9 vendet më të mira për ëmbëlsirat në Delhi NCR

Mund ta imagjinoni të shkoni në një restorant apo kafene që nuk ka ëmbëlsira? Epo, nëse na pyet ne, nuk mundemi! Një vakt i kushtueshëm nuk është i plotë pa e përfunduar me ëmbëlsira të shijshme. Nga ëmbëlsirat me mousse me çokollatë te ëmbëlsirat me djathë, parfetë, tiramisu dhe të tjera, ekziston një listë e pafundme ëmbëlsirash dhe ne nuk mund të mos kënaqemi pas saj. Nëse jeni një dashnor i ëmbël si ne, atëherë jeni në vendin e duhur. Ne kemi përzgjedhur 9 vendet më të mira të shkretëtirës në Delhi NCR. Të gjitha këto vende janë perfekte për të ngrënë ëmbëlsirën tuaj të preferuar. Pra, pa shumë zhurmë, le t’i shtojmë listës së vendeve tona të preferuara të shkretëtirës, ​​të cilat me siguri do t’ju përmirësojnë shijet tuaja. për të mbajtur gjurmët.

Lexoni gjithashtu: 17 recetat më të mira të ëmbla indiane | Receta të njohura të ëmbla indiane

Këtu janë 9 vendet më të mira për ëmbëlsirat që duhet të provoni:

Cakery Big Chill

Për ata që kanë një dhëmb të ëmbël, Big Chill është një nga vendet më të mira për ta. Nga ëmbëlsirat me djathë të kuq prej kadifeje te ëmbëlsirat vjeneze me çokollatë, byrekët me baltë, cupcakes dhe shumë më tepër, ky vend është një qendër për adhuruesit e ëmbëlsirave.

 • Ku: Tregu Khan
 • Kostoja për dy: 1000 INR (përafërsisht)

teobroma

Dëshira për ndonjë mirësi të lezetshme? Ky është vendi i duhur. Brownies me tym, briosh të zgjuar dhe tarta të shijshme, do të gjeni një mori ëmbëlsirash për t’u shijuar.

 • Ku: Priza të shumta
 • Kostoja për dy: 800 INR (afërsisht)

e Wengerit

E vendosur në zemër të Delhit, Wenger’s është një restorant ikonë që ka arritur të tërheqë mijëra ushqimorë dhe vazhdon të shërbejë waffle, pasta dhe ëmbëlsira më të shijshme në qytet!

 • Ku: Vendi i Connaught
 • Kostoja për dy: 600 INR (afërsisht)

Kafene Harajuku

Një kafene e vogël e vendosur në cepin e qendrës tregtare, Harajuku do të tërheqë vëmendjen tuaj nga larg me atmosferën e saj të gjallë. Nga ëmbëlsirat klasike të djathit me vanilje deri te ëmbëlsirat argëtuese si taiyaki (akullore në kone në formë peshku) apo edhe krepat e njohura harajuku, do të jeni të llastuar për zgjedhjet.

 • Ku: Saket dhe Gurugram
 • Çmimi për dy: 800 INR

Mary Lou’s

Një atmosferë e rastësishme dhe e gëzueshme është e dukshme menjëherë kur shohim pamjet e jashtme të Marie Lou për herë të parë. Dy ëmbëlsira që do të dëshironim të rekomandonim nga menyja e Mary Lou janë ëmbëlsira Damask Rose Milk Cake dhe Lotus Biscoff Bento Box Cake. Të dyja janë të këndshme dhe do t’i sjellin një fund tepër të ëmbël vaktit tuaj.

 • Ku: DLF Avenue
 • Çmimi për dy: 1000 INR (përafërsisht)

e Masonit

Ndodhet në Model Town, në veri të kryeqytetit. Dekori dhe atmosfera e vendit janë të lezetshme dhe të çuditshme, duke e bërë atë vendin e përsosur për të kaluar me miqtë për një kënaqësi të ëmbël. Ne ju rekomandojmë të provoni brioshin e tyre Biscoff dhe Sunset me lajthi.

 • Ku: Qyteti Model
 • Çmimi për dy: 700 INR (afërsisht)

L’Opera

L’Opera shërben kuzhinë autentike dhe të klasit të lartë francez në kryeqytet. Ju mund të shijoni pasta të shijshme franceze, makarona, baguette dhe shumë produkte të tjera të famshme buke dhe pastiçerie; Ashtu si kur viziton kafenetë më të famshme pariziane.

 • Ku: Priza të shumta
 • Kostoja për dy: 800 INR (afërsisht)

Ladurée

Me një katin përdhes që të çon nga korsia e mesme në katin e sipërm, ky vend është me të vërtetë parajsa e ushqimit. Të gjitha ëmbëlsirat shfaqen në mënyrën më estetike në katin e parë.

 • Ku: Tregu Khan
 • Kostoja për dy: 1500 INR (afërsisht)

Pali

Paul’s është një zinxhir francez furrash i njohur për pastat, mëngjeset dhe kafen dhe çajin e mahnitshëm. Përveç kësaj, ata shërbejnë gjithashtu ëmbëlsira të shkëlqyera evropiane, duke përfshirë pastën franceze “Millefeuille”, makaronat, tartat, brownies dhe shumë opsione të tjera të denjë për jargjen.

 • Ku: Ambience Mall, Vasant Kunjo
 • Kostoja e dytë: 1200 INR (përafërsisht)

Provoni këto vende dhe na tregoni se cili është i preferuari juaj në seksionin e komenteve më poshtë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.