9 receta të supave verore plot përfitime për stomakun

befasojMë pëlqen të bëj supa gjatë gjithë vitit (po, edhe në mot me 90 gradë!), sepse ato janë të lehta për t’u bërë dhe një mënyrë e shkëlqyer për të paketuar një ton perimesh në një pjatë. Plus, supa shpesh shijon edhe më mirë të nesërmen, duke e bërë atë një bazë të përgatitjes së vaktit. Dhe lajmi i mirë është se ka shumë receta freskuese të supave të ftohta atje, të cilat thjesht kërkojnë një blender për të shkuar nga fillimi në fund – nuk kërkohet sobë e nxehtë.

Këtu, ne kemi përmbledhur nëntë receta të shijshme të supave verore që bëjnë shumë më tepër sesa lejojnë prodhimet e stinës të shkëlqejnë: Secila prej këtyre recetave është e mbushur me (mendoni) përbërës anti-inflamatorë, miqësorë për zorrët. Të gjitha Produktet sezonale që janë natyralisht të pasura me antioksidantë dhe fibra). Prioriteti i shëndetit të zorrëve – këtë kohë të vitit – dhe në çdo kohë të vitit – është thelbësor për rregullsinë e tretjes dhe hidratimin, gjë që e mban sistemin tuaj imunitar të fortë dhe madje mund t’ju mbajë ngrohtë gjatë verës. Gjithashtu mund të ndihmojë në shmangien e mjegullës së trurit dhe lodhje. Gati për të marrë lugën?

9 receta të supave verore me përfitime për rritjen e barkut

1. Supë verore me limon dhe xhenxhefil

Foto: Going Cave Woman

Ne po i pëlqejmë shijet aromatike, pikante dhe të kënaqshme të kësaj supe të shijshme verore. Hudhra dhe xhenxhefili ofrojnë veti anti-inflamatore dhe përforcuese të imunitetit, ndërsa kungull i njomë dhe domate qershi ofrojnë një dozë të disa vitaminave dhe mineraleve, si vitamina A dhe kalium. Ju gjithashtu mund të përdorni lëngun e kockave si bazë për ushqime të mëtejshme që promovojnë zorrët.

Merrni recetën: Supë verore me limon dhe xhenxhefil

2. Supë Enchilada me pulë

Foto: Gjellë definitive

Capsicum është gjithashtu në sezon tani, dhe kjo pjatë e tymosur dhe pikante është një mënyrë e shkëlqyer për t’i treguar ato. Kjo supë ngushëlluese jo vetëm që përmban një sasi të madhe proteinash, por gjithashtu përmban një ton ushqimesh të ndryshme bimore, dhe sa më shumë varietet bimor të ketë copat tona, aq më mirë.

Merrni recetën: Supë Enchilada me pulë

3. Supë verore me domate të ftohtë

Foto: Vegjetarian 8

Kjo pjatë mblidhet në vetëm 15 minuta, kështu që nuk ka asnjë justifikim për të mos porositur sonte. Një supë e ftohtë është perfekte për netët tepër të nxehta të verës dhe përfshin përbërës hidratues si kastraveci dhe domate. Plus, qepa e kuqe është një burim i shkëlqyer i polifenoleve dhe prebiotikëve për të promovuar shëndetin e zorrëve dhe jetëgjatësinë.

Merrni recetën: Supë verore me domate të ftohtë

4. Supë me kungull i njomë me borzilok

Foto: Dashuria dhe Limonët

Një tjetër supë e shijshme e ftohtë, kjo recetë e mbushur me shije u frymëzua nga udhëtimi i zhvilluesit në fshatin francez. Përbërësit që duan zorrët si preshi, farat e kërpit dhe pasta miso përmirësojnë vërtet shijet verore të kungujve, limonit dhe borzilokut për një supë të denjë për mall. Dhe kujt nuk i pëlqen një moment i thartë me hudhër?

Merrni recetën: Supë me kungull i njomë me borzilok

5. Supë me karkaleca mesdhetare

Foto: Kuzhina Mesdhetare

Ne të gjithë dëshirojmë një udhëtim në Mesdhe tani, por fatmirësisht, nuk duhet të përballeni me bagazhet e humbura dhe rinovimet e vonuara të pasaportave për të shijuar këtë rajon të gjallë. Një lëng mishi me bazë domate, perime të stinës, ushqim deti dhe barishte të freskëta dhe një spërkatje e përzemërt me EVOO do t’ju transportojnë në një ishull të preferuar grek, ndërsa do t’ju ndihmojnë të përkëdhelni barkun tuaj me shumë fibra.

Merrni recetën: Supë me karkaleca mesdhetare

6. Supë klasike Minestrone

Foto: Cookie dhe Kate

Duke folur për Mesdheun, pak supa janë më të lakmuara nga rajoni sesa një minestrone e vërtetë italiane – e preferuara e Zonës Blu të Sardenjës. Do t’ju pëlqejë ta rrihni atë gjatë gjithë vitit, pasi kërkon çiftimin e çdo perimesh të stinës që keni me përbërës të tjerë tradicionalë si fasulet e kanelinës, makaronat e vogla, hudhrat dhe parmixhanin. Kjo recetë bën gjashtë racione, kështu që është një zgjedhje e shkëlqyer për përgatitjen e vaktit të së dielës.

Merrni recetën: Supë klasike Minestrone

7. Supë me avokado me pulë

Foto: Cooking Classy

Kjo pjatë freskuese e gjallë kombinon të gjitha shijet tona të preferuara guacamole me pulë të grirë, domate të freskëta, jalapeos dhe një prekje djathi Monterey Jack. A duhet të themi më shumë? Nëse keni ende nevojë për siguri, kjo supë e përshtatshme për barkun bashkohet në vetëm 20 minuta.

Merrni recetën: Supë me avokado me pulë

8. Supë Miso me salmon

Foto: Andrea Beaman

A e dini se ashtu si pjeshkët dhe bamjet, edhe peshqit kanë një stinë. Salmoni është kryesisht në sezon gjatë muajve të verës, kështu që kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të grumbulluar varietete sockeye dhe keita për sushi, darka me çarçafë dhe më shumë. Ky kombinim i tofu, alga deti të thata, miso dhe kërpudha shiitake dhe salmoni është një recetë fituese për të mbështetur shëndetin e zorrëve, por ju mund ta shtoni këtë pjatë me pak kimchi për mirësinë probiotike.

Merrni recetën: Supë Miso me salmon

9. Supë misri vegjetarian

Foto: Simple Veganista

Sushi i misrit është një recetë thelbësore verore dhe është gjithashtu e shkëlqyeshme për stomakun tuaj. Misri është një burim i shkëlqyer i fibrave të patretshme (një lloj prebiotiku) që ndihmon në shpëlarjen e mbeturinave përmes sistemit tuaj të tretjes për t’ju mbajtur të rregullt. Dhe miqtë tuaj jo-vegjetarianë do të tronditen nga sa kremoze dhe e kënaqshme është kjo supë, falë patateve dhe shqemeve.

Merre recetën: Supë misri vegan

Leave a Comment

Your email address will not be published.