6 salcë sallatë të thjeshta për t’i bërë këtë verë

ne kemi mbuluar tashmë Si Për të përgatitur salcën e sallatës, por ç’të themi për mbikëqyrjen e recetës aktuale? Vishni sallatën tuaj me këto gjashtë ide super të lehta për përgatitjen e sallatës. Gati në një çast, ato janë të përshtatshme për t’u personalizuar dhe do ta kthejnë me magji një vakt të heshtur në një darkë dinamiti. Mos u shqetësoni për matjet e sakta ( synoni për një ekuilibër të tre pjesëve të vajit në një pjesë të acidit si një udhëzues i përafërt, por shijoni ndërsa shkoni, eksperimentoni lirshëm dhe argëtohuni!)

Salcë me mustardë me mjaltë

Shtoni vaj ulliri, uthull mushti, pak mustardë, mjaltë, hudhra të grira, kripë dhe piper në një kavanoz reçeli dhe tundeni mirë që të emulsifikohet. Ngrohtësia e mustardës i jep kësaj salce një nxehtësi delikate dhe pikante, ndërsa mjalti shton një ëmbëlsi të ekuilibruar. Ne e duam atë në një sallatë të freskët jeshile me gjethe, kastravec dhe rrepkë me gjoks pule të pjekur në skarë dhe krutona. Hidhni pak majonezë për ta kthyer në një krem ​​sanduiç ose salcë burgeri.

Salcë açuge e kripur

Bëni një version më të lehtë të veshjes së stilit të Cezarit me açuge të grira, hudhër të grirë, vaj ulliri, uthull vere të kuqe dhe disa pika piper të zi të plasaritur (shijoni para se të shtoni kripë, sepse açugat janë natyralisht të kripura. ). Ky salcë e shpejtë është e shijshme në një sallatë të thjeshtë të bërë me marule rome krokante dhe parmixhan të rruar. Përndryshe, provojeni në një sallatë të ngrohtë me bishtaja dhe qiqra ose një pjatë me asparagus të butë, patate të reja dhe vezë të ziera.

Salcë soje dhe susam

Keni nevojë për salcë për një sallatë të ftohtë me petë që është gati në sekonda? Përzieni një kukull bujare me gjalpë kikiriku në një përzierje salcë soje, uthull orizi kinez, sheqer kaf dhe vaj susami për një grusht umami. Përzieni hudhrën e grirë të freskët dhe xhenxhefilin për aromë dhe zjarr shtesë, nëse dëshironi. Më pas lirojini me një spërkatje uji në një masë të hollë. Përndryshe, zëvendësoni uthullën për lëngun e sojës dhe limonit për salcën e kripur të peshkut dhe flakët e djegës për aromën tajlandeze. Të dyja opsionet janë të mrekullueshme për sallatat, të tilla si sallata krokante të bëra nga karota të grira, lakra kineze dhe speca ose zgjebe, lakra e kuqe dhe një grumbull fasulesh.

Salcë me avokado me hudhër dhe limon

Përzieni një avokado të pjekur me vaj ulliri, një shtrydhje të bollshme limoni, hudhër të grirë dhe shumë kripë dhe piper për një salcë sallate kremoze me ngjyrë jeshile pastel. Mbajeni të trashë si majonezë ose lirojini me ujë në një konsistencë afër vinegrette. Kjo salcë është gjithashtu krokante dhe e shijshme si një salcë për patatet e skuqura tortilla ose si salcë për t’u hedhur mbi tacos dhe patate të skuqura të mbushura.

Salcë e shijshme jogurti me majonezë

Përzieni majonezën dhe kosin në sasi të barabarta lëng limoni, spec djegës dhe qepë të kuqe të grirë hollë për të bërë një salcë majonezë të guximshme që shoqërohet në mënyrë të mrekullueshme me sallatën me ton. Meqenëse gjysma e majonezës zëvendësohet me kosin, ky emulsion kremoz është gjithashtu një salcë e dobishme e shëndetshme për sallatën me patate dhe sallat me lakër të bërë në shtëpi.

Veshje greke Herbie

Kombinoni pak vaj, uthull vere të kuqe, një shtrydhje limoni, rigon të thatë dhe shumë kripë e piper për të bërë një salcë të lezetshme për një sallatë greke me qepë të kuqe, domate, kastravec dhe feta. Ndryshoni barishtet me rigon ose borzilok për një twang italian ose provoni nenexhik të thatë dhe sumak për një ndjenjë të Lindjes së Mesme.

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Leave a Comment

Your email address will not be published.