8 biznese lokale për të kontrolluar

Cleverly Stone filloi Houston Restaurant Weeks në 2003 si një iniciativë me mantrën e tyre për të “drekuar jashtë dhe për të bërë mirë”.

Gati dy dekada më vonë, mbledhja vjetore e fondeve ka mbledhur më shumë se 16.6 milionë dollarë dhe ka ndihmuar në sigurimin e më shumë se 50 milionë vakte përmes mbështetjes së Bankës së Ushqimit të Houston, sipas faqes së internetit të Houston Restaurant Weeks.

2 tetor: Kuzhinierët vendas dhe fermerët bashkohen për Chef for Fermers në Hjuston

Themeluesi i restorantit Houston Weeks dhe drejtuesi i programit radiofonik për biseda ushqimore The Cleverly Show në CBS Sports Radio 650/KIKK-AM vdiq nga kanceri në vitin 2020 në moshën 68-vjeçare. Tani, vajza e tij, Katie Stone, vazhdon trashëgiminë e saj si presidente. Bordi i Drejtorëve i Javës së Restorantit të Houston.

Java e restoranteve në Houston, e cila zgjat nga 1 gushti deri më 5 shtator, fton restorantet në të gjithë Hjustonin më të madh – duke përfshirë institucionet në zonën e Pranverës – të ofrojnë ushqime me çmime të veçanta. Numri i vakteve që shet një restorant përcakton donacionin që ai bën.

E re dhe së shpejti: 8 restorante të reja emocionuese të Hjustonit veriperëndimor

Përveç kontesë Harris, nisma ka restorante pjesëmarrëse në qarqet Galveston dhe Montgomery. Të dy Galveston dhe Montgomery County Food Bank janë ndër organizatat partnere të shpërndarjes për restorantin Houston Weeks Food Bank, thuhet në faqen e internetit. Ushqimi i dhuruar bankave ushqimore të Galveston dhe Montgomery County u jepet organizatave jofitimprurëse që shpërndajnë te klientët e pasigurt ushqimor në zonën e shërbimit të Houston Food Bank.

Siç raporton Houston Chronicle, Java e Restorantit të Houston të vitit të kaluar rezultoi në më shumë se 900,000 dollarë donacione për Bankën Ushqimore të Houston dhjetorin e kaluar.

Restorantet pjesëmarrëse të zonës së Pranverës përfshijnë:

Restorant Brix

Brix ofron një përzgjedhje të gjerë të verërave dhe pjatave.

Sipas faqes së saj të internetit, Brix ka më shumë se 2500 shishe verë. Menuja e darkës përmban një shumëllojshmëri të gjerë opsionesh, nga supat dhe sallatat tek pica dhe bërxollat ​​e derrit.

Brix ndodhet në 110 Vintage Park Blvd. në Hjuston.

Restoranti Brix, duke ofruar një përzgjedhje të gjerë të verërave dhe kuzhinës në Vintage Park, po merr pjesë në Javën e Restorantit të Houston 2022.  Këtu tregohet shiriti kryesor.

Restoranti Brix, duke ofruar një përzgjedhje të gjerë të verërave dhe kuzhinës në Vintage Park, po merr pjesë në Javën e Restorantit të Houston 2022. Këtu tregohet shiriti kryesor.

Me mirësjellje të Don James dhe Nita Miller, Brix Wine Cellars

Saigon House FM 1960

Saigon House është e specializuar në kuzhinën viet-kajun.

Disa nga pjatat e tyre më të njohura, lista e restoranteve, janë karkalecët Viet-Cajun, Viet-Tex pho dhe orizi i skuqur.

Saigon House ndodhet në 3645 Cypress Creek Pucca. në Hjuston.

Shtëpia Saigon në 3645 Cypress Creek Pucca.  Houston po merr pjesë në Javën e Restorantit të Houston 2022 duke përfituar nga Banka Ushqimore e Houston.

Shtëpia Saigon në 3645 Cypress Creek Pucca. Houston po merr pjesë në Javën e Restorantit të Houston 2022 duke përfituar nga Banka Ushqimore e Houston.

Shtëpia e Saigonit

Saltgrass Steak House

Ka “diçka për të gjithë” duke përfshirë biftek, pulë dhe ushqim deti në Saltgrass, 14909 I-45 North në Hjuston.

Menuja në Saltgrass përmban prerjet kryesore të mishit të viçit si fileto ribeye, porterhouse dhe fileto të prera në qendër.

Saltgrass Steak House do të marrë pjesë në Javën e Restorantit të Houston.

Saltgrass Steak House do të marrë pjesë në Javën e Restorantit të Houston.

Saltgrass Steak House

shtëpia e kupësorit

Butler House ofron opsione amerikane, ushqim deti, vegjetariane, një bar vere dhe më shumë.

Restoranti shërben meze, paradrekë, drekë dhe darkë duke përfshirë pjata të tilla si brinjë të shkurtra të ziera Malbec dhe peshk të kuq të nxirë.

Kjo ndërmarrje në pronësi dhe operim familjar ndodhet në 23931 Gosling Road. ne pranvere.

Shtëpia e Butlerit në 23931 Gosling Road.  Restoranti po merr pjesë në Javën e Restorantit të Houston në Pranverë të këtij viti.

Shtëpia e Butlerit në 23931 Gosling Road. Restoranti po merr pjesë në Javën e Restorantit të Houston në Pranverë të këtij viti.

Jared Williams

tavolina e kuzhinierit

The Chef’s Table prezanton krijimet kulinare të Master Chef Paul Friedman.

Restoranti në 110 Vintage Park Blvd., Building J në Hjuston ofron një përvojë të pasur ngrënieje.

Tavolina e kuzhinierit ka opsione për të kënaqur një shumëllojshmëri shijesh, nga gumbo dhe fileto mignon deri te oktapodi i djegur ose djegësi acorn.

The Chef's Table në 110 Vintage Park Blvd., Building J në Hjuston është një nga restorantet që marrin pjesë në Javën e Restoranteve të Houston të këtij viti.

The Chef’s Table në 110 Vintage Park Blvd., Building J në Hjuston është një nga restorantet që marrin pjesë në Javën e Restoranteve të Houston të këtij viti.

Emmanuel Delphine

Steakhouse Avenida Brazil Churrascaria

Avenida Brazil ofron një përvojë të shkëlqyer ngrënieje në The Woodlands.

Ndërtesa përfshin mish dhe ushqim deti, një bar sallate, pala dhe ëmbëlsira. Ajo gjithashtu ofron një menu vegjetariane, si dhe menu specialiteti, duke përfshirë menutë pa qumësht, pa vezë dhe pa gluten.

Steakhouse Avenida Brazil Churrascaria ndodhet në 1400 Research Forest Dr. në Shenandoah.

Steakhouse Avenida Brazil Churrascaria në Pyllin Kërkimor 1400 në Shenandoah, po ndihmon në mbështetjen e Bankës Ushqimore të Houston përmes pjesëmarrjes së saj në Javën e Restorantit të Houston 2022.  Këtu shfaqet Picanha e Avenida Brazilit.

Steakhouse Avenida Brazil Churrascaria në Pyllin Kërkimor 1400 në Shenandoah, po ndihmon në mbështetjen e Bankës Ushqimore të Houston përmes pjesëmarrjes së saj në Javën e Restorantit të Houston 2022. Këtu shfaqet Picanha e Avenida Brazilit.

Steakhouse Avenida Brazil Churrascaria

Kuzhina & Bar Shtetërore

Panairi i Shtetit ka një menu ushqimesh të bërë nga e para “po aq e guximshme dhe e larmishme sa shteti i Teksasit”.

Ndër pjatat e tij janë një bërxollë derri e tymosur dyshe, cheeseburger i Panairit të Shtetit dhe djegës viçi “Texas Red”.

Panairi Shtetëror hapi kohët e fundit vendndodhjen e tij të tretë në 1900 Hughes Landing Blvd. Në Woodlands.

State Fair Kitchen & Bar hapi vendndodhjen e tij të tretë në 1900 Hughes Landing Blvd.  Në Woodlands më 18 Prill.  Paraqitur: Djathë i pjekur në skarë.  State Fare është një nga restorantet që marrin pjesë në Javën e Restoranteve të Houston.

State Fair Kitchen & Bar hapi vendndodhjen e tij të tretë në 1900 Hughes Landing Blvd. Në Woodlands më 18 Prill. Paraqitur: Djathë i pjekur në skarë. State Fare është një nga restorantet që marrin pjesë në Javën e Restoranteve të Houston.

qira shtetërore

Kuzhina me rrota

Kuzhina me rrota në Rrugën e Varrezave Lutherane të Zionit 25510. Tomball’s përshkruhet si fusion-eklektik në faqen e internetit të HRW, duke ofruar ushqim organik komod dhe opsione vegjetariane.

Përveç mëngjesit, drekës dhe darkës, The Wheel Kitchen përmban një bar kafe, prodhime të veta artizanale dhe një shumëllojshmëri ëmbëlsirash.

Kuzhina me rrota në Rrugën e Varrezave Lutherane të Zionit 25510.  Tomball's është një nga restorantet që merr pjesë në iniciativën e Javës së Restorantit të Houston 2022.

Kuzhina me rrota në Rrugën e Varrezave Lutherane të Zionit 25510. Tomball’s është një nga restorantet që merr pjesë në iniciativën e Javës së Restorantit të Houston 2022.

Harta e Google

Për më shumë informacion dhe një listë të plotë të restoranteve pjesëmarrëse në Greater Houston, vizitoni houstonrestaurantweeks.com.

[email protected]

Leave a Comment

Your email address will not be published.