7 receta të shpejta supë dhe zierje për t’i bërë dhe ngrirë tani. Vetja juaj e ardhshme do t’ju falënderojë.

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit

Supat dhe zierjet e shpejta, të lehta dhe ushqyese nuk janë kurrë një ide e keqe. Në klimat më të ftohta, ato janë një nga vaktet e mia të preferuara. Plus, ato janë gjëja për t’u mbajtur në ngrirje për natën kur keni nevojë për darkë dhe nuk dëshironi të gatuani ose të përdorni ushqime me ushqime.

Kombinimi i mbushjes, por jo tepër i rëndë, me potencialin e ripërtëritjes është veçanërisht i dobishëm në ditët para Ditës së Falënderimeve. Kur jam duke bërë të gjitha përgatitjet dhe gatimet për vaktin e madh të festës, gjëja e fundit për të cilën duhet të shqetësohem është gatimi. Po më pas? Pasi mbetjet të jenë avulluar, mund të jetë e vështirë për të krijuar motivimin për t’u hedhur përsëri në kuzhinë. Ju meritoni një pushim gjithsesi!

Disa udhëzime për ngrirjen e supave dhe zierjeve: Provoni t’i ruani në enë të cekëta, të cilat do ta bëjnë ngrirjen dhe shkrirjen më efikase. Porcionet individuale janë të shkëlqyera. Nëse jeni në gjendje të mendoni përpara, lëreni enën të shkrihet në frigorifer një natë më parë ose në mëngjes kur dëshironi ta hani. Përndryshe, merrni parasysh një strategji me dy drejtime, duke përdorur mikrovalën për të liruar ushqimin nga ena (provoni një nivel më të ulët nxehtësie ose përdorni funksionin e shkrirjes) për të përfunduar ngrohjen deri në fund përpara se ta transferoni në një tenxhere. Ju gjithashtu mund ta vendosni enën nën ujin e rubinetit për një kohë të shkurtër për ta liruar atë nga anët përpara se ta ngrohni në sobë. Qeveria rekomandon rizierjen e supës për të garantuar sigurinë. Për cilësi më të mirë, përdorni supa dhe zierje të ngrira brenda 2 deri në 3 muaj.

Kjo supë me thjerrëza është aq e mirë sa një infermiere e ka ngrënë atë për drekë çdo ditë pune për 17 vjet

Për ta bërë jetën tuaj pak më të thjeshtë dhe më të shijshme për çdo rast, merrni parasysh një nga këto receta nga koleksioni ynë.

supë e shpejtë me fasule të zezë, Më sipër. Fasulet e zeza të konservuara dhe lëngu i viçit të blerë në dyqan janë përbërës të shkëlqyeshëm të përshtatshëm për këtë supë, e cila ndriçohet me një sofrito me bazë perimesh, uthull vere të kuqe dhe cilantro opsionale.

Supë me çedër me brokoli, Fasulet e bardha, jo kremi, shtojnë trupin dhe strukturën e mëndafshtë këtij opsioni pa mish. Qumështi me pak yndyrë dhe një sasi e moderuar djathi japin ndjesinë e luksit pa e tepruar.

Kjo supë me kunguj acorn është kremoze dhe e shijshme me vetëm 6 përbërës

Supë kremoze me kungull me domate, Kjo supë kontrollon shumë kuti për familjet me nevoja të ndryshme dietike – pa gluten, të shëndetshme dhe vegjetariane (duke supozuar se përdorni lëng perimesh dhe jo pule). Mbani disa kanaçe shtesë me pure kungulli, plus domate të konservuara të prera në kubikë, që të mund ta përgatisni dhe ta ruani këtë alternativë miqësore për qilarin sa herë që ju vjen humori. Kurseni për pak qumësht kokosi kur të jeni gati për ta shërbyer. Shihni gjithashtu Supë me domate kremoze me kokoshka, duke kërcyer sërish në garniturë derisa të vijë koha për të ngrënë.

Recetat tona më të mira të kungujve për supat, ushqimet kryesore, ushqimet dhe ëmbëlsirat për të festuar të preferuarat e vjeshtës

Supë tortilla me kërpudha dhe fasule të zeza, Ngrijeni këtë supë vegjetariane të mbushur me proteina dhe umami, dhe më pas zbukurojeni të gjitha me mbushjet e zgjedhjes suaj, duke përfshirë shirita tortilla, djathë pa qumësht, avokado dhe cilantro.

7 receta të supave vegjetariane aq kremoze sa nuk do ta besoni se janë pa qumësht

Supë Farro, Kale dhe gjalpë Kikiriku, Farro e thekur sjell një teksturë të këndshme përtypëse dhe aromë arra në këtë supë, e cila është gjithashtu vegjetariane. Koeficienti i përzemërsisë rritet edhe më shumë kur përzierjes i shtohen gjalpi i kikirikut dhe lakra jeshile.

Shfletoni Gjetësin tonë të Recetave për mbi 9,500 receta të testuara.

Zierje viçi në tenxhere të menjëhershme. Tenxherja e menjëhershme bën shumë punë për ju dhe bën një zierje viçi në një fraksion të kohës që duhet në sobë.

Merak aromatike me pulë dhe qiqra, Kofshët e pulës të grira me gatim të shpejtë dhe disa ushqime të konservuara në qilar — qiqra, domate të prera në kubikë dhe salcë domatesh — i mbajnë gjërat në anën e thjeshtë. Qimnon, koriandër, kanellë dhe thekon spec të kuq nxjerrin aromën e premtuar.

Kjo supë me petë pule me xhenxhefil dhe speca të gjelbër nga Tibeti do t’ju ngrohë menjëherë

Kjo supë ushqyese me kollare, patate dhe spec djegës qetëson një baba kujdestar që mban zi për humbjen e një fëmije

6 receta për supa të lehta për t’u futur në vjeshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.