6 përpunuesit më të mirë të ushqimit që do të presin, presin dhe presin si një ëndërr

Në Lifehacker, ne zgjedhim lirisht dhe shkruajmë për gjërat që duam dhe mendojmë se do t’ju pëlqejnë gjithashtu. Ne kemi partneritete të filialeve dhe reklamave, që do të thotë se mund të mbledhim një pjesë të shitjeve ose kompensime të tjera nga lidhjet në këtë faqe. BTW – Çmimet janë të sakta dhe artikujt janë në magazinë në kohën e postimit.

Nëse shiu i madh ju ka ngulur gishtin e madh në shtëpi gjatë gjithë ditës, mund të jetë koha të filloni të kërkoni një hobi të përkohshëm. ndërsa ne me të vërtetë u përpoq Për të ushqyer anët tona artistike me pikturë dhe ngjyrosje të kujdesshme, ishte gatimi dhe një përpjekje e re për të krijuar disa vakte të rregullta të fundjavës dimërore që na nxorrën nga rutina jonë. Nga zierjet te supat, lazanjat dhe tacot, ka një botë recetash që presin të përgatiten—të gjitha këto u bënë të lehta me pajisjen tonë të re të preferuar të dimrit: përpunuesin e besueshëm të ushqimit.

Nëse jeni këtu sepse jeni në treg për veten tuaj në këtë sezon të lagësht, është e mençur të filloni me disa gjëra, si ajo që bëni në të vërtetë. nevojë jashtë makinës tuaj? Kjo përfshin gjëra të tilla si kapaciteti. Për shembull, a keni një familje të madhe? A do të gatuani me shumicë që të mund ta ngrini? Kjo do të përcaktojë madhësinë që kërkoni. Disa faktorë shtesë që duhet të keni parasysh janë nëse dëshironi një përpunues ushqimi me tehe të këmbyeshme, një funksion prerjeje dhe prerjeje në kubikë, aftësi përzierjeje, apo thjesht një model të thjeshtë, pa luhatje, me një sërë veçorish shtesë.

Me këto në mendje, ne kemi ecur përpara dhe kemi grumbulluar gjashtë nga përpunuesit më të mirë të ushqimit në Australi për të siguruar që kur investoni në një ngrohës këtë dimër, ta bëni atë siç duhet.

përpunuesi më i mirë i ushqimit në Australi

Përpunues ushqimor KitchenAid 7-Cup

Për fillestarët dhe përdoruesit me përvojë, ky përpunues ushqimi KitchenAid është një ëndërr për t’u përdorur. Me një dizajn kompakt, një tas 300 vat, me një klikim, rezistent ndaj rrjedhjeve dhe i lehtë për t’u ruajtur, ky foshnjë është për ata prej jush që ju pëlqen zhurma e një opsioni pa dridhje duke bërë punën tuaj. Ai gjithashtu vjen me opsione me tre shpejtësi që mund t’i personalizoni për t’iu përshtatur çdo gjëje që gatuani në atë kohë – qofshin smoothie, supa apo çdo gjë tjetër menjëherë.

Ku të blini: eBay përmes Dyqanit Zyrtar të KitchenAid (198,55 dollarë me kodin ‘BRANDS5OFF’, zakonisht 299 dollarë), heroinë (396,24 dollarë)

Përpunues ushqimor Ninja

përpunuesi më i mirë i ushqimit në Australi

Me mbi 4000 vlerësime pozitive dhe një vlerësim 4.7 nga pesë për të, ky përpunues ushqimi Ninja përshkruhet se ka tehe super të mprehta, një mekanizëm të fortë mbylljeje dhe 850 vat (duke e bërë atë shumë më të fuqishëm se KitchenAid One). . Kapaciteti 2,1 litra, katër cilësime inteligjente të përpunimit të ushqimit me prekjen e një butoni dhe më shumë, duke përfshirë një teh prerëse, një mjet brumi dhe një disk grirëse. Pra, ndërkohë që ai ende favorizon planin më themelor dhe jo të bukur të opsioneve të përpunuesit të ushqimit, ai e kryen punën – dhe mirë.

Ku të blini: eBay përmes Dyqanit Zyrtar të Bing Lee (129 dollarë me kodin ‘NSHOGA’, zakonisht 139 dollarë), heroinë (186,89 dollarë)

Koleksioni ditor i Philips Compact

6 përpunuesit më të mirë të ushqimit që do të presin, presin dhe presin si një ëndërr

Falë motorit të tij të fuqishëm 700 vat për përpunim pa mundim dhe përgatitje të shpejtë, të kesh një nga këta përpunues ushqimi Philips do të thotë që ju duhet vetëm të bëni paraprerje minimale për të përfunduar punën—për ata Shumë të mirë për ata që duan të kenë të tyren ushqimi. autopilot

Kur bëhet fjalë për cilësimet, ky fëmijë i merr gjërat në një nivel me mbi 16 funksione të ndryshme, që do të thotë se nuk ka kufi për atë që mund të bëni. Mendoni: brumosje, rrahje, copëtim, prerje dhe më shumë. Ju keni gjithashtu një kapacitet prej 1,5 litrash për ato receta supash më të mëdha që do t’ju zgjasin gjatë gjithë dimrit.

Ku të blini: eBay përmes Dyqanit Zyrtar të Appliance Online (139 dollarë me kodin ‘NSHOGA’, zakonisht 149 dollarë), heroinë (199,99 dollarë)

Sunbeam Multi Processor

përpunuesi më i mirë i ushqimit në Australi

Përveç paraqitjes së bukur (si hajde, shiko sa bukur dhe elegante duket kjo?), ky fëmijë ofron 14 përdorime, nga prerja dhe grirja deri te veçori më komplekse si grirja dhe emulsifikimi. Me një tas përzierjeje 2 litrash dhe 800 vat, është gjithashtu i fortë në kapacitet dhe fuqi.

Ku të blini: eBay përmes Dyqanit Zyrtar të Bing Lee (135 dollarë me kodin ‘SNSHOGA’, zakonisht 145 dollarë), heroinë (139 dollarë, zakonisht 159 dollarë)

Përpunues ushqimi Cuisinart Mini-Prep Pro

6 përpunuesit më të mirë të ushqimit që do të presin, presin dhe presin si një ëndërr

Nëse jeni një familje me një person ose keni një apartament të vogël me pak hapësirë ​​magazinimi, nuk ia vlen të blini diçka masive. Këtu hyn ky Cuisinart Mini. Me një tas 900 litra, ky foshnjë është afërsisht gjysma e madhësisë së një procesori të zakonshëm dhe është i shkëlqyeshëm për të copëtuar qepë (lot, jo më shumë!), për të bërë pure për fëmijë ose për të bërë pjesë të vogla salcash dhe salcash për sallata.

Tani, vetëm pse është i vogël, mos i nënvlerësoni aftësitë e tij. Pse? Ky mini grirës ushqimor mund të jetë i vogël dhe gjithashtu i bluar. Pjesa më e mirë është se ka gjithashtu një tas që mund të lahet në pjatalarëse që heq pak nga dhimbjet që lidhen me pastrimin e procesorit tuaj.

Ku të blini: eBay përmes Dyqanit Zyrtar të Peter of Kensington (78 dollarë me kodin ‘NSHOGA’, zakonisht 119 dollarë), heroinë (117,82 dollarë)

Përpunuesi i ushqimit Breville The Kitchen Wiz

përpunuesi më i mirë i ushqimit në Australi

Në anën e kundërt totale të spektrit, nëse hiqni disa nga gjërat e rënda, ky përpunues ushqimi Breville ‘Wiz’ i përshtatet emrit të tij, duke prodhuar 1000 watts. Kjo do të thotë që ju mund të copëtoni perime të plota pa i copëtuar, si dhe mish dhe më shumë duke ditur se kjo pajisje ka fuqinë për të bërë punën. Ka gjithashtu një kapacitet prej 11 filxhanish për ushqimet e thata dhe një kapacitet prej tetë filxhanish për lëngjet, kështu që po, përzierja juaj me zierje dhe supë do të përshtatet pa probleme. Na falenderoni më vonë.

Ku të blini: Kapni (228 dollarë), heroinë (379 dollarë, zakonisht 438,90 dollarë)

Tani që jeni të mbuluar me listën tonë të përpunuesve më të mirë të ushqimit në Australi, janë gjërat tona të preferuara të gatimit në dimër – tenxherja e ngadaltë!

Leave a Comment

Your email address will not be published.