5 pjatat e preferuara: Receta super të lehta për pulën

Ndonjëherë dëshironi të jeni krijues në kuzhinë, ndonjëherë dëshironi vetëm një sukses të caktuar për t’ju kaluar ato ditë (javë, muaj…) kur puna nga shtëpia është bërë një punë e përditshme. Futni këto receta të pulave, aq të thjeshta sa mund t’u bëni fëmijëve pyetje për detyrat e shtëpisë dhe vazhdoni me muhabetin Slack që vazhdon ende pas orës 18:00 dhe mjaft mbresëlënëse për të kuptuar se ju Ne po punojmë kaq shumë për t’i mbajtur të gjithë të shëndetshëm dhe të lumtur.

Nga shumica e serive tona “8 dhe 20 dollarë” të recetave të natës së javës, këto pesë zgjedhje, edhe kur ndiheni fajtorë për porositjen e ushqimeve me bar në gjashtë netët e fundit, janë të preferuarat e dorëzimit. Ne ofrojmë gjithashtu opsione të gatuara në shtëpi për . Dhe sigurisht, çifte verërash të lira për ta bërë çdo vakt të ndihet pak më i veçantë, edhe nëse është darka e 415-të radhazi që keni ngrënë në shtëpi, derisa më në fund të mund të rifitoni ushqimin.

8 dhe 20 dollarë: Pulë në salcë me kërpudha kremoze dhe verë të bardhë

Ashtu si kripa, alkooli gjithashtu i shton shije ushqimit. Kjo recetë për gjoksin e pulës në furrë me verë të bardhë dhe supë me krem ​​kërpudha është një shembull i shkëlqyer. Ndërsa mishi i pulës skuqet mes pak gjalpës së shkrirë, kuzhina është e mbushur me aroma vere dhe kërpudhash dhe vakti i fundit duket dhe shijon më shumë seç është në të vërtetë. Në fakt, receta e parë që mëson të bëjë një student i kolegjit pasi largohet nga shtëpia është mjaft e lehtë dhe ngushëlluese.

Vera e bardhë e përdorur këtu nuk duhet të jetë e shtrenjtë, por duhet të jetë diçka që ju pëlqen ta pini. Një e bardhë italiane me trup të lehtë deri në mesëm nga rajoni i Campania-s në Italinë jugore, një Greco di Tufo kishte peshë të mjaftueshme për t’u përshtatur me një salcë kremi pa e bërë çiftin të ndihej i rëndë, duke përfunduar me një aciditet të grirë mirë që i dha një fund të tymosur. Ndriçoni pjatën.


Mjalti dhe balsamiku mbushin hendekun midis një të kuqe të re italiane dhe lakërve të Brukselit, tradicionalisht të vështira për t’u çiftuar. (Julie Harns)

8 dhe 20 dollarë: Pulë në tepsi me balsamik dhe lakrat e Brukselit

Recetat me fletët janë të shkëlqyera për kuzhinierët e zënë për disa arsye: koha minimale para sobës dhe shkathtësia maksimale, me më pak enë për t’u pastruar. Kjo recetë vjen së bashku në më pak se një orë, me shumicën e vaktit të kaluar duke pritur në furrë për t’u pjekur. Dhe përzierja e thjeshtë e vajit të ullirit dhe uthullës balsamike, të cilat nxisin karamelizimin, mund të përdoret për t’i dhënë dimension shumë kombinimeve të tjera të mishit dhe perimeve.

Duhet të përfundoni me pulë me lëkurë krokante dhe perime shumë të buta. Lakrat e Brukselit të pjekura më pas marrin një hedhje të lehtë me mjaltë ndërsa janë ende të nxehta, gjë që ndihmon në përmbylljen e shijes së jashtme të uthullës së djegur dhe i bashkon me Verën: Itali me nota bimore aromatike. Një mik i ri dhe i zgjuar i Sidomos me pastrimin e lehtë, mund të relaksoheni dhe të shijoni çiftimin!


    Mbi një pjatë të bardhë që përmban gjoks pule pa kocka, sipër me një salcë me bazë vaji me hudhër, majdanoz dhe qepë.

Majdanozi, një përzierje e hudhrës, majdanozit, qepës dhe vajit, përdoret shpesh gjatë gatimit të peshkut ose shpendëve. (Tom Hopkins)

Supersitë e pulës së Jacques Pepin në Persilade

Edhe pse kjo recetë ka një emër të zbukuruar dhe vjen nga një kuzhinier i njohur francez, ajo ka vetëm gjashtë përbërës (pa llogaritur kripën, piperin dhe ujin) dhe gatuhet në më pak se 10 minuta. Kjo vjen nga libri i vitit 2017 nga Jacques Pepin, Mësimi i një gjyshi: Në kuzhinë me guxim, të cilën ai e shkroi dhe e testoi me recetë me mbesën e tij atëherë 13-vjeçare, Shourie Wessen. Libri është i mbushur me receta të shëndetshme që janë të arritshme për kuzhinierët fillestarë, si dhe shënime mbi etiketat e thjeshta ushqimore. “Gjyshi im e zgjodhi atë si diçka që ne mund ta ndërtonim së bashku,” shpjegoi Wesson, “si diçka që ai mund të më mësonte dhe që unë do të më pëlqente të mësoja.”

Për t’i treguar se mishi i bardhë i pulës dhe gjelit të detit mund të jetë në të vërtetë i shijshëm dhe i lagësht, Pepini zgjodhi këtë pjatë, e cila kaurdiset në zjarr të fortë për jo më shumë se gjashtë minuta, më pas kaurdiset me hudhër, majdanoz dhe qepë. Përzierja provinciale përgatitet. në Persejë. , Ai rekomandon një përzierje të kuqe Beaujolais ose Ctes du Rhone që pihet lehtë për t’u shoqëruar me të.


    Pjatë me pulë krokante në një salcë të ëmbël dhe pikante me oriz të bardhë dhe bishtaja të pjekura

DIY në vend të dorëzimit: Kjo pulë klasike krokante në një salcë të ëmbël, pikante shfaqet me një verë të bardhë të ndritshme dhe freskuese. (Julie Harns)

Chard pule e frymëzuar nga ushqimi kinez me fasule me hudhër

Kur pula e shijshme dhe krokante takohet me klasikët kinezo-amerikanë si pula e susamit dhe një salcë e ëmbël ngjitëse në General Tso’s, rezultatet janë të parezistueshme. Nëse dëshironi të imitoni stilin në shtëpi pa u munduar ta skuqni thellë, kjo recetë është zgjidhja. Shtoni një pjesë të kokrrave të pjekura me pak mirëmbajtje ndërsa orizi është gatuar plotësisht dhe do të keni një pjatë të dëshiruar që shkurton disa kalori.

Salca është bërë me kapëse qilar dhe lejon shumë hapësirë ​​për të lëvizur për zëvendësime; Mbani vetëm përbërësit kryesorë të ëmbël, të kripur dhe pikant. Përveç kësaj, një Riesling, siç është një shishe e thatë nga Finger Lakes në Nju Jork, krijon një çiftim klasik të verës. Aciditeti i lartë i verës balancon pasurinë e salcës, ndërsa aroma dhe shijet e frutave tropikale dhe pemëtore japin përshtypjen e ëmbëlsisë për të përballuar nxehtësinë e gjellës. Merrni një gotë dhe një palë shkopinj dhe gërmoni.


    Një pjatë e bardhë me gjoks pule të prerë dhe salsa mango, një pjatë me tortilla dhe një gotë verë të bardhë

Aroma e pjekur e agrumeve në Kaliforni Sauvignon Blanc është një homolog freskues i salsave me bazë frutash. (Greg Hudson)

8 dhe 20 dollarë: Pulë e pjekur në skarë me salsa me mango pikante

Pjata u frymëzua nga ushqimi i rrugës i Los Anxhelosit, ku shitësit e shijojnë frutat tropikale të freskëta, të lëngshme me kripë me erëza lime – një kombinim shijesh perfekte për një salsa të shijshme deri tek gjoksi i pulës. Ky vakt kërkon një kohë minimale për t’u gatuar, ndoshta 15 minuta para sobës, megjithëse copëtimi i frutave dhe perimeve kërkon pak më shumë punë. Zvogëloni kohën e përgatitjes duke blerë copa të prera më parë të mangove të qëruara dhe pritini ato më tej në madhësinë e dëshiruar. Salsa mund ta përgatisni një ditë më parë dhe mishi i pulës mund të marinohet gjatë gjithë natës, kështu që gjithçka që duhet të bëni për darkë është të skuqni mishin në një tigan ose në një skarë barbekju.

Për një kombinim freskues me nxehtësinë në këtë pjatë, një Sauvignon Blanc nga Lugina e lumit rus të Sonoma ofron shije agrumesh dhe frutash tropikale që shuajnë etjen, si dhe thekse të buta bimore për t’u shoqëruar me përbërësit në salsa. Ngrohni disa tortilla dhe shërbejini së bashku!

Leave a Comment

Your email address will not be published.