admin

7 receta për patate për fëmijë duke përdorur Fingerlings, Pewis, patate të reja dhe më shumë

Dua të bisedoj me personin që vendosi se “patate të vogla” do të ishin përgjithmonë sinonim i parëndësishëm ose i parëndësishëm. Patatet e vogla janë të shkëlqyera! Edhe më e rëndësishme, nëse prirja juaj e kuzhinës është diçka si e imja. Sigurisht, ata janë argëtues për t’i parë dhe për të ngrënë, gjë që është …

7 receta për patate për fëmijë duke përdorur Fingerlings, Pewis, patate të reja dhe më shumë Read More »

Gudi Padwa 2022: Ëmbëlsirat klasike marathi shtëpiake për të festuar Vitin e Ri Marathi

Gudi Padwa 2022: India është gati të festojë edhe një herë! Ndërsa shumë prej nesh po festojnë Chaitra Navratri, Ramzan dhe Baishaki, Maharashtra dhe rajoni perëndimor i Konkan po mirëpresin një vit të ri. Festivali i Gudi Padwa shënon fillimin e vitit të ri për Hindusët Marathi dhe Konkani dhe festohet me entuziazëm të madh …

Gudi Padwa 2022: Ëmbëlsirat klasike marathi shtëpiake për të festuar Vitin e Ri Marathi Read More »

Recetat tona më të njohura të pulës – Hani këtë jo atë

Nëse ka një gjë të vërtetë për Shtetet e Bashkuara, është kjo: Ne e duam pulën. Dhe pse jo? Gjoksi i pulës pa dhjamë është një nga proteinat më të lehta për t’u gatuar, plus është një pllakë e bardhë që mund të vishet me barishte, erëza dhe salca. Edhe kur trajtohen siç duhet, kofshët …

Recetat tona më të njohura të pulës – Hani këtë jo atë Read More »

Ushqim i lehtë dhe i shijshëm i bërë në shtëpi me pulë tip-top

Shënim i redaktorit: Kjo përmbajtje është sponsorizuar nga Tip-Top Chicken dhe është prodhuar nga Brandwrap, krahu i shitjeve dhe marketingut të reperit. Asnjë anëtar i ekipit të lajmeve dhe redaksisë nuk mori pjesë në prodhimin e kësaj pjese. Punoni, hani, luani, pastroni. Prej disa kohësh rutina jonë e shtëpisë është rrotulluar rreth këtyre aktiviteteve. Shumica …

Ushqim i lehtë dhe i shijshëm i bërë në shtëpi me pulë tip-top Read More »

Receta për Mini Meatball Chicken Noodle Supë me perime: Një pamje e freskët e supës me petë pule | Supë

Kjo recetë e supës me qofte pule me perime është një pamje e re e supës klasike me petë pule me të cilën jemi rritur. Është aq e mirë sa duket! Nuk mund ta mposhtni dot kombinimin e mini qofteve të pjekura, makaronave, supës së pulës dhe perimeve! Kjo recetë e lehtë supe gjithashtu ngrin …

Receta për Mini Meatball Chicken Noodle Supë me perime: Një pamje e freskët e supës me petë pule | Supë Read More »

Majona e ëmbël e Hellman-it krijon frymëzim të shijshëm të recetave

New Hellmann’s Sweet Mayo, foto e siguruar nga Hellmann’s Koleksioni i Michelob Ultra Organic Seltzer Essentials Seltzer Evolves The Conversation nga Christine Strubl Krispy Kreme është e emocionuar për këtë rezultat Mars Madness nga Christine Strubl A keni shtuar ndonjëherë majonezë në recetën tuaj të tortës? Hellman’s Desert Mayo në bashkëpunim me Butterfinger është përzierja …

Majona e ëmbël e Hellman-it krijon frymëzim të shijshëm të recetave Read More »

Recetat e ëmbëlsirës së mangos së papjekur janë një fund i ëmbël për çdo vakt, me pak ose aspak sheqer të shtuar

Kupa e ëmbëlsirës me mango Koha aktive:15 min koha totale:15 minuta, plus të paktën 3 orë kohë ftohjeje Shërbimet:6 (rreth 3 gota) Koha aktive:15 min koha totale:15 minuta, plus të paktën 3 orë kohë ftohjeje Shërbimet:6 (rreth 3 gota) mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Kjo ëmbëlsirë freskuese, e pa ëmbëlsuar ka të …

Recetat e ëmbëlsirës së mangos së papjekur janë një fund i ëmbël për çdo vakt, me pak ose aspak sheqer të shtuar Read More »

Si të bëni sallatën perfekte me makarona çdo herë: receta dhe këshilla

Për kuzhinierët me përvojë dhe fillestarët e kuzhinës, autori i librave të kuzhinës dhe nutricionisti Robin Miller e çon në bazat me receta të shkëlqyera, miqësore për familjen që ia vlen të përgatiten vazhdimisht. Robin Miller , Ekskluzive për rrjetin USA TODAY Çfarë mund të jetë më mirë se një makarona shumëngjyrëshe tapashje e hedhur …

Si të bëni sallatën perfekte me makarona çdo herë: receta dhe këshilla Read More »

Receta për makarona për mëngjes që përmbajnë tonelata proteina

bReckfast rut: (emër) Gjendja e të qenit i tepruar duke ngrënë në mënyrë të përsëritur të njëjtat tre gjëra për mëngjes. Me sinqeritet, ne e bëmë plotësisht këtë hyrje të veçantë të fjalorit, por kjo nuk e bën gjendjen tonë më pak reale. Nëse keni kaluar me biçikletë me kos, bukë të thekur me gjalpë …

Receta për makarona për mëngjes që përmbajnë tonelata proteina Read More »