7 artikuj buke të parë së fundmi në magazinat Costco

Përveç menysë së tij me të preferuarat e ushqimit, Costco shfaq një shumëllojshmëri të përballueshme dhe mbresëlënëse të mallrave të pjekura. Biskota, ëmbëlsira me shtresa dekadente dhe byrekë sezonalë janë disa nga artikujt që shijojnë gojën që gjenden lehtësisht në magazinë.

Enët e ëmbëlsirave të Costco zakonisht gjenden në departamentin e tij të njohur të bukës. Javët e fundit, blerësit e uritur kanë qenë në gjendje të provojnë dhe të shijojnë disa nga shijet e reja të disponueshme.

Nga ëmbëlsirat e rënda me çokollatë deri te ëmbëlsirat mini Snickerdoodle, këtu janë shtatë ëmbëlsirat e zbuluara së fundmi nga Costco në rrjetet sociale:

Mini Tortë me Mjedër

Këto ëmbëlsira me madhësi bujare me mjedër u panë në Instagram nga Laura e @Costcohotfinds. Ato janë bërë nga keku me vanilje sfungjer, i mbushur me pelte me mjedër dhe sipër me gjalpë rozë dhe copa çokollate të bardhë.

“Mini (le të jemi të sinqertë, nuk janë mini) ëmbëlsira me mjedër me krem ​​me gjalpë!” Laura ka shkruar në një postim të qershorit. “Më kujtojnë ëmbëlsirat e vjetra me limon me mjedër!”

Pas hetimeve të mëtejshme, zbuluam se torta nuk përmban limon. Sidoqoftë, ato janë ende të njohura në Reddit midis blogerëve dhe blerësve të Costco.

Mini ëmbëlsirat me mjedër shiten në pako prej gjashtë për rreth 8,99 dollarë. (Si kujtim, në Costco, çmimet dhe zgjedhjet mund të ndryshojnë sipas vendndodhjes.)

Cheesecake me çokollatë

Nuk mund të hani kurrë shumë çokollatë, veçanërisht kur shijoni ëmbëlsirën me çokollatë me 4 paund të Costco-s. Ky trajtim i këndshëm mbështillet në një kore çokollate dhe zbukurohet me shkumë çokollate dhe copa çokollate të grimcuar imët.

“Është e mrekullueshme. Konsistencë më e butë se qumështorja e zakonshme me vanilje,” tha përdoruesi u/DostWithTheMost në Reddit. ” Kremi i kamxhikut dhe korja e biskotave janë A+. Shumë e pasur. Unë e preva timen në 5 copa të mëdha dhe 4 prej tyre i vendosa në ngrirje.”

Një përdorues tjetër, u/onlyOnHBO, vlerësoi “konsistencën dhe shijen e shkëlqyer” të cheesecake-it, si dhe pamjen e jashtme “të shijshme”.

Costco’s Cheesecake me çokollatë është mjaft i madh për t’u shijuar me një turmë në gatimin ose piknikun tuaj të ardhshëm veror (ose në komoditetin e shtëpisë tuaj, ku mund të prisni ushqimet e mbetura). Tortat me djathë, të cilat janë të disponueshme në kuti frigoriferi, shiten me pakicë për rreth 19,99 dollarë secila.


Dëshironi më shumë shkrime dhe receta të shijshme ushqimore? Abonohu ​​në buletinin e “The Bite”, të Salon Food.


Tortë me shtresa qershie të Miçiganit të Junior

Linja në dukje e pafundme e ëmbëlsirave dhe ëmbëlsirave të Junior përfshin tortën me shtresa qershie në Michigan. Torta 7 inç u pa nga Instagrammer @costco_empties, një ekspert në zbulimin e një magazine të re. Sipas Post, kjo ëmbëlsirë përbëhet nga keku me vanilje, i shtruar me një mbushje qershie nga Michigan dhe krem ​​gjalpë dhe sipër me biskota vanilje të grimcuara.

Torta me shtresa qershie në Michigan kushton rreth 14,49 dollarë dhe mund ta gjeni me një kuti frigoriferi (nëse është në shitje në depon e lagjes suaj).

byrek me limon kyç

Pas një pauze njëvjeçare, flamuri i Costco’s Lime Pie është rikthyer zyrtarisht në dyqane. Kjo ëmbëlsirë klasike sezonale përmban një kore graham me gjalpë dhe një mbushje të ëmbël dhe të shijshme gëlqereje.

Për shkak se byrekët janë një artikull sezonal në Costco, ato janë të disponueshme vetëm për një kohë të kufizuar. Pra, mos harroni të zgjidhni një (ose dy) herën tjetër që të jeni në seksionin e furrës.

Çdo byrek me lime është paketuar në një tabaka plastike prej 68 ons dhe shitet me pakicë për rreth 15,99 dollarë. (Në rast se po pyesni veten, kjo është mbi 4 paund byrek!)

Tortë me mini Snickerdoodle

Edhe pse është ende verë, disa ëmbëlsira vjeshte tashmë janë kthyer në rafte. Këto ëmbëlsira jo dhe aq mini janë bërë nga kek të butë me paund dhe zbukurohen me rrotullime të shijshme të kremës së kremës së kanellës dhe thërrime të biskotave Snickerdoodle.

Sipas fansave në Reddit, torta mund të shijohet drejtpërdrejt nga kutia me një lugë akullore vanilje ose të ruhet në frigorifer për t’u shijuar në një datë të mëvonshme.

Ëmbëlsira Mini Snickerdoodle shiten në pako prej gjashtë për rreth 8,99 dollarë.

Tortë me mini të gjitha çokollata amerikane

Mini tortë me çokollatë gjithë-amerikane me krem ​​fuçi është një tjetër ofertë në madhësi miniaturë që është kthyer në raftet e dyqaneve. Ashtu si një cheesecake me çokollatë, kjo ëmbëlsirë është ëndrra e bërë realitet për një dashnor të çokollatës. Çdo tortë përbëhet nga jo një, por nga katër shtresa të tortës së pasur me çokollatë, të mbushura me një njollë bujare me brymë çokollate dhe copa çokollate.

“Unë i kam këto gjëra. Ata janë të mahnitshëm!” përdoruesi u/swimmingdrink shkroi në reddit. “Bryma është pak e ëmbël, por ka shije kaq të shijshme. Torta poshtë është e butë dhe e lagësht. E vetmja gjë që nuk më pëlqen është që ashklat janë paksa të vështira për t’u prerë. Plus, kremja është e mrekullueshme.”

Këto mini ëmbëlsira me çokollatë shiten në pako prej 6 për rreth 7,99 dollarë.

Biskota me mjedër Crumble

E fundit në këtë listë shkon tek Costco’s Raspberry Crumble Cookies, të cilat u rikthyen në fillim të korrikut.

“Cookies Raspberry Crumble janë një nga të preferuarat e mia të Costco Bakery!” @costcobuys shkroi në Instagram. “Të gjitha këto biskota me gjalpë kanë një mbushje me mjedër dhe janë jashtëzakonisht të mahnitshme!”

Biskotat mund të shijohen ose shërbehen të ngrohta dhe me lugë akulloreje të preferuar. Çdo paketë përmban 12 biskota dhe mund të blihen për rreth 11,99 dollarë.

Lexo më shumë

Rreth blerjeve në Costco:

Leave a Comment

Your email address will not be published.