65 recetat më të mira të makaronave – Ide të lehta për darkën e makaronave

Lucy Schaefer

Mos lejoni që recetat e ndërlikuara të qëndrojnë mes jush dhe karbohidrateve. Këto receta të thjeshta makaronash do ta bëjnë darkën pa stres dhe janë aq të shijshme sa do të jeni më se të lumtur të hani mbetjet. Nga klasikët si Alfredo i pulës, spageti dhe qofte e deri te ushqimet jashtë kutisë si lazanja me ravioli, këtu ka diçka për të gjithë. Po kërkoni darka më të lehta? Shikoni darkat tona të preferuara me gatim të ngadaltë dhe darkat e shpejta për netët e javëve të ngarkuara.

1 65. Nga

Makarona feta e pjekur

U bë virale për një arsye – kjo pjatë është shumë e mirë.

Merrni recetën nga Delish.

2 65. Nga

Makarona me lulelakër të pjekura me hudhër

Hudhra e pjekur grihet në një pastë për të bërë një salcë të lehtë për makaronat që shton një ton shije.

Merrni recetën nga Delish.

3 65. Nga

Spageti dhe qofte

Bërja e qofteve dhe salcave tuaja e bën atë edhe më të mirë.

Merrni recetën nga Delish.

4 65. Nga

Karkaleca Fettuccine Alfredo

Kapërceni restorantin italian dhe bëni këtë në vend të kësaj.

Merrni recetën nga Delish.

5 65. Nga

Bucatini All’Amatriciana

Trashësia e shtuar e bukatinit i jep një pickim më të imët dhe mban një salcë të pasur domateje.

Merrni recetën nga Delish.

6 65. Nga

Carbonara pule më e mirë ndonjëherë

Kur jeni duke kërkuar për diçka të rehatshme dhe me karbohidrate, asgjë nuk i përshtatet shumës si një Carbonara e mirë. Ky version shton pak proteina përmes gjoksit të pulës së skuqur, duke e bërë atë darkën e përsosur të shpejtë dhe të lehtë të javës.

Merrni recetën nga Delish.

7 65. Nga

Penny Alla Vodka

Histori e vërtetë: Kjo është salca më e mirë e vodkës që ekipi Delish ka shijuar.

Merrni recetën nga Delish.

8 65. Nga

Orecchiette me Brokoli Rabe

Salca të kujton casio e pepe, kështu që ju e di është një gjë e mirë.

Merrni recetën nga Delish.

9 65. Nga

Penne Alla Vodka e pjekur me Turqinë

Këtu ndryshuam pak vodkën klasike penne alla dhe shtuam gjelin e bluar. Rezultati është një makarona kremoze që plotëson çdo dëshirë të mundshme për karbohidrate me pak më shumë proteina.

Merrni recetën nga Delish.

10 65. Nga

Makarona shtëpiake

Bërja e brumit të makaronave nga e para nuk duhet të jetë frikësuese. eshte I shkëlqyer E thjeshtë dhe rezultati përfundimtar është A+.

Merrni recetën nga Delish.

1 1 65. Nga

Marinara e lehtë shtëpiake

Mos harroni të përdorni domate të plota!

Merrni recetën nga Delish.

12 65. Nga

Spageti të pjekura

Nuk ka asgjë për të ndihmuar spagetit.

Merrni recetën nga Delish.

13 65. Nga

spageti me tenxhere

Mos i zieni më makaronat.

Merrni recetën nga Delish.

14 65. Nga

Shumica e pjekur

Në thelb një lasagna e lehtë e bërë nga pena.

Merrni recetën nga Delish.

15 65. Nga

Casio dhe Pepe patate Gnocchi

Gnocchi cacio e pepe-style është një ëndërr absolute.

Merrni recetën nga Delish.

16 65. Nga

karbonara makarona e lehtë

Më e mira kur dëshironi ushqim rehati.

Merrni recetën nga Delish.

17 65. Nga

Ragu i viçit

Më shumë djathë parmixhano, ju lutem!

Merrni recetën nga Delish.

18 65. Nga

Makarona Pomodoro

përmbajtje të freskët. Parmixhano për shije, duh.

Merrni recetën nga Delish.

19 65. Nga

makarona me salmon të tymosur

Në fakt makaronat më të lehta dhe më të shpejta që kemi bërë ndonjëherë.

Merrni recetën nga Delish.

20 65. Nga

casio e pepe

Djathë + piper i zi = makarona perfekte.

Merrni recetën nga Delish.

21 65. Nga

Makarona rikota me limon

E rëndë për djathin, të lutem.

Merrni recetën nga Delish.

22 65. Nga

makarona puttanasca

Padyshim që nuk mungon në departamentin e shijes.

Merrni recetën nga Delish.

23 65. Nga

fetuccine Alfredo

Një recetë kryesore që duhet ta dini si në pjesën e pasme të dorës.

Merrni recetën nga Delish.

24 65. Nga

Përmbledhje lazanjash

Lazanjat e personalizuara po ju vijnë.

Merrni recetën nga Delish.

25 65. Nga

5-Djathë Ziti Al Forno

Mund të jetë më mirë se Olive Garden…

Merrni recetën nga Delish.

26 65. Nga

Makarona Fagioli

Ky produkt i përzemërt italian mblidhet së bashku në asnjë kohë.

Merrni recetën nga Delish.

27 65. Nga

Pulë perfekte Alfredo

Ky është pula Alfredo më e lehtë dhe kremoze ndonjëherë.

merrni recetën I shijshëm.

28 65. Nga

Scampi karkaleca të pjekura

Shërbejeni me bukë me kore për rezultate më të mira.

Merrni recetën nga Delish.

29 65. Nga

Lasagna Ravioli

Nata italiane është më e mirë kur takohen dy nga makaronat tuaja të preferuara.

merrni recetën I shijshëm.

30 65. Nga

Spageti me hudhër

Vetëm shikoni atë rrotullim.

Merrni recetën nga Delish.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Leave a Comment

Your email address will not be published.