Agjencia AG Extension organizon seminare ushqimore. Lajme

Agjentët e Texas A&M AgriLife Extension, Meredich Cryer dhe Jessica Street iu bashkuan praktikantes dietike SHSU, Tamara Armstrong të enjten, më 4 gusht për të ofruar një klasë mbi gatimin nën presion të quajtur “Plug Into Meal Time”. Klasa ishte pjesë e një serie me dhjetë klasa të mbajtura në Strehën e Storm County Walker për të edukuar qytetarët e zonës për një jetë të shëndetshme.

Sesioni përfshiu një prezantim nga Armstrong mbi atë që minimizon vlerën ushqyese të ushqimeve të ndryshme dhe si të maksimizohet mbajtja e lëndëve ushqyese. Armstrong është një student i lartë në SHSU, i diplomuar këtë dhjetor. Ajo foli për metoda të ndryshme gatimi dhe cilat nga ato rrisin apo pakësojnë vitaminat dhe mineralet natyrale në ushqim. Armstrong gjithashtu tregoi se si çdo vitaminë thelbësore mbështet funksione të ndryshme të trupit dhe si të shmanget krijimi i kancerogjenëve gjatë përgatitjes së ushqimit.

Cryer jep një vështrim të thellë se si të funksiononi në mënyrë të sigurt dhe të pastroni siç duhet sobat elektrike me presion që do të zëvendësojnë pajisjet tradicionale të sobave. Rruga kontribuoi duke ndarë këshilla dhe përvoja personale për përdorimin e një tenxhere elektrike me presion në kuzhinën tuaj të shtëpisë.

Pas prezantimeve të tyre vizuale, treshja i ndihmoi anëtarët e klasës të përgatisnin një pjatë të shëndetshme me vezë të bërë me pulë balsamike mjalti, kungull spageti, këpucar pjeshke dhe të bërë në kavanoza të vogla qelqi për kontrollin e porcioneve dhe ruajtje të lehtë. Recetat ishin të thjeshta dhe të lehta për t’u ndjekur. Rezultati përfundimtar ishte një drekë e shëndetshme e bërë në një fraksion të kohës që do të merrte me metoda tradicionale.

Sipas Cryer, fasulet e thata mund të gatuhen për rreth 45 minuta duke përdorur funksionin e presionit. Ajo i ka përcjellë të pranishmit në çdo mekanizëm të markave të ndryshme në treg. Cryer thekson rëndësinë e dhënies së kohës së tenxhere për të ulur presionin, duke shpjeguar se cilat lloje enësh janë të sigurta për t’u përdorur me lëshime të shpejta dhe ato që kërkojnë një çlirim natyral të avullit.

“Lëshimi natyral është metoda më e sigurt për supat, niseshtenë dhe çdo recetë që përfshin një sasi të madhe lëngu. Kjo metodë zgjat 10 deri në 30 minuta përpara se kapaku të hiqet në mënyrë të sigurtë. Me një kohë më të shkurtër gatimi, Lirimi i shpejtë është i sigurt për perimet, mish dhe pjata, “tha Cryer.

Tenxheret elektrike me presion kursejnë energji sepse zvogëlojnë kohën e gatimit përgjysmë në krahasim me përdorimin e një sobë ose furrë. Një recetë që kërkon të paktën tetë deri në dhjetë orë mund të përfundojë në një tenxhere elektrike me presion në gjysmë ore ose më pak, në krahasim me një tenxhere elektrike të ngadaltë. Makaronat mund të gatuhen në më pak se pesë minuta.

“Zakonisht jam personi në shtëpinë time që gatuaj më shumë gjatë pushimeve,” tha Street. “Është jashtëzakonisht e dobishme t’i kesh këto në dorë kur çdo djegës në pjesën e sipërme të sobës time është plot.” Disa soba kanë një futje jo ngjitëse që kursen kohë duke lejuar skuqjen ose skuqjen në të njëjtën tenxhere si në pjesën tjetër të recetës. Agjentët nuk rekomanduan ndonjë markë të veçantë, por dhanë detaje specifike mbi madhësinë dhe performancën e llojeve më të zakonshme në një gamë të gjerë aplikimesh.

Në fillim të orës së mësimit, të gjitha materialet që shiheshin në ekran u shpërndanë në shtyp për t’u marrë në shtëpi për referencë. Studentëve iu kërkua të vlerësonin secilën pjesë të klasës dhe të jepnin komente për të përmirësuar sesionet e ardhshme. Shumë komente pozitive u bënë nga nxënësit duke shijuar vaktin e përgatitur në vetëm një orë. Konvertimi i recetës dhe mirëmbajtja e pajisjeve të paraqitura gjatë vaktit.

Mësimi tjetër të enjten, më 1 shtator do të mbulojë bukën, e cila përfshin disa “mashtrime” duke përdorur një recetë maja të çastit, bukë irlandeze me sode dhe biskota të krijuara nga Cryer. Të enjten, më 6 tetor, agjentët do të ndajnë recetat për byrekët dhe mbushjet. Të enjten, më 17 nëntor, klasa do të bëjë ëmbëlsira festash. Klasat janë nga ora 10:00 deri në 13:00 dhe kushtojnë 30 dollarë për seancë. Të gjithë përbërësit dhe pajisjet janë të përfshira dhe pjesëmarrësit mund të marrin në shtëpi atë që gatuajnë gjatë orës së mësimit. Për RSVP, kontaktoni Zyrën e Zgjerimit të Qarkut Walker në 936-435-2426 ose regjistrohuni në internet duke klikuar Homemade Huntsville në https://www.eventbrite.com/d/tx–huntsville/events/.

Leave a Comment

Your email address will not be published.