A është ëmbëlsira me djathë e shëndetshme? Një dietologe shpjegon

Me strukturën e tij prej kadifeje dhe shijen e ëmbël, cheesecake kryeson listën e ëmbëlsirave të preferuara të shumë njerëzve.

Cheesecakes zakonisht kanë një shtresë të bërë nga djathi – zakonisht krem ​​djathi, djathi ricotta ose gjizë – si dhe vezë dhe sheqer.

Disa ëmbëlsira me djathë kanë një kore të poshtme që është bërë nga biskota të grimcuara, të tilla si krisur graham ose pasta.

Cheesecakes klasike zakonisht aromatizohen me ekstrakt vanilje, por cheesecakes vijnë edhe në shije të tjera, nga çokollata te erëza e kungujve.

Ndonëse nuk ka dyshim se qumështorja është e shijshme, disa njerëz mund të pyesin nëse mund të përshtatet në një dietë të shëndetshme. spoiler ALERT! Kjo.

Ky artikull hedh një vështrim në vlerën ushqyese të ëmbëlsirave me djathë dhe ndan idetë e recetave për adhuruesit e qumështores, duke përfshirë opsionet pa qumësht dhe me pak karbohidrate.

Nuk duhet të jetë befasi që qumështorja tradicionale është e lartë në kalori, yndyrë dhe karbohidrate. Në fund të fundit, përbërësit kryesorë të saj janë gjiza, vezët dhe sheqeri.

Sidoqoftë, mund të ketë disa ndryshime ushqyese midis ëmbëlsirave me djathë, në varësi të asaj prej nga janë bërë.

Këtu është një tabelë krahasimi që përfshin detajet e të ushqyerit për katër lloje të ndryshme qumështorësh: një cheesecake i thjeshtë i prodhuar në treg, një cheesecake keto, një cheesecake me çokollatë me aromë dhe një cheesecake pa qumësht (1, 23, 4).

Shumica e ëmbëlsirave me djathë janë të pasura me yndyrë dhe karbohidrate dhe ofrojnë pak proteina nga produktet e qumështit dhe vezët e përdorura në recetë.

Për shkak se janë të ëmbël, ëmbëlsirat me djathë zakonisht përmbajnë sasi të mëdha sheqeri të shtuar. Për shembull, qumështorja me çokollatë e mësipërme përmban 21.2 gram sheqer të shtuar për 100 gram. Kjo është mbi 5 lugë çaji sheqer (1,

Disa ëmbëlsira me djathë bëhen me përbërës të tillë si ëmbëlsues me kalori të ulët ose zero si eritritoli ose aluloza për t’i bërë ato të përshtatshme për ata që ndjekin dieta me pak karbohidrate.

Këto produkte janë shumë të ulëta në karbohidrate dhe gjithashtu mund të jenë të ulëta në kalori në krahasim me ëmbëlsirat tradicionale me djathë.

Meqenëse cheesecake është bërë tradicionalisht nga qumështi – që nuk përshtatet në dietat e shumë njerëzve – disa kompani ofrojnë produkte vegane të qumështit të bëra me përbërës si proteina e kokosit dhe bizeles.

Megjithatë, vetëm për shkak se nuk përmban bulmet nuk do të thotë se ka më pak kalori dhe sheqer sesa ëmbëlsirat tradicionale me djathë.

Në fakt, produkti vegan cheesecake është më i lartë në kalori dhe përmban të njëjtën sasi sheqeri si produkti me cheesecake me çokollatë, megjithëse madhësia e shërbimit është më e madhe se ëmbëlsirat e tjera në tabelë.

Kjo është arsyeja pse është e rëndësishme të lexoni etiketat e ushqimit dhe të përbërësve kur blini ëmbëlsira me djathë.

Në përgjithësi, qumështorja tradicionale është një ëmbëlsirë me kalori të lartë, me shumë sheqer dhe shumë yndyrë.

përmbledhje

Ashtu si shumica e ëmbëlsirave, shumica e ëmbëlsirave me djathë janë të pasura me kalori, karbohidrate, yndyrë dhe sheqer. Sidoqoftë, profili i saktë ushqyes do të varet nga përbërësit e përdorur.

Shumë ushqime nuk janë bërë për përfitime shëndetësore. Përkundrazi, ato duhet të shijohen në moderim për shijen dhe strukturën e tyre.

Ashtu si ëmbëlsirat e tjera si akullorja dhe byreku, qumështorja nuk duhet të konsumohet për vlerat e saj ushqyese.

Sigurisht, cheesecake përmban lëndë ushqyese si proteina, kalcium dhe selen, por është gjithashtu i pasur me kalori dhe i lartë në yndyrë dhe sheqer, që do të thotë se nuk duhet të përbëjë një pjesë të madhe të dietës suaj.2,

Megjithatë, kjo nuk do të thotë se ëmbëlsirat me djathë duhet të shmangen fare. Sasi të vogla të çdo ëmbëlsirë, duke përfshirë cheesecake, mund të përshtaten në shumicën e dietave.

Për sa kohë që ndiqni një model ushqimor të shëndetshëm, ndërsa shijoni qumështorin e rastësishëm, kjo nuk do të ketë një ndikim të madh në shëndetin tuaj.

Nga ana tjetër, ngrënia e ëmbëlsirave si qumështorja shumë shpesh mundetdëmton shëndetin dhe rrit rrezikun e sëmundjeve.

Nëse dieta juaj është e pasur me ushqime dhe pije të tilla si ëmbëlsira me djathë, karamele, sode dhe ushqime snack ultra të përpunuara, është më mirë të reduktoni këto produkte dhe t’i zëvendësoni me ushqime të pasura me lëndë ushqyese si frutat, perimet dhe bishtajoret. Është.

Kjo mund të ndihmojë në zvogëlimin e rrezikut të kushteve shëndetësore që lidhen me marrjen e lartë të sheqerit të shtuar dhe konsumimin e kalorive shtesë, të tilla si obeziteti dhe diabeti i tipit 2.5, 6,

përmbledhje

Cheesecake nuk konsiderohet një ushqim ushqyes. Megjithatë, ndonjëherë mund të shijohet në moderim si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të plotë. Ngrënia e tij herë pas here nuk duhet të ndikojë në shëndetin tuaj.

Shumica e ëmbëlsirave me djathë janë të lartë në kalori, yndyrë dhe sheqer.

Nëse hani shpesh ëmbëlsira si qumështor, kjo mund të ndikojë negativisht në shëndetin tuaj në shumë mënyra.

të larta në kalori

Cheesecakes zakonisht bëhen me përbërës me kalori të lartë si krem ​​djathi, salcë kosi dhe gjalpë.

Për këtë arsye, qumështorja mund të përmbajë një sasi të habitshme kalorish.

Për shembull, një fetë qumështor me breshkë arra me karamel nga restoranti i njohur i zinxhirit The Cheesecake Factory përmban 1330 kalori. Kjo është më shumë se gjysma e kalorive që shumica e njerëzve kanë nevojë në baza ditore për të mbajtur peshën e tyre (78).

Edhe pse ndonjëherë një pjesë e qumështit tuaj të preferuar nuk do të ndikojë ndjeshëm në peshën tuaj trupore, ngrënia e ëmbëlsirave me djathë dhe ëmbëlsirave të tjera me kalori shumë shpesh mund të çojë në shtim të padëshiruar në peshë.

Konsideroni të ndani një copë me një mik ose konsideroni të hani gjysmën e copës tuaj dhe gjysmën tjetër ta çoni në shtëpi për të ngrirë.

të pasura me sheqer

Shumica e ëmbëlsirave me djathë janë të pasura me sheqer të shtuar, ku shumë prej tyre përmbajnë më shumë se sasia e rekomanduar ditore e sheqerit të shtuar në një fetë të vetme.

Shoqata Amerikane e Zemrës rekomandon që burrat dhe gratë e rritur të kufizojnë marrjen e sheqerit të shtuar në jo më shumë se 9 lugë çaji (36 gramë) dhe 6 lugë çaji (25 gramë) në ditë, respektivisht.9,

Vetëm 113 gram feta qumështor me çokollatë treshe Favor Day përmbajnë 30 gram sheqer të shtuar, që është e barabartë me 7,5 lugë çaji (10).

Siç mund ta shihni, sheqeri rritet shpejt dhe është e lehtë të tejkalohet kufiri i rekomanduar – veçanërisht nëse hani rregullisht ushqime si ëmbëlsira me djathë.

Konsumimi i tepërt i sheqerit mund të dëmtojë shëndetin tuaj në shumë mënyra, nga rritja e rrezikut të sëmundjes së mëlçisë deri tek rritja e niveleve të yndyrës së dëmshme viscerale të vendosura në zgavrën e barkut, rreth organeve tuaja.1 1, 12, 13,

Nivelet e larta të yndyrës viscerale janë të lidhura me një rrezik në rritje të sëmundjeve, duke përfshirë rrezikun e sëmundjeve të zemrës, si tek të rriturit ashtu edhe tek fëmijët.14, 15, 16,

Disa lloje janë shumë të përpunuara

Cheesecakes shtëpi janë bërë zakonisht me përbërës të thjeshtë si vezë, krem ​​djathi, salcë kosi dhe sheqer.

Nga ana tjetër, ëmbëlsirat me djathë të prodhuar në treg mund të përmbajnë shumë përbërës si mbushës, stabilizues dhe ngjyra artificiale, ëmbëlsues dhe shije, të cilat disa njerëz preferojnë t’i përjashtojnë nga dieta e tyre.

Në përgjithësi, ushqimet ultra të përpunuara siç janë ëmbëlsirat me djathë të përgatitur në treg duhet të kufizohen në çdo dietë të shëndetshme.

Një dietë e pasur me ushqime ultra të përpunuara është lidhur me një sërë problemesh shëndetësore, si rritja e rrezikut të sëmundjeve të zemrës, obeziteti dhe diabeti i tipit 2.17, 18, 19,

përmbledhje

Cheesecakes janë të larta në kalori dhe sheqer të shtuar dhe disa janë shumë të përpunuara. Ashtu si të gjitha ëmbëlsirat me kalori dhe sheqer të lartë, është më mirë të kufizoni marrjen e qumështit dhe ta shijoni vetëm me raste.

Nëse jeni një adhurues i ëmbëlsirave me djathë, mund të pyesni veten nëse mund t’i bëni qumështoret pak më të shëndetshme duke ndryshuar përbërësit.

Gjithashtu, disa njerëz duan opsione të recetës së qumështit që përputhen më mirë me preferencat e tyre dietike, të tilla si paleo ose karbohidrate të ulëta.

Për fat të mirë, ka shumë receta që përdorin sasi të vogla sheqeri dhe ndërrojnë disa nga përbërësit më ushqyes për të krijuar ëmbëlsira të shijshme të frymëzuara nga cheesecake.

Dhe për ata që nuk mund të tolerojnë bulmetin, ka mënyra për të bërë ëmbëlsira pa qumësht – dhe gjithashtu vegan!

Receta qumështore pa qumësht

Shumë njerëz e duan shijen e qumështores, por duan ose duan të shmangin bulmetin. Për fat të mirë, ka mënyra për të bërë ëmbëlsira kremoze pa qumësht.

Mbani në mend se vetëm për shkak se një produkt është vegan ose Paleo, nuk do të thotë se ushqimi është “i shëndetshëm”. Produktet vegane mund të përmbajnë të njëjtin numër kalorish dhe gram sheqeri si ëmbëlsirat tradicionale me djathë.

Këtu janë disa receta të shijshme të qumështit pa qumësht për ata që nuk mund ose nuk duan të konsumojnë qumësht.

  • cheesecake paleo: Kjo recetë paleo cheesecake është pa qumësht dhe pa kokrra. Ajo merr kremin e saj nga qumështi i kokosit dhe arrat e shqemës dhe është një zgjedhje e përkryer për ata që ndjekin një dietë Paleo.
  • cheesecake vegan: Nëse jeni duke kërkuar për një recetë të gjithanshme për cheesecake vegane, provoni këtë recetë për cheesecake vegan me 7 përbërës. Receta e thjeshtë mund të aromatizohet me gjalpë kikiriku, salcë karamel bourbon ose boronica për t’iu përshtatur preferencave individuale të shijes.

Receta e qumështit me pak karbohidrate

Për njerëzit që ndjekin një dietë me pak karbohidrate, qumështorja mund të jetë një alternativë e ëmbël, për sa kohë që është e ulët në karbohidrate dhe e merr ëmbëlsinë e saj nga zëvendësuesit e sheqerit si frutat e murgut.

Këto ëmbëlsira me pak karbohidrate mund të jenë gjithashtu një opsion i mirë për njerëzit me diabet.

Këtu janë disa receta për cheesecake me pak karbohidrate:

  • Keto djathë: Kjo recetë keto cheesecake përdor përbërës si miell bajame, krem ​​djathi, vezë dhe fruta murgu për të bërë një qumështor të shijshëm me pak karbohidrate. Ai siguron vetëm 5 karbohidrate neto për racion, duke e bërë atë një zgjedhje të përsosur për një trajtim të ëmbël dhe miqësor me keto.
  • Kafshatë me djathë Keto pa pjekje: Nëse nuk jeni adhurues i pjekjes, provoni këto kafshata keto cheesecake pa pjekje. Ato janë bërë me përbërës me pak karbohidrate dhe përmbajnë vetëm 1 gram karbohidrate neto për çdo shërbim.

Edhe pse këto receta janë opsione të dobishme për ata që ndjekin një dietë specifike ose ata që duan të reduktojnë sheqerin e shtuar, nuk ka asgjë të keqe të shijoni një qumështor të bërë tradicionalisht herë pas here.

Nëse cheesecake është ëmbëlsira juaj e preferuar, shijojeni! Vetëm sigurohuni që të kufizoni qumështorin në dietën tuaj si çdo ëmbëlsirë tjetër me kalori të lartë dhe me sheqer.

përmbledhje

Është e mundur që të bëni ëmbëlsira me djathë më të ulët në karbohidrate dhe të përdorni përbërës si shqeme dhe kokosi për të bërë një version pa qumësht.

Cheesecake është një ëmbëlsirë kremoze, e bërë tradicionalisht me përbërës të tillë si krem ​​djathi, vezë dhe sheqer.

Është i pasur me kalori, sheqer dhe yndyrë, ndaj është e rëndësishme të kufizoni qumështorin në dietën tuaj, ashtu si çdo ëmbëlsirë. Megjithatë, nuk ka asgjë të keqe të shijoni herë pas here këtë ëmbëlsirë si pjesë e një diete të shëndetshme dhe të shëndetshme.

Për ata që duan të eksperimentojnë me recetat e qumështit me pak karbohidrate, vegjetariane dhe paleo, ka shumë receta në internet për t’iu përshtatur këtyre preferencave.

Leave a Comment

Your email address will not be published.