Asda zbulon ëmbëlsirat dhe ushqimet e festës për Krishtlindjet 2022. Lajmet e produkteve

Asda po përpiqet t’i sjellë një kthesë të re Krishtlindjeve duke tejkaluar nostalgjinë, shijet e modës dhe të preferuarat festive për gamën e saj të vitit 2022.

Giant Mince Pie, Tomahawk Wellington dhe ëmbëlsirat e frymëzuara nga koktejet janë ndër produktet që do të jenë të disponueshme në shitësin me pakicë këtë dimër.

“Nga pamjet e reja të klasikëve të Krishtlindjeve, te pjatat kryesore të trendit të frymëzuara nga tre profilet tona kryesore të shijes së sezonit; Agrume, tartuf dhe karamel, gama e Krishtlindjeve e sivjetshme ofron diçka për të mahnitur çdo mysafir në tryezën tuaj të darkës, festën e Krishtlindjes apo mbrëmjen familjare”, tha Jonathan Moore, Drejtor i Lartë i Inovacionit dhe Trendeve të Ushqimit në Asda.

“Një trend që nuk shkon askund për sa i përket ushqimit dhe shijes është nostalgjia dhe Extra Special Star Vol A Vents e mishëron këtë për mua.”

Ja çfarë ka rezervuar shitësi këtë Krishtlindje:

gjigand indulgent mince byrek

Byreku i grirë sapo u bë më i madh sapo Asda zbuloi një version sharingan të klasikes për linjën e saj Extra Special. I grirë piqet për tre muaj, i mbështjellë në një pastë me kore të shkurtra me gjalpë me raki, port dhe erëza ngrohëse. Është pjekur me një spërkatje me lëvore portokalli për një përfundim frutash.

Një puding Klutie me xixëllonja në krye

puding klutie

Ky puding tradicional skocez i gatuar në avull është bërë me fruta hardhie, lëvozhgë të ëmbëlsuar, erëza të ngrohta dhe një spërkatje bujare me uiski skocez. E vulosur për freski, mbështillet me një pëlhurë tradicionale dhe përfundon me fjongo.

vëllimi dhe ndenja në formë ylli

vëllimi dhe ndenja në formë ylli

A ka ndonjë ushqim feste që shkakton më shumë nostalgji sesa vol au vent? Asda po përditëson klasiken duke i bërë kutitë e pastave të sfumuara në formë ylli dhe duke i mbushur me salmon të tymosur skocez dhe krem ​​djathi, kërpudha kremoze portobello dhe porcini, djathë dhie dhe qepë të karamelizuara.

Tortë me renë me çokollatë me spërkatje festive

Tortë me renë e dyfishtë Smash Jingle

Merrni dy goditje në një me tortën e Asda’s Jingle Reindeer. Tingulli kaloni nëpër kupolën e çokollatës së qumështit për të zbuluar fytyrën e drerit dhe më pas thyeni hundën e tij të kuqe për të zbuluar një sasi të fshehtë të ëmbëlsirave të drerit. E gjitha është e vendosur mbi një sfungjer çokollate, të zbukuruar me krem ​​çokollate dhe spërkatje festive të kuqe, të bardhë dhe jeshile.

Predha pastiçerie me thërrime buke dhe fiston

Mini Coquilles St. Jacques në guaskë pastiçerie ushqimore

Kthimi i ri i Asda në klasikun sheh guackat e fistonit të zëvendësuara me një version pastiçerie të ngrënshme. Çdo lëvozhgë pastiçerie është e mbushur me fiston Patagoniane në një salcë vere të bardhë kremoze, të mbushur me një panko dhe grimca buke majdanozi.

Ëmbëlsirë me çokollatë dhe fruta pasioni në një gotë Martini

ëmbëlsirat për koktej

Duke plotësuar kërkesën për ëmbëlsira të frymëzuara nga kokteji, Asda ka zbuluar Espresso Martini dhe Passionfruit Martini Pudding të cilat shërbehen në gotë për të maksimizuar përvojën e koktejit. Varianti i martini espresso sheh një sfungjer boudoir të njomur me kafe dhe liker amaretto, me krem ​​bajame dhe djathë me shije kafeje përpara se të përfundojë me kakao dhe kokrra kafeje me çokollatë. Versioni i frutave të pasionit, ndërkohë, është i mbushur me vodka me shije vanilje me komposto frutash pasioni, sipër me gjizë limoni dhe krem ​​Chantilly.

Asda Tomahawk Steak Wellington me patate të pjekura

Tomahawk Wellington

I përshkruar si një “një qendër e vërtetë e Krishtlindjeve e punuar me dorë”, kjo Tomahawk Wellington është zhvilluar nga një mjeshtër kasap. Bifteku është prerë dhe maturuar në frëngjisht për 21 ditë dhe vjen me një xhel të pasur me mish viçi, duxel kërpudhash të bërë duke përdorur kërpudha shiitake dhe verë Madeira, dhe një në trend tre djathë dhe tartufi të shkrirë Is. E gjithë gjëja është e përfunduar me petë sfungjerësh të lyer në mënyrë perfekte me gjalpë me dizajn grilë.

Tas me çokollatë me mbushje çokollate dhe yje të artë ushqimesh sipër

Tas me çokollatë të ngrënshme të milionerit

Harrojeni lëpirjen e tasit, tani mund ta hani tasin (dhe lugën gjithashtu). Ky tas i derdhur me dorë është bërë nga çokollata belge dhe i mbushur me biskota krokante, mousse me aromë karamele, salcë ngjitëse karameleje dhe një ganache çokollate.

Leave a Comment

Your email address will not be published.