Betty Crockers Chicken Fricassee: Një thesar i viteve 70 | falas

Unë isha duke kërkuar për një recetë të vjetër familjare javën tjetër dhe kalova pak kohë me një mik të vjetër e të vjetër. Printimi i tetë i “Nënave të mia” 1971 “Betty Crocker’s Cookbook”, 1969 ed.

Pavarësisht nga një shtresë shiriti maskimi, kopertina ndahet pothuajse plotësisht, por qepja që mban faqet së bashku (duke ma, pa ngjitës!) është e fortë. Pse, nëse do të ishte në gjendje më të mirë, mund ta shisja për rreth 50 dollarë, sipas internetit. Sikur do ta bëja ndonjëherë këtë.

Dikur shfletoja faqe – shpesh lexoja këtë dhe libra të tjerë gatimi kur isha fëmijë. Dreq, e lexova fjalorin për argëtim, duke lexuar Reader’s Digest nga fillimi në fillim dhe çdo mister të Nancy Drew dhe Hardy Boys të paktën tre herë.

Ky libër gatimi në veçanti ishte argëtues. Kishte të gjitha llojet e pjatave të këndshme – pjata për të argëtuar njerëzit, të tilla si kanape dhe ëmbëlsira të skalitura dhe tasa me pjepër të gdhendur. Receta të përdorura për Natën e Kartës së Nënës ose një fundjavë të Yahtzee.

Unë ende mund të shijoj Ritz Cracker me djathë të shtrydhur në një kruese dhëmbësh me një ulli të mbushur me pimiento. Për të gjitha këto do të flas më vonë.

Ajo që më bëri përshtypje për këtë javë ishte se kisha harruar plotësisht tiganin elektrik. Po kërkoja receta pule të kursyera dhe hasa në një foto në faqe të plotë të frikasesë së pulës në një tigan elektrik të mrekullueshëm të mesit të shekullit, me portokalli të djegur mbi një mbulesë tavoline në ngjyrë jeshile. Thjesht u ndjeva si në shtëpi!

Tigani i parë elektrik duket se është prezantuar nga Sunbeam në vitin 1953, por jam shumë i sigurt se pajisja jonë e viteve 1970 ishte një Westinghouse. Ishte katror, ​​me një dorezë në të dyja anët dhe një matës të temperaturës në prizë. I ka bërë gjërat shumë më të lehta se përdorimi i një sobë elektrike, dhe nëse ndonjëherë përfundoj duke gatuar diku pa gaz, do të marr një tjetër.

Tavat elektrike mund të zgjidhin shumë probleme, të tilla si mospasja e sobës ose nevoja për një burim shtesë gatimi. Mund ta merrni në kamping dhe të shmangni propanin. Mund të bëni djathëra të pjekur në skarë, petulla ose hamburger në dhomën tuaj të konviktit dhe më pas vendoseni nën shtrat për ruajtje.

Ato janë të lëvizshme dhe mund të mbajnë temperaturën konstante në 175 – 400 gradë. Në thelb është një skarë me anë dhe ju e dini se në çfarë temperature po gatuani, pa asnjë pikë të nxehtë. Është më i gjithanshëm se një fryerje ajri dhe është më e lehtë për t’u pastruar.

Unë po mendoja mënyra për të kursyer në dyqan ushqimor, sepse “kohët janë të vështira”. Shpenzimet e mia më të mëdha janë bulmeti dhe mishi. Unë tund kokën kur shoh pjesët e pulës pothuajse dyfishin e asaj që kam paguar katër vjet më parë. Kjo ishte ndoshta 10 vjet më parë, e di, kur pagova 1,99 dollarë për paund për viçin e zier (tani 5,99 dollarë).

Andrew dhe unë kemi marrë për të blerë shkurtime më të mëdha me çmime më të ulëta (një pjekje derri prej pesë kilogramësh me 1,79 dollarë për paund ishte një marrëveshje e fundit) dhe prerja e tyre në pjesë më të vogla, shpesh tetë deri në 10 më shumë se një blerje e vetme. përdoret për të marrë ushqim. Ne po bëjmë gjithashtu hamburgerët tanë dhe hamburgerë me proshutë derri, sepse nuk mund ta marr mendjen të paguaj 3,99 dollarë për paund.

Pas aventurës sime të gjelit të detit të fundit të Falënderimeve, jam shumë rehat duke copëtuar një pulë të tërë dhe nëse është një zgjedhje midis një pakete kofshësh për 3,49 dollarë për paund dhe një zog të tërë për 1,49 dollarë për kile, ju e dini. Cilin opsion do të bëj ? Ne jemi veçanërisht të llastuar nga ngrënia e porcioneve, dhe meqenëse jemi dy prej nesh me mish pule dhe pothuajse çdo gjë, është vetëm sasia e duhur e porcioneve.

Plus, ju merrni një trup të pajetë për ta marrë për sallatë ose për të zier për stok.

Për të sjellë të gjithë këtë rreth, edhe nëse keni më shumë se dy në tryezë, do të kurseni para duke gatuar një zog të tërë dhe duke nxjerrë kashtë për porcione nëse kjo bëhet problem. Shumica e gjinjve të pulës bëjnë gjithsesi katër racione, kështu që një zog mund të japë tetë racione të mira plus krahë shtesë.

Receta për frikase pule e Betty Crocker është një vakt me një tenxhere me lëng mishi dhe petë. Hidhni pak bishtaja anash dhe mund të qëndroni të qetë në përgatitjen, kostoja dhe shqetësimi nuk do të mjaftojnë.

Qumështi është ende i shtrenjtë, prandaj merrni parasysh qumështin e konservuar ose pluhur. Gjithashtu, kur qumështi i freskët është në shitje, blini shtesë, ngrijeni në pjesë të vogla dhe më pas shkrini në frigorifer për përdorim në të ardhmen në gatim. Nuk do ta shihni ndryshimin.

Një shënim tjetër për këtë recetë të vjetër. Ka qenë një kohë kur mishi i derrit gatuhej me yndyrë, me prerje ose me “vaj sallate”. Më kujtohet kur vaji i kanolës erdhi në skenë, dhe safflower, vaj misri, e kështu me radhë. Tani ka një përzgjedhje kaq të madhe të vajrave të shëndetshëm, saqë mund të përdorni cilindo prej tyre për tiganisje, por do t’ju duhet gjalpë ose gjalpë për petat.

Plus, receta fillon të shtojë më shumë përbërës në mes, dhe petat e nevojshme (thoni “po” për qiqrat) janë në fund.

Prisni atë pulë, lani duart dhe le të gatuajmë!

VVV

Frikasee pule me petë

“Betty Crocker”

Libër gatimi, “1971”

4 1/2- deri në 5 kilogramë pulë zierje, të grira

1 filxhan miell

2 lugë çaji kripë

1/4 lugë piper i zi

2 lugë çaji paprika, nëse dëshironi

Shkurtim ose vaj sallate

1 gotë ujë

3 lugë gjelle miell

Pulat e qumështit (më poshtë)

Lani dhe thajini copat e pulës. Përzieni miellin, kripën, piperin dhe paprikën. Lyejeni pulën me përzierjen e miellit.

Shkurtim i nxehtësisë ose një shtresë e hollë vaji në një tigan të madh; Pulë skuqet nga të gjitha anët. Hiqni yndyrën dhe rezervoni. Në tigan, shtoni ujë dhe, nëse dëshironi, qepë të grirë, lëng limoni ose barishte të tilla si rozmarina ose rigon.

mbulojeni fort; Gatuani butësisht pulën derisa të zbutet për 2 1/2 deri në 3 1/2 orë, duke shtuar ujë nëse është e nevojshme.

Hiqeni pulën në një pjatë të nxehtë dhe mbajeni për ngrohje. Hidhni lëngun në tigan dhe rezervoni.

Për të bërë lëng mishi, ngrohni 3 lugë yndyrë rezervë në një tigan. Përzieni 3 lugë gjelle miell për të gjitha qëllimet. Gatuani në zjarr të ulët, derisa masa të bëhet e lëmuar dhe me flluska.

hiqeni nga zjarri. Shtoni qumësht të mjaftueshëm në lëngun e rezervuar për të bërë 3 gota; Vendoseni në tigan. Ngroheni për të zier, duke e përzier vazhdimisht. Ziejeni për një minutë dhe përzieni. Kthejeni pulën në lëng mishi.

peta

Në një tas merrni 1 1/2 filxhan miell për të gjitha qëllimet, 2 lugë pluhur pjekje dhe 1/4 lugë kripë. Nëse dëshironi, shtoni 3 lugë qepë të grirë. Pritini në 3 lugë gjelle duke shkurtuar (ose gjalpë) derisa përzierja të ngjajë me vaktin. Shpërndahet në 3/4 filxhani qumësht.

Hidhni brumin e petës mbi pulën e nxehtë me një lugë. Gatuani 10 minuta pa mbuluar; Mbulojeni dhe gatuajeni edhe për 20 minuta të tjera.

Leave a Comment

Your email address will not be published.