeshta dhe të shëndetshme smoothie!

Pije të shëndetshme: 60 receta kryesore për ëmbëlsira jeshile, lëngje lëngjesh, lëngje mishi, ujë detoksues, kombucha dhe më shumë nga Anna Ottosson

Dieta nuk është më mënyra më e zgjuar për të pastruar trupin ose për të humbur peshë. Në vend që të privoni veten nga disa ushqime, pse të mos shtoni një nxitje të shpejtë të pijeve të shëndetshme në përzierje? Vitaminat dhe ujërat e injektuar, tonikët, pijet, lëngjet dhe pijet e tjera të mbushura me lëndë ushqyese janë një marrje e shpejtë, e shijshme dhe e fuqishme që do të rrisë vitalitetin tuaj vetëm me një (apo dy) pije.

smoothie , revistë

Frymëzoni mëngjesin tuaj me smoothie, një koleksion krijues me gati 80 receta smoothie që do t’ju ndihmojnë të filloni rutinën tuaj të bërjes së smoothie-ve. Ky numër përmban një gamë të gjerë shijesh dhe përbërësish, duke përfshirë fruta tropikale, erëza globale, zarzavate me gjethe të errëta, çiftime frutash dhe perimesh dhe më shumë. Shtoni një nxitje shtesë mëngjesit tuaj me një smoothie me kafeinë ose filloni një ditë të veçantë pushimi me një përzierje të frymëzuar nga ëmbëlsirat.

projekt bandit, Plani 28-ditor për t’u ndjerë i lumtur dhe i shëndetshëm pavarësisht nga mosha juaj nga Katherine McCord |EBOOK

Themeluesja e Weelicious Katherine McCord është një zhvilluese eksperte e recetave që ndihmon familjet të ushqehen shëndetshëm dhe të shijshëm. Kur djali i saj filloi të vuante nga të përzierat kronike dhe mjekët e tij të familjes nuk mund ta ndihmonin, McCord iu drejtua përvojës së tij me të ushqyerit për përgjigje, derisa zbuloi një zgjidhje çuditërisht të thjeshtë – të qetë. Ajo ndau historinë e familjes së saj dhe disa nga recetat e saj të preferuara të smoothie-ve në mediat sociale dhe lindi The Smoothie Project, një burim i përditshëm frymëzimi në internet. Njerëzit filluan të përdorin recetat e saj dhe treguan se si smoothies ishin bërë një forcë për ndryshim në jetën e tyre

Smoothies dhe Super Lëngje , revistë

Nëse keni vështirësi për të marrë mjaft fruta dhe perime në dietën tuaj, ka një mënyrë të thjeshtë për t’u rikthyer në rrugën e duhur – thjesht pini atë! Duke përzier ose lënguar frutat, manaferrat, zarzavatet dhe perimet tuaja të preferuara me kos, arra ose fara, ju mund të konsumoni mijëra vitamina, minerale, enzima dhe antioksidantë në vetëm një gotë të shijshme. Kjo librari krejt e re ka receta të mahnitshme për smoothie të shijshme dhe lëngje freskuese – do të dëshironi t’i provoni të gjitha.

Smoothie dhe ushqime të lehta gatimi , revistë

Nuk ka dyshim se smoothie-t janë këtu për të qëndruar, por cila është mënyra më e mirë për të shijuar smoothie-t dhe ushqimet tuaja të preferuara pa mbushur me kalori shtesë? Redaktorët e Cooking Lite kanë përgjigjet në edicionin e tyre special, Smoothies & Snacks, i cili përfshin më shumë se 50 nga recetat tona më të mira për smoothie të shijshme që mund t’i hani për mëngjes, drekë ose kurdo që keni nevojë për një nxitje.

Pastrim 10-ditor i Smoothie Green nga JJ Smith

Pastrimi 10-ditor i Smoothie Green do të nisë humbjen tuaj në peshë, do të rrisë nivelin tuaj të energjisë, do të pastrojë mendjen tuaj dhe do të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm. Smith do t’ju ndihmojë të mësoni të jetoni një mënyrë jetese të shëndetshme duke detoksikuar dhe ushqyer shëndetshëm.

smoothie për barkun zero nga David Zinczenko

Bazuar në bestsellerin e New York Times, Zero Belly Smoothies Dieta Zero Belly është mënyra më e shpejtë dhe më e shijshme e krijuar ndonjëherë për të hequr kilogramët! , Brenda do të gjeni një udhëzues të plotë blerjesh, një program pastrimi bonus dhe mbi 100 receta me shije intensive, duke përfshirë pije të shijshme jeshile, smoothie të freskëta dhe frutash, arra, shake me çokollatë dhe surpriza të shijshme. , Smoothie Zero Belly do t’ju ndihmojë të humbni deri në 16 kilogramë në 14 ditë.

Shëndeti i grave Libri i madh i ëmbëlsirave dhe supave: Mbi 100 receta të përziera për energji të shtuar, lëkurë më të ndritshme dhe shëndet më të mirë

Në librin e madh të ëmbëlsirave dhe supave për shëndetin e grave, dietologia Lisa DeFazio ndan më shumë se 100 receta të përziera të mbushura posaçërisht me lëndët ushqyese që ju nevojiten një gllënjkë e shijshme në një kohë për t’ju ushqyer dhe për të marrë botën. Keni një ditë stresuese? Mund të gjeni smoothie për t’ju ndihmuar të relaksoheni. Po luftoni me një dimër të ftohtë? Provoni supë që forcon imunitetin. Nga lëkura me shkëlqim te energjia jashtë listeve, do të korrni të gjitha përfitimet e të ngrënit më shumë fruta dhe perime të freskëta. Thjesht kapeni blenderin tuaj dhe hani në rrugën tuaj për një shëndet më të mirë!

-Hongmei, bibliotekar i shërbimeve dhe blerjeve për të rritur


Kjo deklaratë për shtyp është prodhuar nga Livingston Public Library. Pikëpamjet e shprehura këtu janë të autorit.


Merrni më shumë lajme lokale direkt në kutinë tuaj hyrëse. Regjistrohu për buletinet patch dhe sinjalizimet.

Leave a Comment

Your email address will not be published.