admin

Mish viçi dhe Ragu suedez me recetë Gremolata

Nicola Galloway Herbie kaper gremolata shton një prekje shkëlqimi në këtë zierje të përzemërt. Është koha për të ndarë një tjetër zierje të gatuar ngadalë përpara se të mbarojë dimri. Nga mesi i gushtit e gjej veten të zjarrtë për ditët e verës, dhe veçanërisht për kopshtin që të kthehet në jetë. Ka qenë një …

Mish viçi dhe Ragu suedez me recetë Gremolata Read More »

Restorantet më të mira vegjetariane dhe me bazë bimore në Seattle

Chuminh Tofu dhe ushqime vegjetariane Chinatown-Distrikti Ndërkombëtar Pronari Than-Nga Nguyen, ose Tanya, është një thesar i lagjes, dhe ushqimi i tij po ashtu: supë e shijshme me petë, rrotulla vezësh pa vezë dhe simite mi me imitim të lëkurës së derrit krokante që bashkohet me mishngrënësit. Më e mira mund të jetë shuplaka e Chumin-it, …

Restorantet më të mira vegjetariane dhe me bazë bimore në Seattle Read More »

6 receta anti-inflamatore të cilantros që nxisin jetëgjatësinë

JayAshtu si gjalpi i kikirikut nuk mund të jetojë pa pelte, guacamole shijon *aq* shumë më mirë me një grumbull të mbushur me cilantro të copëtuar. Diçka në lidhje me kombinimin e avokados kremoze të shoqëruar me barishte të freskëta të copëtuara gjithmonë bie në sy. juusto Në rregull, qoftë çdo rast. Megjithatë, do të …

6 receta anti-inflamatore të cilantros që nxisin jetëgjatësinë Read More »

Kuzhinieri i kafenesë sjell kuzhinë gustator të frymëzuar nga fëmijëria Palauan në Kolegjin e Komunitetit Lassen

Ritola tha se Temol gjithmonë i shton pak flash gjërat si ëmbëlsirat. “Dua të them, ai i bën ato shumë të bukura. Dhe është i vetmi këtu që bën akullore të skuqur.” Temoli është një djalë që nuk e heq kurrë përparësen. Ai e kalon gjithë javën duke gatuar në kafene dhe gjithë fundjavën duke …

Kuzhinieri i kafenesë sjell kuzhinë gustator të frymëzuar nga fëmijëria Palauan në Kolegjin e Komunitetit Lassen Read More »

Nga sallatat e thjeshta deri te ëmbëlsirat e shkëlqyera, recetat verore pa gatim për t’i mbijetuar valës së të nxehtit

Sallatë me mollë dhe pagur me salcë tahini shërben 2 1 mollë1 kungull i njomënjë grusht bujare raketash3 lugë arra, të prera përafërsisht Për veshjen e Tahinit2-3 lugë tahinilëng 1/2 limoni1/2 lugë pastë miso e bardhë1/2 lugë gjelle shurup panje1 lugë gjelle uthull molleujë për të holluar, sipas dëshirëskripë dhe piper për shije Për të …

Nga sallatat e thjeshta deri te ëmbëlsirat e shkëlqyera, recetat verore pa gatim për t’i mbijetuar valës së të nxehtit Read More »

Restoranti Coco në Hempfield synon të kënaqë të gjitha shijet me kuzhinën luksoze

Pasi u ndal për disa orë në drekën e fundit të Mary Ann Calabrez dhe Chris Lee në Cocoa’s Prodigius Food Artisans, Calabrez tha: “Nëse do të kishim sjellë çanta gjumi, do të kishim qëndruar gjatë natës”. Në këtë mënyrë ai e shijoi plotësisht përvojën. Porosia e tij përfshinte një ëmbëlsirë me sanduiçe dhe patate …

Restoranti Coco në Hempfield synon të kënaqë të gjitha shijet me kuzhinën luksoze Read More »

Prodhuar atje: Kjo gjellë pop-up Kingston, të preferuarat më të njohura latine

Kur Maria Cornelius dhe Sabrina Arecalde u takuan në vitin 2017, lidhja e tyre ishte e menjëhershme. Miqtë e shpejtë u bënë shpejt familja e zgjedhur. “Ne u takuam dy muaj para dasmës sonë dhe u bëmë miq të shkëlqyer”, kujton Maria. “Dhe ai sapo hyri dhe bëri shumë. Të gjitha planifikimet, të gjitha dekorimet …

Prodhuar atje: Kjo gjellë pop-up Kingston, të preferuarat më të njohura latine Read More »

Sallata e thjeshtë verore e Donal Skahan – pulë kineze e grirë, salmon skandi dhe patate të çara, barishte dhe oriz

Në këto ditë të nxehta e me diell, dua të kaloj më pak kohë në kuzhinë dhe të jem sa më shumë jashtë. Çfarëdo që unë shërbej gjatë gjithë ditës është kulmi i poçarit të mëngjesit. Patatet bebe zihen dhe mbahen në frigorifer për një pako të thjeshtë ose sallatë për darkën e mëvonshme, pula …

Sallata e thjeshtë verore e Donal Skahan – pulë kineze e grirë, salmon skandi dhe patate të çara, barishte dhe oriz Read More »