7-Eleven Hawker Fiesta prezanton receta autentike me 12 marka lokale klasike! , Lajmet e Tajvanit

7-Eleven po lançon koleksionin e tij më të madh ndonjëherë të gatshëm për t’u ngrënë me gjithsej 24 ushqime të preferuara të shitësve të Singaporit! Është bashkuar me 12 marka vendase me reputacion për t’ju sjellë një menu multikulturore me pjata të shijshme gati për t’u ngrënë, në mënyrë që të mund të kënaqni dëshirën tuaj për ushqimin lokal gjatë gjithë kohës! Merrni një Kafshim të lehtë, të përshtatshëm dhe autentik në lëvizje në dyqanin tuaj më të afërt sot!

Singapor – shtrirja në media – 13 korrik 2022 – Ushqimi dhe kultura Hawker është një pjesë integrale e jetës për njerëzit e Singaporit. Gama verbuese e kuzhinave dhe kuzhinave – Malajze, kineze, indiane dhe më shumë – pasqyron shoqërinë tonë multikulturore dhe na lidh së bashku. Tani duke sjellë shitësit tuaj të preferuar më afër jush me lançimin e 7-Eleven 7-Eleven Hawker Fiesta, nga 6 korriku7-Eleven do të nisë bashkëpunimin e tij ekskluziv me 12 marka vendase për t’ju sjellë një total 24 Klasikë të njohur të Singaporit, Sidomos në 7-Eleven.

Të gjitha recetat e përdorura janë me shije autentike dhe të bëra me marka të drejta – secila pjatë ka shije si të dalë direkt nga tezga! E disponueshme në mbi 350 dyqane në të gjithë ishullin, tani mund të kapërceni radhët Dhe Për të kënaqur dëshirën tuaj për ushqim shitës në çdo kohë, kudo!

Prezantimi i Light Bite i preferuar lokal 7-Përzgjedhja dhe 7CAFÉ

7-Zgjidh x sanduiçin Old Chang’s Curry O’ (UP 3,20 $) Kur mendoni për Curry Puffs, ju mendoni për Old Chang. Kjo markë emblematike ka prodhuar ushqime tradicionale të dashura nga Singaporianët që nga viti 1956 dhe ne u bashkuam me ta për të rizbuluar një klasik – duke kombinuar mbushjen e tyre me pudre me kerri me sanduiçin tonë popullor me bukë qumështi. Me një mbushje pule dhe patate të shijshme me karri me feta veze të ziera fort, ky sanduiç është më i miri i të dy botëve!

7-Zgjidhni Burgerin e pulës së vërtetë (3,50 dollarë lart) Pula e butë marinohet në një përzierje erëzash duke përfshirë bar limoni, shafran i Indisë, qimnon dhe sheqer kaf dhe më pas hidhet sipër me një salcë të ëmbël me fruta kikiriku. Kastraveci pikant dhe qepët e pjekura gjithashtu i japin një pickim shtesë burgerit. Tani mund ta rregulloni satay-n tuaj në simite!

7-Zgjidh Thunder T Onigiri (2 $ UP) – Ne e kemi transformuar pjatën tradicionale të Thunder Tea Rice në një top të shijshëm orizi. Ky onigiri është i mbështjellë me alga deti dhe ka oriz të veshur me çaj, borzilok dhe nenexhik për atë aromë të pagabueshme të freskët dhe tokësore. Copa tofu, kikirikë dhe fasule të gjata në madhësi të një kafshimi, japin krisje dhe cilësi shtesë. Shtimi i rrepkave të konservuara i jep kësaj kafshimi të shijshëm një tortë të shijshme që patjetër do t’ju pëlqejë.

7CAFÉ Ondeh Ondeh (Hot $2,30/Hot Latte 2,50 $/Iced Latte 3,50 $) Kjo pije e shijshme është frymëzuar nga ëmbëlsira popullore lokale Ondeh Ondeh, të cilat janë topa të ëmbël torte orizi të mbushura me sheqer të lëngshëm palme dhe të veshura me kokos të grirë. E mbushur me pandan dhe sheqer kaf, kjo pije unike është aromatike dhe aromatike.

Recetat nga 12 markat ikonike Hawker sapo janë bërë më të përshtatshme,

Një menu multikulturore ju pret në 7-Eleven më afër jush. Nga pjatat me petë dhe kerri aromatike deri te ushqimet me avull dhe pjatat perëndimore, do të jeni të llastuar për zgjedhjen tuaj!

Supë e famshme me petë pule të grirë Yunos (4,30 dollarë UP) – Duke i qëndruar besnike recetës origjinale të themeluesit, petët e pranverës shërbehen në një lëng të kripur me mish pule të grirë dhe petë të punuar me dorë. Në një tas mbulohet me lëkurë krokante të skuqur thellë pule për një shije shtesë pas pjekjes.

Qiu Lian Dry Tossed Ban Mian (5,80 $ UP) , Ky fustan popullor i punuar me dorë mund të gjendet në shumicën e kafeneve tradicionale ose në fusha ushqimore në Singapor… dhe tani, në 7-Eleven, më afër jush! Petë të bëra me dorë Al dente me pulë të grirë dhe kërpudha të skuqura të hedhura në një salcë vinegrette pikante dhe të shijshme do t’ju bëjnë të dëshironi më shumë.

Terry Katong Laksa (UP $4,30) , Shijoni këtë tas të shijshëm, autentik me supë me erëza me bazë qumështi kokosi, me petë të trasha vermiçeli orizi, vezë, kek peshku dhe gjizë fasule. Sambali aromatik laksa është një përzierje e aromave, djegësve dhe karkalecave të thata. Kur përzihet në supën e pasur me laksa, lëngu i shijshëm i merr ato shije umami në një nivel.

Pulat me salcë soje të gatuar të përtypur janë argëtuese (5,80 dollarë më lart) Salca e errët dhe e shijshme e sojës e nënshkrimit të Chew Kee mbulon bujarisht argëtimin e brirëve të mëndafshtë, duke i dhënë pjatës shkëlqimin e saj të shkëlqyeshëm. Kjo pjatë ngushëlluese përfshin gjithashtu vezë të thajthit të zier, pulë të shijshme, tau quai dhe një goditje djegëse pikante.

Lao Chao Zhou Truth Be Hoon (UP $5) – Ky bashkim multikulturor i shijeve dhe teksturave me siguri do t’ju gudulis sythat e shijes. Salca e saj e pasur dhe kremoze e kikirikut është një ekuilibër i përsosur i shijeve të arrave, të ëmbla, të kripura dhe pikante. Fetat e buta të pulës, fetat e sepjes, kangkong dhe tau pok (fryrë gjizë fasule) të gjitha së bashku bëjnë një pjatë shumë të shijshme.

Legend Scissors Cutlets Curry Hainanese Pule Prerje orizi me lakër dhe vezë (UP 4,50 $) Salca e trashë, aromatike e kerit hidhet mbi kotelet pule të pjekura dhe të pjekura me bukë, të cilat ulen sipër orizit të zier me lulelakër dhe vezë. Salca autentike e kerit Hainanese është pak pikante, por plot shije dhe është shoqëruesi i përsosur për kotelet me lëng dhe lakrën e skuqur.

Pulë tandoori e shefit të famshëm Arifin me oriz basmati domate (lart) 4,50 dollarë) Shijoni feta të buta pule tandoori të marinuara në erëza aromatike indiane dhe të gatuara në mënyrë të përsosur në një shtrat me chutney mente mbi oriz basmati me domate aromatike. Shpërthimi harmonik i shijeve ka një profil të jashtëzakonshëm shije që është e vështirë t’i rezistosh. Kuzhinierja e famshme Arifin ka mbi 40 vjet përvojë në kuzhinë me librat e saj të gatimit dhe serialet televizive. Ai ka qenë gjithashtu në kanalet lokale të transmetimit duke përfshirë Vasant M dhe Oli 96.8.

Tani kjo është një blerje definitive kur jeni në Tregun Tiong Bahru! Në dispozicion nga 3 gushti, zgjedhjet tona kryesore nga jian bo Përfshin një treshe ëmbëlsirash të shijshme. Shui Kueh (UP 3,30 $) është një pjatë klasike e mëngjesit të Singaporit, e përbërë nga ëmbëlsira të buta me oriz të zier me avull, të mbushura me një pastë rrepkash aromatike të konservuara, chai boh dhe djegës me karkaleca të thata pikante. ose provoni Argëtim Chi Cheong (UP 3,30 $), Rrotulla të buta orizi të gatuara në avull që janë perfekte për mëngjes ose drekë në lëvizje, të mbushura me një chutney të ëmbël shtëpiak dhe fara aromatike të bardha të susamit.

Pulë me piper të zi Andes nga Aston i pjekur në skarë me Mac dhe djathë (UP 6,50 dollarë) Nëse jeni duke kërkuar për ushqim komod perëndimor, atëherë kjo pjatë është për ju. Pula e djegur shoqërohet në mënyrë të përkryer me mac dhe djathë kremoz dhe fasule të pjekura BBQ të lyera me një salcë piper pak pikante.

Nëse po flasim për ëmbëlsirat lokale, atëherë nuk mund të humbisni chandol! E keni marrë me mend – i preferuari ynë nga fansat Chandol Mr. Softy (UP 1,50 $) është kthyer vetëm për një kohë të kufizuar!

çfarë tjetër mund të bëni Shijo 0,30$ ulje me 7-Select Mini Custard Cream Puff/Mini Cocolate Cream Puff/Red Bean Milk Cream Dorayaki Kur blini ndonjë nga këto 9 produkte. ,

*Produktet përfshijnë: 7-Sandwich O’Curry O’Select x Old Chang, 7-Select Chicken Truth Burger, Terry Katong Laksa, Supë e famshme me petë të grirë Yunos, Lao Chao Zhou vërtetë beiKotele pule Legend Scissors, Curry Rice me lakër dhe vezë, TTS x Qiu Lian Grid Chicken Dry Ban Mien, TTS x Chew Kee Pulë me salcë soje të pjekur me salcë soje, Ande nga Aston Chicken Chargrilled with Mac dhe Cheese.

Për më shumë detaje mbi datat e nisjes dhe promovimet, ju lutemi referojuni kësaj tabele përmbledhëse:

produktin rsp promovimin periudha e promovimit
7-Zgjidhni x Sanduiçin me Curry O’ Old Chang 3,20 dollarë 0,30$ zbritje 7-Zgjidhni kremin me krem ​​për mini kremë/Mini krem ​​me çokollatë Puff/krem qumështi me fasule të kuqe Dorayaki me blerjen e një prej 9 produkteve*.

*Produktet përfshijnë: 7-Zgjidh x sanduiçin Old Chang’s Curry-O, 7-Select Chicken Truth Burger, Terry Katong Laksa, Supë e famshme me petë të grirë Yunos, Lao Chao Zhou vërtetë beiKoteleta pule Legend Scissors, Curry Rice me lakër dhe vezë, TTS x Qiu Lian Grid Chicken Dry Banh Mee, TTS x Chew’s Braised Soy Sauce Chicken Hor Fun, Aston Chicken Charilled with Mac dhe Cheese nga Andes.

13 korrik – 2 gusht 2022
7-Zgjidhni hamburgerët e pulës së vërtetë 3,50 dollarë
Ande nga Aston Chicken Chargrilled with Mac dhe Cheese 6,50 dollarë
TTS X Qiu Lian pulë e grirë Dry Banh Mee 5,80 dollarë
TTS X Chew’s Braised Soy Salce Chicken Hor Fun 5,80 dollarë
Lao Chao Zhou vërtetë bei 5,00 dollarë
Supë e famshme me petë pule të grirë Yunos 4,30 dollarë
Legend Scissors Cutlets Curry Hainanese pule me lakër dhe vezë të copëtuar me oriz 4,50 dollarë
Terry Katong Laksa 4,30 dollarë
Kuzhinieri Ariffin Tandoori pule me oriz domate Basmati 4,50 dollarë
7-Zgjidhni Thunder Tea Onigiri 2,00 dollarë 2 për 3,80 dollarë 22 nëntor 2022
Jian Bo Shui Kueh 3,30 dollarë
jian bo chi cheong argëtim
7CAFÉ Ondeh Ondeh E nxehtë – 2,30 dollarë
Hot Latte – 2,50 dollarë
Iced Latte – 3,50 dollarë
Z. Softy Chandolo 1,50 dollarë
Andes Nga Astons Corn Nibblets 1,95 dollarë
Betagro Chicken Succunes në salcë soje 2,70 dollarë
Krizantemë luo han parë 1,80 dollarë
Përbërja e parë e çajit Prunella 1,80 dollarë

Të gjithë janë të certifikuar Halal, përveç 7-Select Thunder Tea Onigiri dhe Jian Bo (Shui Kueh/Chi Cheong Fun).

Më shumë promovime dhe përditësime mund të gjenden gjithmonë në faqet zyrtare 7-Eleven Singapore në Facebook dhe 7-Eleven Singapore në Instagram gjithashtu.

Hashtag: #7-njëmbëdhjetë

rreth 7-11

E themeluar në Singapor në 1983, 7-Eleven është zgjeruar që atëherë në mbi 400 dyqane, duke u bërë dyqani kryesor i zinxhirit 24-orësh. Ne krenohemi që i shërbejmë komunitetit të Singaporit 24 orë në ditë, 365 ditë në vit. 7-Eleven thekson komoditetin dhe vlerën duke ofruar një gamë të gjerë produktesh, ushqimesh dhe shërbimesh cilësore për të përmbushur nevojat e klientëve të saj. Think 7-Eleven dhe ai që ju vjen në mendje është Slurpee freskuese, 7CAFÉ si dhe një gamë e gjerë ushqimesh dhe sanduiçesh të përgatitura cilësore nën 7-Select. 7-Eleven është gjithashtu një destinacion 24/7 me një ndalesë për klientët që duhet të kenë akses në shërbimet e pagesës së faturave në kohën e tyre. Shërbimet tona mbulojnë pagesat e shërbimeve komunale, shërbimet e korrierit dhe madje edhe tërheqjet e parave të gatshme.

vizitoni për më shumë informacion ikona e mediave sociale www.7-eleven.com.sg


Leave a Comment

Your email address will not be published.