Artikuj me ushqim të shëndetshëm dhe të qëndrueshëm në raft :: WRAL.com

Për nder të Muajit Kombëtar të të Ushqyerit, Andrea Kerle, një praktikante ushqimore në Bankën e Ushqimit të Karolinës së Veriut Qendrore dhe Lindore, shkon në mediat sociale çdo javë për të vënë në pah grupe të ndryshme ushqimore – veçanërisht artikuj të qëndrueshëm në raft, pse janë zgjedhje të shkëlqyera dhe Rëndësia e bamirësisë Këto opsione të qëndrueshme në raft ndihmojnë bankën e ushqimit t’u shërbejë fqinjëve tanë, t’u japë komuniteteve tona opsione më të shëndetshme dhe të plotësojë nevojat e të gjithëve, kudo që ata jetojnë. Këto artikuj me kosto të ulët janë një element kryesor në familje dhe mund të përdoren për të bërë receta të shijshme, ushqyese dhe të preferuara të familjes dhe për të bërë donacione të mrekullueshme gjatë gjithë vitit!

Artikuj me ushqim të shëndetshëm dhe të qëndrueshëm në raft

Nga: Andrea Kerley

proteina

Artikujt e konservuar që nuk prishen si mishi i pulës, toni dhe salmoni janë të gjitha opsione të shkëlqyera që janë të mbushura me proteina dhe lëndë ushqyese të tjera thelbësore. Të konservuara në ujë, me natrium të ulët dhe pa vaj të shtuar, shikoni gatishmërinë kur lexoni etiketën. Këto artikuj proteinash vijnë në kanaçe, qese ose kanaçe të zakonshme. Të gjitha nevojiten dhe përdoren në gatime të shijshme si sallata me ton ose pulë.

bishtajore

Fasulet janë një burim i mrekullueshëm, me kosto të ulët dhe i gjithanshëm proteinash që janë një element kryesor në shumë kultura në mbarë botën. Ato janë plot me fibra dietike, të arritshme për shumicën e komuniteteve dhe mund të thahen ose të konservohen. Kur zgjidhni fasule të konservuara, kërkoni fasule të thata pa kripë të shtuar ose me pak natrium dhe pa erëza të shtuara. Të kesh fasule në dispozicion përmes donacioneve na mundëson të shpërndajmë ushqime me kuptim kulturor në komunitetet tona. Fasulet mund t’i përdorni në një sërë recetash, nga supat dhe sallatat e deri te pjatat anësore.

fruta

Përdorimi i frutave të qëndrueshme në raft është mënyra e përsosur për të përfshirë këtë grup ushqimor në dietën tuaj gjatë gjithë vitit. Frutat kanë shumë përfitime shëndetësore duke përfshirë të qenit një burim i rëndësishëm i vitaminës C, vitaminës D dhe fibrave. Kur kërkoni për fruta të qëndrueshme në raft, kërkoni një të etiketuar që përmban 100% lëng frutash ose ujë. Dhurimi i këtyre artikujve të konservuar ose që nuk prishen i lejon të gjithë individët të kenë fruta gjatë gjithë vitit, pavarësisht nëse kanë frigorifer në dispozicion apo jo. Frutat janë një pjesë e madhe e çdo vakti apo rostiçeri!

Erëza

Erëzat dhe erëzat janë një mënyrë e shkëlqyer për të përmirësuar shijen e ushqimit tuaj duke reduktuar sasinë e kërkuar të kripës. Kur zgjidhni erëza, zgjidhni përzierjet që nuk kanë kripë të shtuar. Nëse një nuk është i disponueshëm, provoni ta bëni tuajin! Bërja e erëzave tuaja mund të ndihmojë në krijimin e pjatave të preferuara të familjes dhe me kuptim kulturor. Matjet e erëzave mund të rregullohen sipas preferencës së familjes suaj duke përzier pak a shumë çdo erëz për të bërë tufa me madhësi individuale. Nëse bëni një sasi të madhe, ruajeni në një enë hermetike deri në 6 muaj.

Ushqimet e qëndrueshme jo vetëm që ndihmojnë në heqjen e barrierave në komunitetin tonë duke ofruar opsione ushqimore të pasura me lëndë ushqyese, por gjithashtu na lejojnë të përgatitemi kur ndodh një emergjencë ose fatkeqësi. Ju mund t’i përdorni këto ide për të organizuar fushatën tuaj të vakteve ose të shikoni mënyrat për të përdorur këto opsione të shkëlqyera të qëndrueshme në raft në recetat e përgatitura nga ekipi i edukimit të ushqyerjes së bankës ushqimore.

Food Bank ka shpërndarë edhe recetën e mëposhtme për Sallatën me Thjerrëza.

Video me receta të shëndetshme

Banka e Ushqimit e Karolinës Veriore Qendrore dhe Lindore ka bashkuar një seri videosh me receta të shëndetshme që janë të disponueshme për t’u parë Këtu në YouTube.com.

Rreth Bankës së Ushqimit të Karolinës së Veriut Qendrore dhe Lindore: Banka e Ushqimit e Karolinës së Veriut Qendrore dhe Lindore është një organizatë jofitimprurëse që ka ofruar ushqim për njerëzit në rrezik të urisë në 34 qarqe në Karolinën e Veriut qendrore dhe lindore për 40 vjet. Food Bank u shërben mbi 900 agjencive partnere si Soup Kitchen, Food Pantry, Shelter dhe një rrjet programesh për fëmijë dhe të rritur përmes depove në Durham, Greenville, New Bern, Raleigh, The Sandhills (Southern Pines) dhe Wilmington.

Banka ushqimore nuk ushqen vetëm të uriturit; Por funksionon edhe në dobi të shëndetit të komunitetit. Kështu, në vitin 2016, Food Bank hapi një divizion për shëndetin dhe angazhimin e komunitetit. Me dy nutricionistë në staf, Food Bank ndan receta, këshilla të shëndetshme dhe burime të tjera për agjencitë partnere dhe fqinjët në nevojë. Kuzhina Mësimore në vend në Raleigh ofron demonstrime gatimi dhe edukim mbi të ushqyerit për të nxjerrë në pah receta të lehta, të shpejta dhe me kosto të ulët duke përdorur ushqime më të shëndetshme si drithërat, prodhimet e freskëta, bulmeti me pak yndyrë dhe mish pa dhjamë.

Artikuj mujore nga Food Bank

Banka e Ushqimit e Karolinës Veriore Qendrore dhe Lindore ndan artikuj të rregullt rreth ushqyerjes dhe edukimit shëndetësor, në mënyrë që të dimë se çfarë të kërkojmë kur shkojmë në dyqan ushqimor dhe planifikojmë vaktet tona të shëndetshme. Më poshtë janë disa nga artikujt e paraqitur së fundmi në faqen WRAL Smart Shopper.

Receta e sallatës me thjerrëza nga Banka e Ushqimit e Karolinës së Veriut Qendrore dhe Lindore
patate e ëmbël
Perime në porcione nga Banka e Ushqimit e Karolinës së Veriut Qendrore dhe Lindore
Receta e supës me pulë me limon dhe oriz (Foto me mirësjellje Food Bank of Central and Eastern North Carolina)
Perime të pjekura (Foto me mirësjellje Food Bank of Central and Eastern North Carolina)
Receta e salcës së domates nga Banka Ushqimore e Karolinës së Veriut Qendrore dhe Lindore

Leave a Comment

Your email address will not be published.