7 librat më të mirë të gatimit për sallatë: zarzavate, kokrra dhe më shumë

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishme për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjes në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë.

Po luftoni për të mbledhur sallata të shkëlqyera? Këto libra gatimi të përqendruara te sallata mund t’ju ndihmojnë t’i bëni sallatat përsëri emocionuese.

Midis zinxhirëve të shëndetshëm dhe të shpejtë të rastësishëm si Sweetgreen dhe rishpikjeve luksoze të kuzhinierëve kryesorë, sallatat kanë bërë një rrugë të gjatë ndër vite. Megjithatë, kur bëhet fjalë për librat e gatimit dhe recetat, ato ende duken si një kandidat i pamundur për t’u eksploruar. Në fund të fundit, sallatat janë mjaft të lehta për t’u përgatitur – thjesht shtoni një tufë perimesh, apo jo?

Por nëse ju ka zënë ndonjëherë paniku në mes të marrjes së një sallate të personalizuar, keni filluar të vini në dukje përbërës të rastësishëm në shiritin e sallatës dhe përfunduat duke u përballur me një përzierje të çuditshme që nuk shkrihej fare. Merreni me mend, e dini sa e vështirë është është të bashkoni një tas vërtet të madh.

Këtu hyjnë këto libra të shkëlqyer gatimi. Jo vetëm që mbulojnë bazat e blerjes dhe përgatitjes së perimeve, ato të gjitha sugjerojnë mënyra interesante për të shtresuar shije të reja, çiftëzues të teksturave dhe më në fund të provoni atë produkt fantastik që keni vizituar në Fermers Market. Pavarësisht nëse jeni adhurues i sallatave ose ende po përpiqeni të kuptoni se çfarë shkon me domatet qershi, këto libra të shëndetshëm me receta për sallatë do të ndryshojnë qasjen tuaj ndaj perimeve.

Shikoni udhëzuesin tonë përfundimtar për sallatat për më shumë pikë—dhe këtë renditje të zarzavateve më ushqyese. Dhe nëse nuk ka një treg fermerësh aty pranë, shikoni edhe disa shërbime të ofrimit të produkteve në internet.

Ky libër ka të bëjë me shtyrjen e kufijve të sallatave dhe përfshirjen e filozofisë së perimeve përpara në jetën e përditshme. Në manifestin inaugurues, Rosen – i cili lançoi barin e njohur të sallatave në City Bakery në NYC – foli për bazat e një sallate të mirë dhe sugjeroi disa artikuj dhe mjete për qilar. Nga atje, recetat ndahen sipas sezonit, duke e bërë të lehtë përqendrimin te prodhimet në sezonin kur dëshironi të hani. Kombinimet krijuese si karotat me lëkurë tofu dhe mjalti i hikërrorit me lakër do të shijojnë kutinë tuaj të drekës dhe fotot e bukura ofrojnë mjaft mbikëqyrje në Instagram. blej tani

Ju shpesh kërkoni në google “çfarë duhet të bëj për darkë?” A ju pëlqejnë librat me shumë panele që ju lejojnë të përzieni dhe të përzieni kokat, bustin dhe këmbët e personazheve të ndryshëm si fëmijë, duke krijuar shumë kombinime të reja? Atëherë ky publikim i ri është për ju: Me mbi 30 receta në secilën nga tre kategoritë kryesore (fustan, sipër dhe bazë), ju mund të gjeni mijëra variacione në sallatë—dhe të frymëzoheni kur nuk jeni. Le të luaj Ruletë Darka. Sigurohuni se çfarë të hani. blej tani

Pjesërisht libër gatimi dhe pjesërisht libër arti, libri i mrekullueshëm i gatimit të Sherman-it është një rast i fortë se pse sallatat duhet të jenë një vakt i këndshëm, jo ​​vetëm një herë në javë për shëndetin. Është e lehtë të bashkosh receta të zgjuara si lakra jeshile dhe thjerrëza në një kazan baguette, rrepkë me shalqi dhe pjatë me fije pranverore për mëngjesin e vonë, madje edhe martinën e frymëzuar nga sallata (me vodka të mbushur me barishte) për të gjithë, përveç ahengjeve. mjaft të sofistikuara. Ka gjithashtu intervista të shkurtra me artistë, kuzhinierë dhe muzikantë si Alice Waters dhe Laurie Anderson, të cilët ofrojnë recetat e tyre të preferuara të sallatave. blej tani

Siç thotë nëntitulli, fokusi këtu janë sallatat mbushëse, të ngjitura për kockat tuaja, që janë ende të shëndetshme dhe të freskëta. Kjo do të thotë shumë pjata të pranueshme me përbërës drithëra, makarona dhe bukë, si dhe ato që vënë në pah proteinat si ushqimet e detit dhe mishi përmes thjerrëzave të një ngjyre vegjetale. Në modën e vërtetë “Food52”, këshillat për kuzhinierët në shtëpi janë gjithashtu të shpërndara, duke përfshirë teknika të lehta për përmirësimin e shijes, si p.sh. skuqja e barishteve ose shkrirja e djathit për salcë. blej tani

E përkryer për ushqimet e mbetura ose për ata që e urrejnë monotoninë, Brennan’s Cookbook ofron një sallatë të ndryshme për çdo ditë. Recetat janë të renditura sipas muajve, që do të thotë se edhe kuzhinierët e shtëpisë marrin një udhëzues të integruar për llojet e produkteve në sezon. Ato janë krijuese, por krejtësisht të arritshme dhe të lehta për t’u bashkuar, nga perimet e pjekura deri te tasat me drithëra dhe petë, si një sallatë farro me salcë angjinarja. blej tani

Ndryshe nga ndarja tipike sipas sezonit ose ushqimit, pjatat këtu janë të renditura sipas perimeve. Ato mbulojnë rrënjë dhe zarzavate më të njohura si lakra jeshile, patatet dhe majdanozët, si dhe përbërës më pak të njohur si chokes dhe kohlrabi. Për secilin, Berens ofron disa teknika të ndryshme për të nxjerrë dhe përmirësuar më së miri shijet natyrore. Për shembull, panxhari zihet në avull ose bëhet pure, ndërsa domatet hidhen në panzanella ose mbushen me thjerrëza. Pra, në rregull – ky libër nuk është thjesht një libër gatimi sallatësh. Por recetat pa sallata (plus shënime të dobishme për variacionet e Barren) janë gjithashtu vërtet të dobishme për të kuptuar kombinimet e shijeve dhe teksturave. blej tani

Ky nuk është një tjetër libër gatimi rreptësisht i sallatave. Por nëse jeni duke kërkuar për një enciklopedi gjithëpërfshirëse mbi perimet, “Gjashtë stinët” është ajo për ju (kjo është arsyeja pse ne e kemi paraqitur atë edhe në listën tonë të librave të gatimit me perime). Si kuzhinier dhe fermer, McFadden jep shpjegime të hollësishme se si të përfitoni më të mirën nga çdo perime në çdo kohë të caktuar gjatë jetës së saj të vjeljes, nga e papërpunuara dhe turshi deri te të ziera në avull, të ziera dhe të pjekura. Është aq i gjerë sa sezoni i verës është i ndarë në tre sezone të shkurtra (pra gjithsej gjashtë). Recetat më të spikatura të sallatave përfshijnë një panxhar me fëstëkë dhe rrush të thatë, dhe një sallatë me asparagus të papërpunuar të mbushur me thërrime buke, arra dhe nenexhik. blej tani

Leave a Comment

Your email address will not be published.