7 receta për patate për fëmijë duke përdorur Fingerlings, Pewis, patate të reja dhe më shumë

Dua të bisedoj me personin që vendosi se “patate të vogla” do të ishin përgjithmonë sinonim i parëndësishëm ose i parëndësishëm. Patatet e vogla janë të shkëlqyera! Edhe më e rëndësishme, nëse prirja juaj e kuzhinës është diçka si e imja.

Sigurisht, ata janë argëtues për t’i parë dhe për të ngrënë, gjë që është një pjesë e madhe e apelit. Madhësia e tyre do të thotë gjithashtu se ato janë të lehta për t’u shpërndarë te shumë njerëz – duke supozuar se nuk i hani të gjitha vetë, një rrezik real në rastin tim. Ata gatuajnë shpejt dhe në mënyrë të barabartë, me më pak mundësi për një qendër të papërpunuar dhe tepër të pjekur jashtë. Ata pranojnë një shumëllojshmëri përgatitjesh, duke përfshirë pjekjen, zierjen në avull dhe pjekjen në skarë.

Nuk mund të gaboni me patatet, por ja si të zgjidhni patatet e duhura

Ka shumë patate të vogla për të zgjedhur, si p.sh. Hidhini një sy këtyre recetave nga arkivat tona për t’i kujtuar vetes shkathtësinë dhe shumëllojshmërinë e tyre.

Sallatë me patate me gishta me thjerrëza të zeza dhe labneh, Kjo pjatë pa mish merr shumë sugjerime nga kuzhina egjiptiane, duke përfshirë thjerrëzat, labneh dhe një salcë limoni. Ajo bën një anë të mirë ose kryesore.

Një udhëzues për thjerrëzat: si të zgjidhni dhe përdorni centrale të vogla energjie të mbushura me proteina

Rrepkë të pjekur, patate dhe thjerrëza krokante, Ja një recetë tjetër vegjetariane që kombinon patatet dhe thjerrëzat, por në këtë rast, rrepkat dhe patatet kremoze mbushen me thjerrëza të pjekura në zjarr të lartë derisa të bëhen krokante dhe të fillojnë të marrin flluska.

6 receta që tregojnë thjerrëzat e vogla por të fuqishme

Fletët e pulës së pjekur në tepsi me brokoli me hudhër dhe patate, E paraqitur në artikullin e autores së librit të gatimit Katie Workman për mbetjet e qëllimshme, kjo pjatë fillon si një darkë me çarçafë. Më pas, në ditën e dytë, kthehet në një tas me drithëra të bërë me pulë, brokoli dhe një salcë limoni të rezervuar nga vakti origjinal dhe i mbushur me qepë, kunguj të njomë dhe feta.

Gatimi i mbetur i qëllimshëm mund të jetë ilaç për lodhjen

Copa pule të pjekura me sallatë të ngrohtë me patate, Kjo darkë miqësore për natën e javës nga Ann Maloney është një tjetër pamje e kombinimit klasik të pulës dhe patateve. Këtu, patate të vogla të reja futen në një sallatë të bërë me tahini, një kombinim i përsosur me copa pule të pjekura-jo të skuqura që përmbajnë një panko krokante të bukës me barishte të thata, erëza dhe parmixhan. Për më shumë sallatë me patate shihni Sallatë japoneze me patate, Sallatë spanjolle me patate me qiqra Dhe Sallatë me patate me lakër Pesto,

Shfletoni Gjetësin tonë të Recetave për mbi 9700 receta të testuara.

patate djegëse të kuqe, Siç ndau me ne autori i librit të gatimit Priya Krishna disa vite më parë, patatet janë një yll i ndritshëm i kuzhinës indiane. Në këtë pjatë, patate të vogla të reja ose patate të kuqe zihen dhe thjesht kaliten me pluhur djegës të kuq dhe chaat masala, një përzierje erëzash që është e ëmbël, e kripur dhe e shijshme.

Patatet – të mbushura, të pjekura, të skuqura dhe të grumbulluara në simite – ylli në gatimin indian

Sallatë me fasule jeshile me patate, kaper dhe vezë, Fingerlings ose patatet e reja janë ideale në këtë pjatë të përshtatshme për pranverën që shkon shumë me sallatën franceze Nicoise. Sallatë me troftë të tymosur, me vezë dhe patate Ofron dridhje të ngjashme.

Patate të pjekura në skarë, Pas zierjes, patatet zihen në një skarë me lartësi mesatare derisa mishi të jetë djegur dhe lëkura të jetë pak e freskët. Më pas u hidhet një gjalpë hudhre, megjithëse mund ta lini këtë nëse dëshironi t’i përdorni patatet në një pjatë tjetër. Shfaqen gishtat e rregullt ose të patates së ëmbël Patate të ëmbla të pjekura me Gjalpë Garam Masala,

Leave a Comment

Your email address will not be published.